Jednalo se o preventivní evakuaci třiadvaceti dětí z Hradce Králové, které trávily část léta u Červené Řečice poblíž řeky Trnavy. Místní dobrovolní hasiči spolu s hasiči pelhřimovskými přemístili děti z tábora do tělocvičny v Základní škole Červená Řečice. Tam strávily jednu noc. „Děti už jsou doma, stanový tábor se zrušil. Voda vystoupala během půl hodiny, takže se přistoupilo k evakuaci a táborníci se včas odvezli. Všichni jsou zdraví, voda jim nic nevzala,“ uvedl místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec.


Za pomoci člunů ještě v sobotu provedli hasiči ve 20.40 hodin evakuaci dvou žen z chat v chatové oblasti ve stejné lokalitě – Červené Řečici. Na evakuaci se podílely jednotky profesionálních hasičů z Humpolce a Pelhřimova společně s místními dobrovolnými hasiči. Podařilo se jim dostat obě ženy do bezpečí.


Silný noční déšť


Na vysočinských řekách byly v neděli k deváté hodině ranní vyhlášeny dva třetí stupně povodňové aktivity, tedy stav ohrožení. Na řece Želivce a právě na Trnavě. Důvodem k vyhlášení tohoto stavu byl silný noční déšť. Přes podstatně lepší situaci oproti postiženým místům v Ústeckém a Libereckém kraji, zaměstnal sobotní déšť jednotky hasičů na řadě míst Vysočiny. Nejvíce zásahů, které se celkově týkaly především odčerpávání vody ze sklepů, provedli na Havlíčkobrodsku (23). Pouze jediný zásah byl proveden na Jihlavsku, a sice pročištění kanalizace v Polné. Kromě čerpání vody hasiči také několikrát odklízeli spadlé stromy ze silnice.


Na vodním díle Mostiště přetékala v neděli odpoledne voda přes bezpečnostní přeliv, ale spodní výpust byla zavřená. Dispečink Povodí Moravy tímto způsobem udržoval odtok na úrovni neškodného průtoku pod 20 metrů krychlových za sekundu.