V úterý dopoledne pátralo okolo vodní nádrže Markovka několik mužů v uniformách i v civilu. Po desáté hodině dopolední přijela k Markovce dodávka s vlekem. Na vleku byl upevněn velký nafukovací člun. Dva muži posléze připojili k člunu motor a plavidlo spustili na hladinu, kterou pomalu propátrávali. Podél břehů mezitím chodil muž v červené kombinéze a dlouhou tyčí s hákem zkoumal dno v blízkosti břehů.

Do akce jsme nasadili desítky policistů, hasičů a dobrovolníků a nasadili také policejní vrtulník. Na základě zveřejněné výzvy se nám podařilo o svědků zjistit, že senior se v neděli večer zřejmě vydal ze Starče až na okraj Třebíče do blízkosti vodní nádrže Markovka u Kožichovic. Proto jsme včera pátrání zaměřili také na vodní plochu a její okolí. Bohužel zatím pátrání nepřineslo žádný výsledek,“ sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policejní vrtulník OK-BYH vyfotografovaný v 9.45 v pondělí 28. srpna nad Třebíčí. Opět letěl směrem ke Starči, kde policie pátrá po nezvěstném seniorovi.
Obce jižně od Třebíče budil policejní vrtulník, ztratil se důchodce ze Starče

Jižně od Třebíče v pondělí létala policejní helikoptéra a mapovala úsek mezi Starčí a Markovkou. Pátrala i nad rybníky severozápadně od Starče, nad Mastníkem a nad Pekelným kopcem. Zachytil to i specializovaný server globe.adsbexchange.com.

Policejní vrtulník nad jižní částí Třebíče pátrá po zmizelém seniorovi, podívejte se na video:

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Protože je zatím pátrání neúspěšné, policie se opět obrací na veřejnost, zejména pak řidiče, kteří v neděli 27. srpna navečer kolem 17.45 až 18.30 hodin projížděli po silnici druhé třídy číslo 351 vedoucí z Třebíče směrem na Dalešice. Zejména ty, kteří mají ve svých vozidlech palubní kameru, která by mohla zachytit jízdu muže na elektrické tříkolce.

„Ať se přihlásí na linku 158. Stejně tak bychom uvítali případné svědectví řidičů, cyklistů nebo motocyklistů, kteří zaregistrovali pohyb tříkolky na této silnici nebo v její blízkosti v neděli v uvedenou dobu. Za pomoc všem děkujeme,“ doplnila mluvčí.