Statistika nebyla pozitivní ani na začátku měsíce, tehdy bylo usmrcených osob o čtyři více než loni, nyní je porovnání ještě horší. „Při letošních dopravních nehodách zemřelo 34 osob, což je o jedenáct osob více než za devět měsíců roku 2017,“ potvrdila tisková mluvčí Dana Čírtková. Na tomto počtu se výrazně podepsala středa 19. září. Během třinácti hodin tehdy vyhasly v kraji čtyři lidské životy při dopravních nehodách.

Celkem letos policisté vyšetřovali 3 255 dopravních nehod, což je o šestadvacet méně než loni za stejné období. Devětasedmdesát osob se těžce zranilo, tento počet poklesl, naopak vzrost počet lehkých zranění, těch bylo letos 1 172. Hmotná škoda na vozidlech a ostatním majetku již je přes 205 milionů.

„Policisté zjistili, že 148 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu a dalších pět bylo pod vlivem jiných omamných a psychotropních látek. Mezi nejčastější příčiny letošních dopravních nehod se řadí způsob jízdy, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě, nedodržení bezpečnostní vzdálenosti a nesprávné předjíždění,“ doplnila mluvčí.