Policisté vyjížděli k dopravní nehodě na silnici druhé třídy mezi Třebíčí a Výčapy ve čtvrtek 6. června před pátou hodinou odpoledne. „Řidič vozu Ford Galaxy jel po silnici druhé třídy v úseku u obce Petrůvky směrem na Výčapy. Když se blížil k před ním stojícím vozidlům, vyjel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozidlem záchranné služby,“ popsala nehodu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Sanitka skončila po srážce převrácená na boku, osobní auto v příkopu. „Při nehodě se zranili oba řidiči a dále tří spolujezdci, zranění byli transportování do nemocnice,“ dodala mluvčí.

Na místo ihned záchranáři vyslali tři pozemní posádky a dva vrtulníky. „Ošetřili jsme celkem pět osob. Řidič osobního auta utrpěl středně těžké zranění a dva pasažéři ze sanitního vozidla se zranili lehce. Převezeni byli sanitkami do nemocnice v Třebíči. Zranění těžšího charakteru utrpěl spolujezdec z osobního auta a jeden z našich záchranářů. Oba zraněné jsme letecky transportovali do nemocnice v Brně," popsal mluvčí ZZS Kraje Vysočina Petr Janáček.

U obou řidičů policisté požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučili. Škoda se vyšplhala na více než dva miliony korun. „Dopravní nehodu a policisté šetří a žádají svědky, aby se přihlásili na tísňové lince 158,“ požádala Kroutilová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Červnové uzavírky v Třebíči: dopravu a parkování omezí akce i opravy

Pokračuje uzavírka v ulici Dvorského v Třebíči. Skončit by měla 30. září. | Video: Deník/František Vondrák