Nehoda se stala v neděli 4. listopadu kolem půl desáté dopoledne na rovném úseku před odbočkou na Trnavu. „Řidič osobního vozidla Škoda Fabia nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal s vozidlem smyk, který nezvládl. S vozidlem přejel vlevo do protisměrného jízdního pruhu, kde narazil do odstaveného vozidla,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místě nestálo jedno auto, ale hned tři včetně policejního, protože policisté přijeli na místo řešit předchozí dopravní nehodu. Po nárazu do sebe začala auta narážet jako biliárové koule.

Jedno z aut srazilo člověka, který stál na krajnici, utrpěl lehké zranění. „Dvě další osoby, jednou z nich byl službu konající policista a druhou účastník předchozí dopravní nehody, před střetem uskočili mimo silnici do travnatého příkopu,“ poznamenala mluvčí.

Původce nehody, devatenáctiletý řidič musel být se zraněním převezen do nemocnice v Brně. „U řidiče byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Na havarovaných vozidlech vznikla hmotná škoda v celkové výši 130 tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření,“ doplnila mluvčí.