VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

Špičková dechovka zahraje v třebíčském Fóru

Třebíč – V neděli 8. dubna vystoupí ve Fóru špičková česká dechovka Veselka, která se drží na vrcholu už více než čtvrt století. Veselka Ladislava Kubeše přiveze program Moje česká vlast do velkého sálu Fóra. Začátek je v 17 hodin, vstupné stojí 200 korun.

Toaleta zamčená. Vítejte na vlakovém nádraží v Třebíči

Třebíč – Každou chvíli přináší třebíčská městská policie zprávu, že zase někdo močil, nebo dokonce vykonal velkou potřebu v novém podchodu zdejšího vlakového nádraží. A jak strážníci odchytili třeba jistého Jaroměřičana, který si do podchodu odskočil za bílého dne na malou stranu.

VIDEO: Panelák hrůzy jde k zemi. Začala demolice bývalé chirurgie

Třebíč – V Nemocnici Třebíč začala demolice paneláku, kde ještě nedávno sídlila chirurgie, ortopedie a urologie. Stavbu z poloviny osmdesátých let začal doslova rozstříhávat speciální stroj. Demolice „Domu hrůzy“, jak byla bývalá chirurgie v posledních letech nazývána, je atrakcí pro všechny, kteří do areálu nemocnice v těchto dnech zavítají.

Jak bude vypadat nová lávka na Polance, poradí architekti

Třebíč – Montovaný most, který funguje v Třebíči od roku 1945 jako lávka přes řeku Jihlavu směr koupaliště Polanka, pomalu dosluhuje. Radní s úředníky teď přemýšlejí, jak v blízké budoucnosti zajistit most nový.

Festival Nezvalova Třebíč nabídne rapované básně i Cimrmana

Třebíč - Pokračovat v obnovené tradici festivalu literatury a poezie Nezvalova Třebíč bude i letos místní městská knihovna. Akce, která začne v pátek 6. dubna, odkazuje ke dvěma výročím spojeným s tímto datem.

Stará paní nevypnula vařič, z bytu unikal plyn

Třebíč - V jednom z bytů v domě na Lavického ulici v Třebíči uniká plyn. Uvnitř by mohla být majitelka bytu, která nekomunikuje. Takovou zprávu dostali strážníci třebíčské městské policie a jednali rychle.

Uzavírky brzdí auta v Třebíči. Mnozí řidiči si dělají, co chtějí

Třebíč – V tomto týdnu začalo několik výrazných dopravních omezení v Třebíči. Nejvíc se řidiči „perou“ s objížděním uzavřené části Bráfovy třídy od křižovatky s Nádražní ulicí po gymnázium. Auta se ale štosují i ve Sportovní ulici, kde začala rekonstrukce mostu a doprava je svedena pouze do dvou pruhů. Sportovní i Bráfova jsou úseky průtahu městem.

Porážku oplatili Nuclears vysokou výhrou

Třebíč – Půjčka za oplátku. Třebíčští baseballisté vstoupili do své druhé extraligové sezony dvěma zápasy s pražským týmem Tempo Titans. Oba protivníci ctili domácí prostředí a před vlastními diváky zvítězili. Lepší dojem z dvojutkání však mají určitě Nuclears, protože v areálu Na Hvězdě svého soupeře rozdrtili 9:0.

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Lidická v Třebíči

Třebíčsko - Ve středu 4. dubna najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

Zápisy do základních škol budou koncem týdne

Třebíč - Zápisy do prvních tříd se na základních školách v Třebíči uskuteční ve dnech 6. a 7. dubna 2018. K zápisu mají rodiče přivést děti narozené od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012.

Dopravní peklo začíná. Zavře se Bráfova třída i Poušov

Třebíč - Dopravní peklo začíná. Od úterý 3. dubna bude v Třebíči zavřená Bráfova třída. Řidiči od stejného dne neprojedou Poušovem a omezení v podobě zúženého jízdního pruhu je čeká na hlavním tahu za nemocnicí.

Přestavba kina Moravia na komunitní centrum startuje

Třebíč - Od poloviny května do konce srpna příštího roku se bývalé kino ve Smrtelné ulici v Třebíči promění ve staveniště. Rekonstrukcí a přestavbou budovy vznikne komunitní centrum pro sociální, vzdělávací, kulturní a zájmové aktivity.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Třebíč - V třebíčské porodnici přišla další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie.

