Je s podivem, že kdekoli něco funguje, dřív či později se objeví někdo, kdo tuto funkčnost musí sešněrovat nesmyslnými pravidly. Přesně to se nyní stalo v Třebíči. Tam před časem jistý mladý muž začal jen tak z dobré vůle uklízet veřejná prostranství. Díky jeho zápalu ho následovali podobně smýšlející lidé.

Celá tato bohulibá kratochvíle má kořeny v celosvětové organizaci. Zkrášlovat životní prostředí od New Yorku po Tokio vypadá jako super myšlenka. Jenže…

Oslavy Dne Země v Třebíči
VIDEO: Třebíčské náměstí pokryly odpadky, město slavilo Den Země

Onen mladý muž z Třebíče totiž kromě úklidů pořádal i besedy o ekologii. A aby bylo možné tyto akce nějak zaštítit, poprosil onu organizaci o možnost pořádat je pod jejím názvem. V té chvíli však zahýkali byrokrati, kteří se v mezičase do této organizace infiltrovali. Ti prohlásili, že téma každé besedy se musí předem schválit, neb oni jsou organizace zaměřená jen na dobrovolnické úklidy, nikoli cokoli dalšího. A tak se začaly papíry vršit a vršit, až to onoho mladíka natolik znechutilo, že se rozhodl spolupráci s onou organizací utlumit a úklidy i besedy pořádat takříkajíc na sebe.

Dobře, tento mladík má v sobě tolik nadšení, že dokáže pořádat akce sám. Někdo ale tak praktický není a potřebuje mít za sebou záštitu. Takový člověk by si tedy právem mohl říct, že byť je tato činnost prospěšná a přináší radost jemu i všem ostatním, na vše se může vykašlat. A to jen kvůli byrokratům, kteří se vždy objeví tam, kde něco funguje.