Někdy i zcela nevinný novinový článek dovede udělat pěkný povyk. Jako třeba ten o bytovém domě v Třebíči, kde budou sociální a startovací byty. Noticka, kterou by v tisku čtenář možná i přehlédl, na facebooku strhla velkou diskusi.

Důvodem byl dotaz jednoho z debatérů. Ptal se, kolik bude v onom domě bytů pro Ukrajince. Dotyčný přirozeně nečekal žádnou seriózní diskusi, i jemu bylo jasné, že město dům pro Ukrajince nepostavilo. Byla to obvyklá otázka internetového trolla. Příliš s ní ale nepochodil. Čtenáři Deníku jsou v naprosté většině inteligentní, takže mu dali najevo, co si o něm myslí.

Do Modřínové ulice v Třebíči se zanedlouho nastěhují další nájemníci.
Bytový dům se sociálními a startovacími byty dokončí město Třebíč v lednu

Podobných trollů bývá pod příspěvky nejen na facebooku Deníku celá řada. A protože mnozí mají své facebookové účty veřejné, lze z nich vyčíst, co je hlavní náplní života těchto lidí. Ani tento troll nezklamal – pravopisné chyby, sdílení fotomontáží (dotyčný má asi nejen vadný mozek, ale i oči, nevidí-li, že hajlujícímu Zelenskému vychází ruka ze žeber), nadávání na vládu, Ukrajince, dříve na proticovidová opatření atd. Prostě typické.

Dotyční tráví celé dny předváděním své zášti, bojem proti všemu, čemu nerozumějí. Ti s obdobným intelektem je za to možná plácají po zádech. Ti s o trochu vyšším IQ a morálními hodnotami při čtení jejich výlevů asi jen zakroutí hlavou a vzpomenou si na citát Abrahama Lincolna: „Lépe mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit všechny pochybnosti.“