Kamarádi 22 leté ženy z Velkého Meziříčí se chystali k odchodu z taneční zábavy, která probíhala v nedalekém Doubí, když zjistili, že jedna z nich chybí. Na místě konání po ní zbyla pouze kabelka s mobilním telefonem.


Ihned se rozjelo pátrání. Telefonáty na známé, kamarády a příbuzné nepřinesly žádné pozitivní zprávy. „Na místo bylo vysláno 15 policistů, dva psovodi, policejní potápěči a přivolán byl i policejní vrtulník s termovizí,“ sdělil mluvčí třebíčské policie René Novotný. „My jsme na místo vyslali 30 dobrovolných a pět profesionálních hasičů. Pro hledání v řece jsme poskytli loď a raft,“ vyjmenovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.


Nastal boj s časem. Pátrání po okolí, jež začalo v neděli v 5.20 hodin nepřineslo žádné pozitivní zjištění.


O pátrání neměla ponětí


Naštěstí vše dopadlo dobře. „Pohřešovaná mladá žena se kolem 16 hodiny objevila ve svém bydlišti. „Přespala prý u kamaráda a o pátrací akci neměla sebemenší tušení,“ dodal René Novotný. Za posledního půl roku to není na Třebíčsku ojedinělý případ.


Minulý týden se podobná akce rozjela v Mohelně, kdy se domů nevrátil 77 letý muž. Nakonec byl nalezen o několik kilometrů dál, v Kladerubech nad Oslavou. „Od začátku roku jsme na Třebíčsku pátrali po čtyřech pohřešovaných osobách. Všechny pátrací akce dopadly šťastně, všichni byli v pořádku nalezeni,“ dodal Novotný.

Co dělat, když
V každém případě je potřeba zachovat klid a rozvahu. Nejprve kontaktovat kamarády, známé, zaměstnavatele či školu (pokud se jedná o nezletilé osoby). V případě, že ani to nepomůže, je potřeba se obrátit na policii. Ta prověří události, které se mezi tím staly, dopravní nehody, případně kontaktuje nemocniční zařízení. Pokud ani tyto kroky nevedou ke zjištění, kde se hledaná osoba nachází, přijde na řadu pátrací akce.
„Ať už je důvod opuštění domova jakýkoliv, ve většině případů hledají pohřešovaní útočiště u kamarádů či známých,“ uzavřel třebíčský policejní mluvčí René Novotný.