Ke stromům blokujícím dopravu vyrazili hasiči na Třebíčsku už před pondělní 21. hodinou. Postupně zasahovali ve Slavicích, Vladislavi a třikrát v Třebíči, a to Libušině údolí, Borovině a Poušově. Větve z vysokého elektrického napětí likvidovali před půlnocí v Heralticích.

Nejtěžší zásah ale zaznamenali v Lažínkách u Moravských Budějovic. Kolem půlnoci tam totiž vzplanula stodola s dílnou. „S požárem bojovalo šest profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. Předběžně byla škoda vyčíslena na půl milionu korun," řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Vysočiny Petra Musilová. Příčinu požáru zjišťovali v úterý ráno vyšetřovatelé.

S výpadky elektrické energie se potýkala řada domácností. Dočasnou poruchu měly tři linky na severozápadě Třebíčska. „Výpadky se týkaly Bransouz, Koutů, Chlumu a Radošova, v Opatově pak sídliště a bioplynky," sdělil vedoucí jihlavské regionální správy E-on Petr Kristek s tím, že pracovníci energetické společnosti odstraňovali následky prudké bouřky během noci i pondělního rána.

Hasiči z celé Vysočiny zaznamenali na 300 zásahů."Odstraňovali mnoho stromů ze silnic, čerpali vodu z budov, hasili pět požárů. Na odstraňování následků pracují stále," řekla mluvčí hasičů Petra Musilová. Železničáři nyní likvidují vyvrácené stromy na úsecích trati mezi Rantířovem, Kostelcem u Jihlavy a Třeští. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webových stránkách Českých drah.

Škodil hlavně vítr. Na meteorologické stanici v Kostelní Myslové na Jihlavsku zaznamenali nárazy s rychlostí přes 111 kilometrů v hodině. Srážek ale bylo jen devět milimetrů. V Košeticích na Pelhřimovsku podle meteorologů spadlo v bouřkách přes 34 milimetrů vody, nejsilnější náraz větru měl rychlost 90 kilometrů v hodině.

Vyvrácené stromy poškodily auta, větrem a větvemi byly poničeny střechy. Podle dostupných informací byl jeden člověk zraněn v chatce kempu u Řásné, na niž spadl strom. Na řadě míst kraje bouřky způsobily výpadky elektřiny.

Na Havlíčkobrodsku bylo kolem 07:00 ještě pět poruch na vysokém napětí. Bez proudu byly desítky domácností. "Budeme se určitě snažit, aby během dneška byla energie všude obnovena," řekla Šárka Beránková, mluvčí firmy Čez. Ve zbývajících částech kraje, kterou spravuje E.ON, bylo kolem 08:00 bez elektřiny několik stovek odběratelů. Na Jihlavsku a na Třebíčsku bylo ještě 15 poruch na vysokém napětí a dalších pět na Novoměstsku.
Hasiči začali kvůli bouřkám vyjíždět v pondělí kolem 18:30. Nejvíc zásahů měli na Jihlavsku, nejméně na Třebíčsku. „Ještě pořád máme hlášené popadané stromy v komunikacích," uvedla Musilová ráno.

Na pěti místech kraje v noci hořelo. Úderem blesku vzplál strom v Meziboří na Žďársku a v Chotěboři na Havlíčkobrodsku sloup vysokého napětí. V Havlíčkově Brodě hasiči zasahovali u žhnoucí trafostanice.

Na železnici byly v noci problémy hlavně na Jihlavsku a na Havlíčkobrodsku. Mezi Rantířovem a Kostelcem u Jihlavy stromy poškodily elektrické vedení.

V krajské Jihlavě bouře vyvrátila a zlámala stovky stromů. „V noci se zajišťovala základní průjezdnost komunikací. Nyní nastoupily ze Správy městských lesů tři skupiny s motorovými pilami na další práce," uvedl tajemník magistrátu Lubomír Dohnal. Kvůli poškození krytiny městského kina Dukla zateklo do promítací kabiny. Výpadky proudu v noci postihly dvě třetiny města, ale už byly odstraněny.