VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

OBRAZEM: Řád bílé křídy získalo čtrnáct žen

Třebíč – Ocenění z rukou představitelů města Třebíče obdrželo na Den učitelů čtrnáct žen. Řád bílé křídy dostalo jedenáct pedagogických a tři provozní zaměstnankyně škol.

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Čtyřlístek v Třebíči

Třebíčsko - Ve středu 18. dubna najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

Lhostejnost hrála podle soudce roli v případu úředníka a 37 bouraných aut

Třebíč – Vinen. Tak v pondělí rozhodl třebíčský okresní soud v případu úředníka Jiřího O. z odboru dopravy v Moravských Budějovicích, se kterým se lidé setkávají na přepážce, kde se přihlašují auta. Podle zatím nepravomocného verdiktu se dopustil přečinu zneužití pravomoci úřední osoby.

O počasí přednášel seniorům třebíčský rodák Michal Žák

Třebíč – Jaké bude zítra počasí? Jednoho z nejpovolanějších se mohli v pondělí dopoledne zeptat účastníci dalšího dílu přednášek v rámci zájmového vzdělávání seniorů, které pořádá Městská knihovna Třebíč. Popsat, jak se k odpovědi na ni dá dojít, přijel třebíčský rodák, meteorolog a moderátor předpovědi počasí v České televizi Michal Žák.

Výstava ukáže okupaci z roku 1968 v Třebíči

Třebíč - Od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy uplyne letos rovných padesát let. Městské kulturní středisko k výročí připravilo výstavu unikátních fotografií, dokumentů a dalších materiálů souvisejících se srpnovými událostmi roku 1968 v Třebíči.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Třebíč - V třebíčské porodnici přišla na svět další krásná miminka. Podívejte se do fotogalerie. 

OBRAZEM: Sbírat se dají zapalovače, odznaky i ořezávátka

Stařeč - Zapalovače, autíčka, odznaky a třeba také rozmanitá ořezávátka mohou vidět návštěvníci na výstavě v sále radnice ve Starči.

Třebíči by slušela pěší zóna, myslí si městský architekt

Třebíč – Jaroslav Hulín je třebíčský rodák, ovšem žije v Praze a má zkušenost s prací pro britské architektonické studio. V Třebíči na radnici si ho před rokem vybrali na post městského architekta, líbilo se jim právě to, že má k městu vztah, přesto si uchovává nadhled díky působení mimo region. Hulín jezdí do Třebíče jednou týdně, zabývá se drobnější běžnou agendou, ale taky výhledem do budoucna. „Třebíči by slušela pěší zóna,“ myslí si například.

V Třebíči přišlo k zápisu 456 dětí

Třebíč - V třebíčských základních školách přišlo k zápisu 456 dětí. „Je předpoklad, že do školy nastoupí 365 dětí, protože rodiče požádali o odklad povinné školní docházky pro 91 dětí. Konečným termínem řešení odkladů je ale 31. květen 2018, takže počet odkladů se může ještě změnit,“ oznámila mluvčí města Irini Martakidisová.

Oba jeli na zelenou? Policie hledá svědky nehody

Třebíč – Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala ve středu 11. dubna v 7.51 hodin v Třebíči na křižovatce ulice Družstevní a ulice Znojemská.

Harmonika, vůně kávy a pohoda. I tak může vypadat dopoledne seniorů

Třebíč – Proč být doma sám, když se dá zajít mezi lidi stejného věku a příjemně strávit dopoledne. Taková je nosná myšlenka akcí, které každý týden pořádá třebíčská Charita – lépe řečeno její Volnočasový klub Archa. Jsou určené pro seniory nejen z domů s pečovatelskou službou. Přijít můžou i starší lidé z okolí.

Jaké bude počasí? Třebíčský rodák Michal Žák odpoví

Třebíč - Třebíčský rodák, meteorolog Michal Žák bude přednášet o počasí v Městské knihovně v Třebíči. Příchozím odpoví na otázku, jak dobré jsou dnešní předpovědi a proč záleží na tom, odkud čerpáme informace o počasí.