V Třebíči má přibýt další prodejna Lidlu. Tam, kde se šily rukavičky

Třebíč /FOTOGALERIE/ – V Brněnské ulici v Třebíči má zanedlouho vyrůst nový market společnosti Lidl. Půjde už o druhou prodejnu na území města, tu první řetězec otevřel před bezmála deseti lety ve Znojemské ulici.

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Bartuškova

Třebíčsko - Ve středu 28. března najdete v Třebíčském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

Zlodějky málem pronesly zboží za 12 tisíc korun

Třebíč – Při krádeži byly přistiženy dvě ženy v Třebíči. K události došlo v pondělí v jedné z místních prodejen a kdyby zaměstnankyně nebyly obezřetné, zmizelo by zboží za 12 tisíc korun.

Konec ohřívání jitrnic na radiátoru. Autobusové nádraží má nový návštěvní řád

Třebíč – Třebíčská městská rada přijala nový návštěvní řád zdejšího autobusového nádraží. K tomuto kroku přistoupila poté, co město nedávno plně převzalo celý areál do své správy a provozu.

Jeden důchodce kradl, druhý moc pil

Třebíč - Třebíčští městští strážníci přijali minulý týden v úterý informaci, že v supermarketu v ulici Rafaelova došlo ke krádeži. Na místě byl zadržen 72 letý muž z Třebíče, u kterého bylo nalezeno odcizené zboží. Zboží musel vrátit a navrch dostal pokutu.

Radnice pořídila obraz za 68 tisíc korun

Třebíč – Zimní pohled na Třebíč. Tak se jmenuje obraz malíře Romana Havelky, který je od nynějška v majetku Třebíče. Oznámili to radní města, kteří rozhodli o nákupu díla za 68 tisíc korun. Kývli tak na nabídku soukromého majitele, cenu určil odborný odhad.

Dostali pětistovku pokutu za odhazování odpadků

Třebíč - Pokuty si v posledních dnech vysloužili chodci, kteří znečišťovali veřejné prostranství v Třebíči.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Třebíč - V třebíčské porodnici přišla na svět další krásná miminka. Podívejte se na fotogalerii.

V Třebíči je nový kruhový objezd. Někteří řidiči reagují zmateně

Třebíč – Ani velké cedule s upozorněním „změna v přednosti jízdy“ často nestačily. Prostě zvyk je železná košile. A tak to v sobotu odpoledne v třebíčské křižovatce ulic Jungmannova a Bedřicha Václavka chvílemi vypadalo divoce.

OBRAZEM: Křtilo se Zonkou. V sále bylo plno

Třebíč - Milan Krčmář pokřtil v pátek v Městské knihovně v Třebíči svoji novou knihu Žena z roku 1899. Kniha je o Třebíči a o událostech s městem spojených, křtilo se proto symbolicky třebíčskou Zonkou.

Jak bude vypadat nová kašna, určí architektonická soutěž

Třebíč – Třebíčští radní se rozhodli uspořádat architektonickou soutěž na podobu kašny, která bude před radnicí na Karlově náměstí.

Jarní velikonoční menu třebíčské školy. Ochutnejte

Třebíč - Čtyřchodové jarní fit menu připravené a servírované reprezentačním družstvem Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč zabodovalo na mezinárodním Gastrofestivalu ve slovenské Nitře. Základem oceněné kulinářské prezentace vysočinské školy byly čistě jarní suroviny – hlávkový salát, domácí mladý králík a ořechový dezert. V konkurenci dalších tří zemí si vysočinské družstvo vybojovalo bezkonkurenční zlato za servis – tedy obsluhu a stříbro za připravené jídlo.

Kouč Smital: Zápasy play-off jsou napínavé, ale soupeř neměl šanci

Brno, Třebíč – Těsná porážka, úspěšná odveta a postup mezi čtyři nejlepší. Basketbalisté TJ Třebíč ve čtvrtfinále play-off Oblastního přeboru I. třídy vyřadili Teslu Brno. Svěřenci Vladimíra Smitala první duel na palubovce Jihomoravanů o bod prohráli, ale ztrátu doma bez výraznějších problémů smazali a v dubnovém semifinále se mohou těšit na dvojzápas proti Kyjovu.

