„Žena byla se středně těžkým zraněním ihned převezena na chirurgické oddělení třebíčské nemocnice,“ informovala policejní mluvčí Marcela Lavická.
„Celý případ je ve fázi vyšetřování, událost vedeme jako pracovní úraz,“ dodala Lavická. Proč zvíře reagovalo tak agresivně, se lze pouze dohadovat, faktem zůstává, že úrazy v zemědělství způsobené zvířetem nejsou v našich končinách až tak výjimečné.


„Každoročně šetříme čtyři až pět pracovních úrazů, ke kterým došlo při kontaktu se zvířaty. Pokud skončila žena pouze se středně těžkým zraněním v nemocnici, může mluvit o štěstí, že ji zvíře nepřimáčklo ke zdi nebo zábradlí. To by dopadlo o poznání hůř,“ konstatoval jihlavský inspektor bezpečnosti práce Jaroslav Kos.


Řeší i smutnější případy. „Loni jsme řešili dva , kdy došlo ke smrti chovatele. I když se jednalo o býky, jsou to pořád jen zvířata. Pokud byla kráva po telení, nedalo se její chování odhadnout. Tohle všechno je právě na chovatelích. I přesto, že zvíře dotyčnou osobu zná, bude své mládě chránit, a to za každou cenu,“ vysvětlil Kos.