OBRAZEM: Nudu v nemocnici můžou rozptýlit knížky od dětí z Číměře

Třebíč - Dětské oddělení Nemocnice Třebíč navštívily v pondělí 9. dubna děti z Číměře a předaly stejně starým pacientům knižní dárky. Skupinku mladých čtenářů doprovodilo několik dospělých, mezi nimi starostka obce Lenka Hůlková, místostarostka Taťána Slabá a knihovnice Jana Nevoralová. Přišla taky primářka oddělení Alena Holubová. Akce byla oslavou a připomenutím Mezinárodního dne darování knihy.

Podchod pod silnicí v ulici Sucheniova se začne razit na konci dubna

Třebíč - Na průtahu Třebíči přibude další špunt. Dělníci začnou na konci měsíce razit podchod pod silnicí v ulici Sucheniova a doprava bude kvůli tomu svedena ze čtyř do dvou pruhů.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Třebíč - V třebíčské porodnici přišla na svět další krásná miminka. Podívejte se do fotogalerie. 

Hasiči v pátek v Třebíči likvidovali plameny v tatrovce, renaultu i fiatu

Třebíč - Rovnou ke dvěma požárům automobilů vyjížděli v pátek 6. dubna třebíčští hasiči. Ráno v půl osmé mířili nedaleko své základny v ulici Žďárského k nákladní Tatře 815, která se ocitla v plamenech.

OBRAZEM: Desítky veteránů zamířily z Třebíče do Dukovan

Třebíč - Sobotní dopoledne patřilo na Karlově náměstí v Třebíči veteránům. Stará vozidla v úctyhodně zachovalém stavu potěšila stovky zvědavců, kteří si je přišli prohlédnout zblízka.

Třebíč má historicky prvního ředitele mateřské školy

Třebíč - Mateřským školám zatím vždy šéfovaly ženy. V Třebíči přepsali historii. Prvním ředitelem mateřské školy se stává muž.

Projížděla se fabií, i když to má zakázané

Třebíč - Ze spáchání trestného činu je podezřelá žena, která řídila auto i přes zákaz. Když tento týden jela s vozidlem Škoda Fabia po Třebíči ve směru z Cyrilometodějské do Velkomeziříčské ulice, narazila totiž na hlídku městských strážníků.

Ani kamery neodradily od poškození auta

Třebíč - Policisté pátrají po pachateli, který ve středu 4. dubna poškodil v Třebíči zaparkované vozidlo. Automobil Škoda Octavia stál mezi sedmou a osmou hodinou večer na Karlově náměstí. Neznámý pachatel poškrábal lak na blatníku a rozbil světlomet.

Špičková dechovka zahraje v třebíčském Fóru

Třebíč – V neděli 8. dubna vystoupí ve Fóru špičková česká dechovka Veselka, která se drží na vrcholu už více než čtvrt století. Veselka Ladislava Kubeše přiveze program Moje česká vlast do velkého sálu Fóra. Začátek je v 17 hodin, vstupné stojí 200 korun.

Toaleta zamčená. Vítejte na vlakovém nádraží v Třebíči

Třebíč – Každou chvíli přináší třebíčská městská policie zprávu, že zase někdo močil, nebo dokonce vykonal velkou potřebu v novém podchodu zdejšího vlakového nádraží. A jak strážníci odchytili třeba jistého Jaroměřičana, který si do podchodu odskočil za bílého dne na malou stranu.

VIDEO: Panelák hrůzy jde k zemi. Začala demolice bývalé chirurgie

Třebíč – V Nemocnici Třebíč začala demolice paneláku, kde ještě nedávno sídlila chirurgie, ortopedie a urologie. Stavbu z poloviny osmdesátých let začal doslova rozstříhávat speciální stroj. Demolice „Domu hrůzy“, jak byla bývalá chirurgie v posledních letech nazývána, je atrakcí pro všechny, kteří do areálu nemocnice v těchto dnech zavítají.

Jak bude vypadat nová lávka na Polance, poradí architekti

Třebíč – Montovaný most, který funguje v Třebíči od roku 1945 jako lávka přes řeku Jihlavu směr koupaliště Polanka, pomalu dosluhuje. Radní s úředníky teď přemýšlejí, jak v blízké budoucnosti zajistit most nový.