V Třebíči mohou lidé spatřit Lunu a měsíce dalších planet

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči připravilo nový komentovaný program na své projekční kouli. Jeho název „Dotkněte se Měsíce“ hovoří za vše – program se zabývá zajímavostmi našeho přirozeného souputníka.

Alzheimer centrum nabídne místa pro 200 klientů

Třebíč – Dům duchů, který léta chátral, bude už na přelomu tohoto a příštího roku plný pacientů a zdravotnického personálu. Řeč je o bývalém nemocničním paneláku v třebíčské Družstevní ulici. Je to onen rozsáhlý objekt u zahrádek nedaleko polikliniky, kde bývalo například oční oddělení.

Chřipka skolila i lékárníky v třebíčské nemocnici

Třebíč - Chřipka skolila i třebíčské lékárníky. Nemocniční lékárna musela kvůli nemoci personálu zkrátit otevírací dobu pro veřejnost do 15 hodin. Omezení platí do pátku 23. března.

OBRAZEM: Třebíčské děti vyprovodily zimu

Třebíč - „Neseme Mařenu, v oleji smaženů, u vrchu červenů, u spodku zelenů, pěknů, pěknů, ustrojenů.“ S těmito slovy vycházely děti z MŠ Benešova ze školky a v čele nesly Morenu, kterou s pomocí paní učitelek vyrobily.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Třebíč - V třebíčské porodnici přišla na svět další krásná miminka. Podívejte se na fotogalerii.

Mistryně ve zdobení horáckých kraslic předvede svůj um

Třebíč - Držitelka titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina Hana Šmikmátorová přijede v předvelikonočním období popovídat o zdobení horáckých kraslic a předvede také ukázky jejich zdobení.

Mladíci se rozloučili s domácím prostředím výhrou

Třebíč – Vítězství před vlastním publikem. Hokejisté Horácké Slavie si 24. kolo nadstavbové části Ligy mladšího dorostu předehráli. Třebíčští mladíci v pátek večer hostili na svém ledě Příbram.

Minimálně na finále máme, hlásí trenér Smital

Třebíč – Základní část zvládli nad očekávání skvěle, ale o úspěchu celé sezony se bude teprve rozhodovat. Basketbalisté TJ Třebíč vstoupí o víkendu do vyřazovacích bojů Oblastního přeboru I. třídy. Prvním soupeřem bude brněnská Tesla, která v dlouhodobé fázi soutěžního ročníku obsadila sedmou příčku.

Nejstarší žena světa byla z Třebíče, píše ve své knize Milan Krčmář

Třebíč - Nejstarší žena světa byla z Třebíče. Alespoň v nové knize Milana Krčmáře nazvané Žena z roku 1899 tomu tak je. Ústřední postava knihy je pochopitelně fiktivní, nicméně další osoby, události a místa, ve kterých se příběhy odehrávají, jsou skutečná.

Veterán Veleba doplnil třebíčskou sbírku

Praha, Třebíč – Poslední cenný kov. Sedmou medailí uzavřel překážkář Petr Veleba sbírku atletů Spartaku Třebíč ze seriálu halových mistrovství republiky. Časem 9,83s skončil druhý v běhu na 60 m překážek na MČR veteránů v Praze. V hlavním městě podlehl pouze kladenskému Sedlákovi, který zvítězil v čase 8,34 s.

Spolek žádá referendum o chystaném obchvatu Třebíče

Třebíč - Referendum o obchvatu chtějí vyhlásit lidé z nově ustanoveného spolku Obchvat Třebíče. Hodlají oslovit obyvatele města a zjistit, zda by k vyhlášení všelidového hlasování nasbírali dostatečný počet podpisů.

Vznítila se lednice, čtyři lidé se nadýchali zplodin

Třebíč - Hasiči, záchranka a městští strážníci vyjížděli v Třebíči v pátek před jedenáctou hodinou dopoledne k požáru na sídliště Hájek. V jednom z paneláků v ulici Marie Majerové se vznítila lednice. Jako první byli na místě městští policisté. Nakonec jsou mezi čtveřicí zraněných, lépe řečeno těch, kteří se nadýchali kouře z hořícího spotřebiče. 

Dorostenci si z Mělníku odvezli debakl

Mělník – Vrací se s prázdnou. Devět branek obdrželi hokejisté Horácké Slavie, kteří v dohrávce 19. kola nadstavbové části Ligy staršího dorostu zavítali do Mělníku.

