Česká pošta oznámila zrušení asi tří set svých poboček. Na Vysočině jich bude devět. Na Třebíčsku tři – jedna v Moravských Budějovicích, dvě v Třebíči. Mezi nimi je i ta v Demlově ulici. Dámy za přepážkou jsou tu vždy maximálně ochotné, nikdy nešetří úsměvy, radost na ně pohledět.

„Demlovka“ je malá, leč o to více navštěvovaná. Lidé s balíky si chválí parkoviště přímo před ní. Okolní sídliště navíc obývají hlavně starší lidé, kteří si sem mnohdy chodí i pro důchody. Ano, i dnes je těchto jedinců nezanedbatelné množství. Výhodou této pobočky je pro ně nejen blízkost, ale i fakt, že tu nenajdeme jediný schod.

Naopak hlavní pošta v centru Třebíče zůstane. Tato pošta nejenže není bezbariérová, ale nelze tu ani zaparkovat. A lidí v okolí bydlí mnohem méně než v místech, kde se mají pošty rušit.

Starosta Třebíče Pavel Pacal.
Třebíčský starosta: Budeme chtít po poště vysvětlení, chceme znát důvody

Vedení České pošty prý ruší pobočky z úsporných důvodů. Jenže zrušit pobočku v místech, kde žijí lidé, a zanechat pobočku tam, kde jich bydlí minimum, rozhodně úspory nepřinese. Naopak to bude znamenat ještě větší odliv klientů, kteří přijdou k alternativním službám.

Těm, kteří se snaží nějak uškodit zaběhnutému systému, se říká záškodníci, sabotéři, občas i teroristé. Z výše uvedeného lze soudit, že se do vedení České pošty nějakým způsobem tito sabotéři infiltrovali. Snad za účelem, aby ji potopili úplně. Nezbývá, než jim pogratulovat. Přinejmenším v Třebíči se jim sabotáž povedla na jedničku.