Kolega Roman Martínek, který se specializuje na kriminální případy, tento týden přinesl otřesné kauzy deviantů mezi námi. Nejprve vyšel článek o muži, jenž prodával svou manželku, přičemž sexuální partnery jí i sám sháněl, pak dva texty o úchylném trenérovi mladých gymnastek a nakonec o šiřiteli dětského porna. Vše z Třebíčska a vše jen pro silné povahy – a hlavně žaludky.

Člověka musí nutně napadnout, kolik takových perverzních jedinců kolem nás vlastně chodí. Podařilo se policii jejich chycením zlikvidovat v našem okolí polovinu těchto deviantů? Čtvrtinu? Desetinu? Nebo je to jen pouhá špička ledovce a ti ostatní se tváří jako úctyhodní občané? Občané, s nimiž se denně na ulici přátelsky zdravíme – a když vejdou do domu, najednou se z nich stanou tyto zrůdy?

Na kauze zvrhlého manžela je neuvěřitelné, že nikdo z „klientů“ neřekl proti těmto praktikám ani popel. Co je to za lidi, kteří takto přijdou k někomu domů a vyspí se s manželkou dotyčného? Copak ani ti nemají morální dilema?

A co je už zcela nepochopitelné – onen trenér gymnastek byl za pohlavní zneužívání ve vězení již dříve, přesto mohl nastoupit na pozici, kde se opět setkával s mladými děvčaty. To už není pochybení jednotlivce či úzké skupiny lidí, ale celého systému.

Ilustrační foto
Muž z Třebíčska prodával svou manželku. Sexuální partnery jí sháněl sám

Přinejmenším pravidla prověřování uchazečů o práci s mládeží je nutné změnit. Jinak budou tito lidé i nadále ničit životy mnoha dětí i jejich rodičů.