Občanské sdružení napadá trasu obchvatu Třebíče

Třebíč - Nesouhlas s plánovanou trasou obchvatu města jdou na čtvrteční zasedání městského zastupitelstva vyjádřit lidé z nového občanského sdružení.

Studenti demonstrovali, sbírali podpisy a drželi minutu ticha za Kuciaka

Třebíč – I v Třebíči protestovali studenti proti současné politické situaci. Ve čtvrtek kolem poledne se sešli u státního a katolického gymnázia, aby podpořili celorepublikovou výzvu, směrovanou ústavním činitelům. Výzva obsahuje výtky vůči jednání prezidenta Miloše Zemana i premiéra v demisi Andreje Babiše. 

Třebíč slaví osmaosmdesáté narozeniny malíře Franty

Třebíč - Malíř František Mertl slaví osmaosmdesáté narozeniny. Narodil se 16. března 1930 v Třebíči. Dnes žije ve Francii, nicméně v jeho rodném městě v pátek uspořádají oslavu umělcových narozenin.

Lídrem KDU-ČSL do komunálních voleb v Třebíči bude starosta Pavel Janata

Třebíč - V podzimních komunálních volbách bude z pozice lídra kandidátky KDU-ČSL obhajovat post starosty Třebíče Pavel Janata.

Žena vzala své známé kartu. Vybrala peníze, a vrátila ji zpět

Třebíč - Není návštěva jako návštěva. Některé je lépe přes práh nepouštět. Své o tom ví žena z Třebíče, která měla u sebe doma svoji známou, devětačtyřicetiletou ženu z Třebíčska. Když dotyčná z bytu odešla, odnesla si s sebou i platební kartu, kterou v nestřežené chvíli čmajzla.

Festival Jeden svět nabízí Nerodiče, Čističe i Mečiara

Třebíč – Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět letos slaví dvacáté narozeniny. Posedmé se bude o nadcházejícím víkendu konat také v Třebíči. 

Kuželkáři zvládli se Zábřehem úvod i závěr utkání a body zůstaly v Třebíči

Třebíč – Napínavý duel se šťastným koncem. Kuželkáři TJ Třebíč hostili v 19. kole první ligy Zábřeh. Hráči z Vysočiny měli úlohu malinko usnadněnou tím, že celku ze Šumperska se na jaře nedaří tak jako na podzim. Domácí ovšem nesměli nic podcenit, protože soupeř měl ve středu lídra individuálních statistik celé soutěže Martina Sittu a rozhodně nepřijel odevzdat kůži lacino. V závěru však přece jen Třebíčští potvrdili roli favorita a nakonec poměrně bezpečně uhráli dva body.

Tyršovy sady poznamenal hurikán, bude se tam kácet

Třebíč - Obnovu Tyršových sadů chystá třebíčská radnice. Spouštěcím impulzem byl loňský hurikán Herward, který způsobil rozlomení koruny jedné z douglasek v západní části parku. „Tento strom bude nutné z bezpečnostních důvodů pokácet,“ zmínila radniční mluvčí Irini Martakidisová.

Lze být šťastný i bez rukou a nohou, přednáší rakouský psycholog

Třebíč – Georg Fraberger se narodil bez rukou a bez nohou. Dnes působí jako psycholog Vídeňské městské nemocnice a motivační řečník, se svou manželkou má čtyři děti. Ojedinělá příležitost setkat se s ním v Česku se naskytne účastníkům besedy, která se koná ve čtvrtek 15. března v 17 hodin ve Velkém sále Národního domu v Třebíči.

Policisté našli muže s falešnou identitou, lákal z lidí peníze

Třebíč - Podvod spáchaný přes internet objasnili třebíčští policisté. Šlo o prodej mobilního telefonu, který prodávající nabízel na internetovém portálu. Na inzerát zareagoval mladý muž z Třebíčska, který se pomocí e-mailové komunikace dohodl s nabízejícím a zaplatil převodem na jeho účet částku přes šest tisíc korun.

Dorostenci uhájili čisté konto

Třebíč – Dva góly na vítězství bez problému stačily. Fotbalovým výsledkem porazili hokejisté Horácké Slavie na domácím ledě Benátky nad Jizerou. Třebíčští mladíci tak zvládli úterní dohrávku 18. kola Ligy staršího dorostu bez obdržené branky a v tabulce nadstavbové skupiny L si o příčku polepšili.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT