Zraněného muže našel jeho otec, jak leží na zemi v chodbě vedoucí do sklepa domu. Vedle něho se nacházela malorážka.


Šestý pokus


„Na místo okamžitě vyrazila rychlá lékařská služba z Náměště nad Oslavou a vrtulník se zdravotníky z Jihlavy. Muž byl s vážným poraněním transportován do brněnské nemocnice,“ informoval včera reportéry Deníku primář záchranky Miroslav Havlík.


Případem se v současné době zabývá žďárská kriminální policie.


„Vše zatím prověřujeme, takže nebudeme poskytovat žádné informace,“ uvedl kriminalista Pavel Kubiš.


Na Žďársku jde tak letos podle tamní policejní mluvčí Petry Šmídové o šestého člověka, kterému dobrovolný odchod ze světa nevyšel.


Lidé si ale podle lékařů neuvědomují, co všechno se může stát, pokud se jim jejich pokus o „bezbolestnou a rychlou“ smrt nepodaří. „Například při oběšení tělo nedostává potřebné množství kyslíku a dochází k poškození mozku. Člověk pak není schopen postarat se sám o sebe a nezvládá například dodržování ani základní hygieny. Může skončit upoután na lůžku,“ vysvětlil Miroslav Havlík.


Skok z okna


V kraji Vysočina si letos dobrovolně sáhlo na život už dvacet sedm lidí. Třemi případy se zabývali například policisté na Jihlavsku. Poslední tragédie se v tomto okrese odehrála 21. května, a to v jihlavské nemocnici.


Po desáté hodině večerní tam jednašedesátiletý pacient vyskočil z okna ve čtvrtém patře. „Muž byl duševně nemocný,“ podotkla mluvčí jihlavské policie Michaela Radová.


Nejvíce sebevražd však tento rok evidují na Třebíčsku. Tam odešlo ze světa dobrovolně hned devět lidí.

Sebevraždy v kraji

Havlíčkův Brod – 7*
Jihlava – 3*
Pelhřimov – 5*
Třebíč – 9*
Žďár nad Sázavou – 3*

* Počet sebevražd v okresech kraje Vysočina v letošním roce.
Zdroj: Policie ČR