Festival Nezvalova Třebíč nabídne rapované básně i Cimrmana

Třebíč - Pokračovat v obnovené tradici festivalu literatury a poezie Nezvalova Třebíč bude i letos místní městská knihovna. Akce, která začne v pátek 6. dubna, odkazuje ke dvěma výročím spojeným s tímto datem.

Stará paní nevypnula vařič, z bytu unikal plyn

Třebíč - V jednom z bytů v domě na Lavického ulici v Třebíči uniká plyn. Uvnitř by mohla být majitelka bytu, která nekomunikuje. Takovou zprávu dostali strážníci třebíčské městské policie a jednali rychle.

Uzavírky brzdí auta v Třebíči. Mnozí řidiči si dělají, co chtějí

Třebíč – V tomto týdnu začalo několik výrazných dopravních omezení v Třebíči. Nejvíc se řidiči „perou“ s objížděním uzavřené části Bráfovy třídy od křižovatky s Nádražní ulicí po gymnázium. Auta se ale štosují i ve Sportovní ulici, kde začala rekonstrukce mostu a doprava je svedena pouze do dvou pruhů. Sportovní i Bráfova jsou úseky průtahu městem.

Porážku oplatili Nuclears vysokou výhrou

Třebíč – Půjčka za oplátku. Třebíčští baseballisté vstoupili do své druhé extraligové sezony dvěma zápasy s pražským týmem Tempo Titans. Oba protivníci ctili domácí prostředí a před vlastními diváky zvítězili. Lepší dojem z dvojutkání však mají určitě Nuclears, protože v areálu Na Hvězdě svého soupeře rozdrtili 9:0.

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Lidická v Třebíči

Třebíčsko - Ve středu 4. dubna najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

Zápisy do základních škol budou koncem týdne

Třebíč - Zápisy do prvních tříd se na základních školách v Třebíči uskuteční ve dnech 6. a 7. dubna 2018. K zápisu mají rodiče přivést děti narozené od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012.

Dopravní peklo začíná. Zavře se Bráfova třída i Poušov

Třebíč - Dopravní peklo začíná. Od úterý 3. dubna bude v Třebíči zavřená Bráfova třída. Řidiči od stejného dne neprojedou Poušovem a omezení v podobě zúženého jízdního pruhu je čeká na hlavním tahu za nemocnicí.

Přestavba kina Moravia na komunitní centrum startuje

Třebíč - Od poloviny května do konce srpna příštího roku se bývalé kino ve Smrtelné ulici v Třebíči promění ve staveniště. Rekonstrukcí a přestavbou budovy vznikne komunitní centrum pro sociální, vzdělávací, kulturní a zájmové aktivity.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Třebíč - V třebíčské porodnici přišla další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie.

V Třebíči má přibýt další prodejna Lidlu. Tam, kde se šily rukavičky

Třebíč /FOTOGALERIE/ – V Brněnské ulici v Třebíči má zanedlouho vyrůst nový market společnosti Lidl. Půjde už o druhou prodejnu na území města, tu první řetězec otevřel před bezmála deseti lety ve Znojemské ulici.

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Bartuškova

Třebíčsko - Ve středu 28. března najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

Zlodějky málem pronesly zboží za 12 tisíc korun

Třebíč – Při krádeži byly přistiženy dvě ženy v Třebíči. K události došlo v pondělí v jedné z místních prodejen a kdyby zaměstnankyně nebyly obezřetné, zmizelo by zboží za 12 tisíc korun.

Konec ohřívání jitrnic na radiátoru. Autobusové nádraží má nový návštěvní řád

Třebíč – Třebíčská městská rada přijala nový návštěvní řád zdejšího autobusového nádraží. K tomuto kroku přistoupila poté, co město nedávno plně převzalo celý areál do své správy a provozu.

Jeden důchodce kradl, druhý moc pil

Třebíč - Třebíčští městští strážníci přijali minulý týden v úterý informaci, že v supermarketu v ulici Rafaelova došlo ke krádeži. Na místě byl zadržen 72 letý muž z Třebíče, u kterého bylo nalezeno odcizené zboží. Zboží musel vrátit a navrch dostal pokutu.

