Požár panelového domu v Třebíči a vražda české zpěvačky Victorie Velvet v Turecku. Dvě tragické události, zdánlivě spolu nesouvisející. Společným jmenovatelem jsou ale diskuze na sociálních sítích. Na nich se část národa projevila tak, že se člověku až zvedá žaludek.

Vražda oné zpěvačky (která mimo jiné velmi pomáhala handicapovaným, a proto v roce 2013 také vystoupila právě v Třebíči na plesu spolku Míša&Míša) je o to smutnější, že pachatelem byl její manžel – a že ji zabil v domě, kde byly i jejich tři děti. Z těch jsou nyní sirotci, neboť ihned po činu spáchal sebevraždu. Když zprávu o této hrůze uveřejnily české weby, objevily se směrem ke zpěvačce komentáře typu „Neznám“. Ti lidé vůbec neprojevili lítost nad tím, co se stalo, a snad je ani nezamrazilo nad osudem těch tří dětí.

Při požáru v Třebíči neutrpěli škodu „jen“ ti, jimž vyhořel byt, ale i lidé, jimž byty zničila voda při hašení. Město Třebíč proto vyhlásilo finanční sbírku na pomoc všem poškozeným. Jenže v domě žije i jeden zastupitel. A někteří jedinci, zřejmě chudí duchem, na sociálních sítích ihned začali spekulovat, že se sbírka koná jen z tohoto důvodu. Jako by město podobnou akci pořádalo poprvé.

Člověka maně napadne, jak by se dotyční chovali, kdyby byli blízkými oné zpěvačky, nebo kdyby také bydleli v onom vyhořelém domě. To by je pak asi hodně rychle opustila jejich zášť a okázalé ignorantství, jímž dávají najevo, jak moc jim je lhostejný osud lidí, které postihlo neštěstí.

Victoria - Hotel California:

| Video: Youtube