Od páté hodiny ráno policisté na Vysočině vyjížděli ke čtrnácti dopravním nehodám, při nichž se zranily dvě osoby. „Po sedmé hodině ranní havarovala řidička s osobním vozidlem u Blatnice na Třebíčsku. Vozidlo skončilo na střeše a zaklíněnou řidičku museli z vozidla vyprostit přivolaní hasiči. Ženu přepravili záchranáři do zdravotnického zařízení v Třebíči,“ informovala o nejvážnější nehodě policejní mluvčí Dana Čírtková.

Profesionální hasiči si první zásah připsali tři čtvrtě hodiny před čtvrteční půlnocí. Jednotka z Pelhřimova likvidovala v Sedlištích následky nehody kamionu, který pak po nárazu do plotu vyprostila soukromá firma. Krátce před půlnocí vytahovali hasiči z Pacova v Lukavci zpátky na silnici dodávku.

V pátek v půl šesté ráno pak pro změnu hasiči ze Žďáru a Nového Města na Moravě vyprošťovali v Dolní Bobrové osobní auto, které skončilo na střeše.

Hlavní tahy zůstaly bez větší komplikací sjízdné, horší byla situace na silnicích nižších tříd. Pracovníci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny byli v terénu celou noc, v celém kraji jezdilo 120 radlic, sypačů a další techniky. Větší problémy měli se zajištěním sjízdnosti silnic u Stáje, mezi Jaroměřicemi nad Rokytnou a Moravskými Budějovicemi nebo mezi Stonařovem a Třeští. Během dopoledne se situace na silnicích zklidnila. „Poslední informaci o nesjízdné silnici jsme přijali v čtvrt na deset dopoledne,“ uvedl krátce před pátečním polednem dispečer vysočinských cestářů.