Dopisy a balíčky si lidé v Třebíči budou nadále chodit vyzvedávat a posílat do staré pošty. Nový podstatný rozdíl přesto pocítí. A nejde o to, že pošta konečně po letech bude mít bezbariérový přístup, který měl být samozřejmostí už dávno.

Před budovou zmizí parkovací místa, která mohli zákazníci využívat. K parkovišti na Karlově náměstí bude muset člověk ujít klidně i přes sto metrů. Pokud tedy na zmenšeném parkovišti volné místo najde. Pro mladé nebo lidi, kteří ponesou lehoučkou zásilku, to nebude žádný problém. Kromě pár korků navíc změnu ani nepoznají.

Horší to budou mít důchodci, těhotné ženy nebo lidé s handicapem, kterým se pošta tak moc snažila bezbariérovým přístupem vyjít vstříc. Teď pro ně bude představovat komplikaci klidně i tříkilový balík, který se za několik desítek metrů už pěkně pronese.

Zrušená parkovací místa nebyla ideální. Člověk musel mít štěstěnu, aby na něj vyšlo prázdné místo a pak ještě plynule odjel. Přesto šlo o možnost, kterou teď ti, kdo ji potřebují, mít nebudou.