Radnice pořídila obraz za 68 tisíc korun

Třebíč – Zimní pohled na Třebíč. Tak se jmenuje obraz malíře Romana Havelky, který je od nynějška v majetku Třebíče. Oznámili to radní města, kteří rozhodli o nákupu díla za 68 tisíc korun. Kývli tak na nabídku soukromého majitele, cenu určil odborný odhad.

Dostali pětistovku pokutu za odhazování odpadků

Třebíč - Pokuty si v posledních dnech vysloužili chodci, kteří znečišťovali veřejné prostranství v Třebíči.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Třebíč - V třebíčské porodnici přišla na svět další krásná miminka. Podívejte se na fotogalerii.

V Třebíči je nový kruhový objezd. Někteří řidiči reagují zmateně

Třebíč – Ani velké cedule s upozorněním „změna v přednosti jízdy“ často nestačily. Prostě zvyk je železná košile. A tak to v sobotu odpoledne v třebíčské křižovatce ulic Jungmannova a Bedřicha Václavka chvílemi vypadalo divoce.

OBRAZEM: Křtilo se Zonkou. V sále bylo plno

Třebíč - Milan Krčmář pokřtil v pátek v Městské knihovně v Třebíči svoji novou knihu Žena z roku 1899. Kniha je o Třebíči a o událostech s městem spojených, křtilo se proto symbolicky třebíčskou Zonkou.

Jak bude vypadat nová kašna, určí architektonická soutěž

Třebíč – Třebíčští radní se rozhodli uspořádat architektonickou soutěž na podobu kašny, která bude před radnicí na Karlově náměstí.

Jarní velikonoční menu třebíčské školy. Ochutnejte

Třebíč - Čtyřchodové jarní fit menu připravené a servírované reprezentačním družstvem Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč zabodovalo na mezinárodním Gastrofestivalu ve slovenské Nitře. Základem oceněné kulinářské prezentace vysočinské školy byly čistě jarní suroviny – hlávkový salát, domácí mladý králík a ořechový dezert. V konkurenci dalších tří zemí si vysočinské družstvo vybojovalo bezkonkurenční zlato za servis – tedy obsluhu a stříbro za připravené jídlo.

Kouč Smital: Zápasy play-off jsou napínavé, ale soupeř neměl šanci

Brno, Třebíč – Těsná porážka, úspěšná odveta a postup mezi čtyři nejlepší. Basketbalisté TJ Třebíč ve čtvrtfinále play-off Oblastního přeboru I. třídy vyřadili Teslu Brno. Svěřenci Vladimíra Smitala první duel na palubovce Jihomoravanů o bod prohráli, ale ztrátu doma bez výraznějších problémů smazali a v dubnovém semifinále se mohou těšit na dvojzápas proti Kyjovu.

V Třebíči mohou lidé spatřit Lunu a měsíce dalších planet

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči připravilo nový komentovaný program na své projekční kouli. Jeho název „Dotkněte se Měsíce“ hovoří za vše – program se zabývá zajímavostmi našeho přirozeného souputníka.

Alzheimer centrum nabídne místa pro 200 klientů

Třebíč – Dům duchů, který léta chátral, bude už na přelomu tohoto a příštího roku plný pacientů a zdravotnického personálu. Řeč je o bývalém nemocničním paneláku v třebíčské Družstevní ulici. Je to onen rozsáhlý objekt u zahrádek nedaleko polikliniky, kde bývalo například oční oddělení.

Chřipka skolila i lékárníky v třebíčské nemocnici

Třebíč - Chřipka skolila i třebíčské lékárníky. Nemocniční lékárna musela kvůli nemoci personálu zkrátit otevírací dobu pro veřejnost do 15 hodin. Omezení platí do pátku 23. března.

OBRAZEM: Třebíčské děti vyprovodily zimu

Třebíč - „Neseme Mařenu, v oleji smaženů, u vrchu červenů, u spodku zelenů, pěknů, pěknů, ustrojenů.“ S těmito slovy vycházely děti z MŠ Benešova ze školky a v čele nesly Morenu, kterou s pomocí paní učitelek vyrobily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT