„Operátorky tísňové linky na pomoc neprodleně vyslaly lékařskou posádku z Třebíče, sanitku z Náměště nad Oslavou a vrtulník se záchranáři z Jihlavy. Po několikaminutové resuscitaci se podařilo holčičku oživit a letecky transportovat do nemocnice v Brně,“ uvedli záchranáři na svém facebookovém profilu.

Barborku se ale naštěstí podařilo zachránit. „Píši vám, abych za celou naší rodinu poděkovala za vaši práci a podíl na záchraně naší dcerky Barborky. Byl to opravdu boj. I přes tak hrozný a tragický případ, se díky souhře všech sil zachránců, taťky Barborky, vás záchranářů, péči dětského ARO v Brně a speciální terapii v Ostravě, podařilo Barborku zachránit a navrátit jí již po jednom měsíci do života a ona mohla odejít z nemocnice domů po svých a bez trvalých následků,“ znělo v dojemném dopise, který zaslala záchranářům maminka Barborky.

Tragická nehoda mezi Rokytnicí nad Rokytnou a Chlístovem na Třebíčsku.
Vážná nehoda mezi Rokytnicí a Chlístovem: motorka se srazila s osobním autem

„Těžko vyjádřit vděk za to, že v naší zemi máme tak dobře zorganizovanou rychlou záchranu a lze se na ni spolehnout. Upřímně vám děkujeme a doufáme, že takovýchto ošklivých případů bude pokud možno co nejméně a ještě lépe vůbec žádné,“ zakončila maminka.

Tato velmi vážná nehoda se stala 17. května loňského roku ve Studenci na Třebíčsku, Barborka spadla do kádě s vodou a začala se topit.

Záchranáři také apelují na bezpečnost v létě. „Jsme na prahu letních měsíců, které si budeme stále častěji zpříjemňovat chvílemi u vody. Berte, prosím, tento příběh jako varování. Každá tragédie je otázkou vteřiny. Buďte maximálně opatrní na sebe i své děti, koupání může být rizikem i pro toho nejlepšího plavce,“ varuje tým záchranářů na svém facebookovém profilu.