Dvacet minut před druhou odpolední se vozy srazily na silnici I/23 mezi Náměstí nad Oslavou a Kralicemi nad Oslavou. „Třiaosmdesátiletý řidič vozidla Renault při průjezdu zatáčky nezvládl řízení, s automobilem dostal smyk, který nevyrovnal, a střetl se s protijedoucím vozidlem VW Golf," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Renault se po nárazu přetočil, skončil na střeše a řidiče museli vyprošťovat hasiči. Řidič, který jel v autě sám, byl po nehodě letecky transportován do brněnské nemocnice. Další den však přišla smutná zpráva. „Třiaosmdesátiletý řidič osobního vozidla na následky těžkého zranění zemřel ve zdravotnickém zařízení," informovala mluvčí policie.

Ve druhém autě jela řidička a dvě děti, tito cestující putovali do nemocnice v Třebíči, zřejmě ale spíše z preventivních důvodů. „Byli převezeni na urgent, zranění jsou ale spíše lehčí," uvedl mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Před místem nehody se tvořily dopravní kolony a policisté dopravu odklání na vedlejší trasy. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda 170 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.