Na muže pohybujícího se u kolejí upozornil výpravčího strojvedoucí, který místem projížděl s vlakovou soupravou. Výpravčí proto na místo zavolal policii. „Po příjezdu na místo hlídka spatřila z vozidla muže v červené bundě, který zrovna přelézal zábradlí na kamenném železničním mostě, přes který vede železniční trať z Brna do Jihlavy,“ začala popisovat událost, ke které došlo v pátek 6. května odpoledne, policejní mluvčí Dana Čírtková.

Než se dvěma policistům podařilo dostat přímo k muži, už visel z mostu na horolezeckém laně, které měl smyčkou utažené okolo krku. „Muž byl již v bezvědomí. Lukáš Babčan se bezvládné tělo pokusil nadzvednout a v tuto chvíli Vojtěch Strouha nožem přeříznul lano nad hlavou muže. Ten se sesunul k zemi. Nehýbal se a nereagoval,“ pokračovala mluvčí.

Policie ČR. Ilustrační foto.
Muž obvinil policisty, že mu osahávali ženu. Kauzu z Třebíčska řeší soud

Policisté muži poskytli první pomoc a ten začal nabírat vědomí. Zavolali záchrannou službu a ta ho převezla do nemocnice v Třebíči. „Osmačtyřicetiletý muž byl v době události pod vlivem alkoholu. Policistům řekl, že na místo přijel vlakem ze sousedního kraje a že chtěl tímto způsobem vyřešit svoje psychické problémy. Během odpoledne stihl vypít celou láhev vodky,“ uvedla Čírtková. Dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,80 promile alkoholu. Muž nakonec zasahujícím policistům poděkoval za svoji záchranu. „Současně se divil, jak se policie o jeho činu vlastně dozvěděla,“ dodala policejní mluvčí Čírtková.