"Chlapcovu matku policisté stíhají pro trestný čin opuštění dítěte s následkem smrti. Může za to dostat trest odnětí svobody na tři až deset let," řekl kriminalista Pavel Kubiš.

Podle výsledků vyšetřování matka položila dítě do vany, pustila mu vodu ze sprchy a sama odešla do vedlejší místnosti, kde si nasadila sluchátka a poslouchala hudbu. "Chlapec byl kvůli zdravotnímu postižení pohybově omezený na úroveň devítiměsíčního dítěte. Nebyl schopen se ve vaně posadit ani postavit," řekl Kubiš.

Dítě bylo ve vaně samo několik desítek minut. Matka ho nešla zkontrolovat. Že se něco děje ji upozornil až další šestiletý syn.Matka podle Kubiše popřela, že by vanu zazátkovala. Kriminalisté neprokázali, že byla pod vlivem alkoholu. Rozvedená žena s celkem pěti dětmi však nevyloučila, že během chlapcova koupání usnula.

O úmrtí chlapce informovali policisty záchranáři, kteří se dlouho a neúspěšně pokoušeli dítě oživit. Případ hned převzali krajští kriminalisté. "Nechceme podcenit žádný trestný čin, zejména když je obětí malé dítě," řekl náměstek krajského policejního ředitele Pavel Peňáz.

Kriminalisté zpočátku případ vyšetřovali pro podezření z vraždy spáchané zvlášť trýznivým způsobem. Úmysl se však nepodařilo prokázat, proto byl případ překvalifikován na trestný čin opuštění dítěte.