Ve čtvrtek 6. června v 5.30 se stala dopravní nehoda v Hrotovické ulici v Třebíči. Čtyřicetiletý řidič osobního vozidla BMW vyjížděl od benzinky, nedal přednost v jízdě cyklistce, která jela ve směru od Kožichovic. „Cyklistka, ročník 1971, skončila s lehkým zraněním v třebíčské nemocnici,“ uvedla krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

Ve stejný den se ve 14.45 stala havárie na silnici I/23 v úseku mezi Třebíčí a Vladislaví ještě v katastru Třebíče. Řidič osobního vozidla Peugeot jel od Vladislavi. „Zřejmě se nevěnoval řízení, přejel do protisměru a narazil do svodidel, poté se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Renault. Došlo k lehkým zraněním obou řidičů, byli převezeni do třebíčské nemocnice. Celková škoda je 210 tisíc korun. „Viník nehody byl ročník 1950, silnice byla nějakou dobu neprůjezdná,“ informovala mluvčí Čírtková.

A jen o deset minut později, tedy ve 14.55 došlo ke karambolu na silnici II/152 v katastru Lukova. Řidička osobního vozidla Toyota jela od Jaroměřic na Budějovice, vyjela do protisměru, střetla se s protijedoucím nákladním autem Renault a to ji odhodilo na škodovku, která jela za ní. Při střetu tří vozidel se lehce zranili všichni tři řidičia lehké zranění utrpěla jedna spolujezdkyně. Policisté předběžně na místě vyčíslili škodu na 220 tisíc korun.

A v pátek 7. června došlo v 5.40 ke srážce tří aut v Sucheniově ulici v Třebíči v křižovatce s Nezvalovou ulicí, kde je semafor. Ten byl v době nehody mimo provoz. „Řidič osobního vozidla Škoda Superb při projíždění křižovatkou nerespektoval dopravní značku stůj, dej přednost v jízdě. A nedal přednost zleva jedoucímu vozidlu opět Škoda Superb a dále osobnímu autu Mitsubishi. Došlo k lehkému zranění dvou řidičů, škoda je 351 tisíc,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková.