Je to o devět obětí víc v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

Policisté vyjížděli za první čtyři měsíce letošního roku k 1?062 dopravním nehodám. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2012 se počet nehod zvýšil o třicet procent. Informovala o tom vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Těžká zranění utrpělo letos při nehodách 39 lidí, loni jich bylo 38. Dalších 348 lidí utrpělo při letošních nehodách lehká zranění, je to o osm procent více než loni. O více než pětinu vzrostla letos oproti loňsku škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku, která se vyšplhala téměř na 72 milionů korun. Ve 33 případech policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič před jízdou pil alkohol nebo byl pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Nejvíce nehod řešili policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově a na Jihlavsku, nejméně nehod policisté registrují na Pelhřimovsku. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v Kraji Vysočina patřily od začátku letošního roku rychlost jízdy a způsob jízdy. Následuje nedání přednosti v jízdě a chybné předjíždění.   

Nehody v číslech
Leden až duben     2012      2013
Počet nehod            812     1 062
Úmrtí                          6           15
Těžká zranění            38           39
Alkohol                      42           33
Škoda (v mil. Kč)   58,493     71,650

Zdroj: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

(čtk, edi)