VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

Jaké návrhy kašen se účastnily soutěže? Ukáže výstava přímo na náměstí

Třebíč – Panely a na nich 27 vyobrazených návrhů, jak by mohl vypadat nový vodní prvek na Karlově náměstí v Třebíči. To bude námětem výstavy, která začne ve čtvrtek 6. září odpoledne. Potrvá do 26. října.

Malí i velcí turisté projdou pohádkovou Třebíčí

Třebíč – Klub českých turistů si na září připravil zajímavé akce. Jednou z nich je tradiční letos již 12 ročník pohádkové Třebíče. Dobrodružný pochod se uskuteční v pátek 21. září. Start je možný od 16 do 18 hodin.

Opilý muž málem sjel ze srázu v ulici Marie Majerové

Třebíč - Chybělo málo, a opilý muž by při vyjíždění z parkoviště v ulici Marie Majerové málem sjel z přilehlého srázu.

OBRAZEM: Bráfova bude dřív, Střítež nabírá zpoždění

Třebíč – Snad nejrozkopanější město na Vysočině. Tak řidiči říkají tento rok Třebíči. Jak se aktuálně rýsují termíny dokončení tamních silničních staveb?

Třebíčská nemocnice zve na Den otevřených dveří a prevence

Třebíč – Den otevřených dveří a prevence se v sobotu 8. září od 10 do 16 hodin koná v třebíčské nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program, který připravila nejen nemocnice, ale také hasiči, policie a zdravotnická záchranná služba. Vhod jistě přijde i odpočinková zóna a vyzkoušení si elektromobilu. Návštěvníci budou moci mimořádně využít také měření cholesterolu.

Politická jedenáctka se utká o křesla na třebíčské radnici

Třebíč - Jedenáct. Jako hráčů ve fotbalovém týmu. Tolik kandidátů se bude ucházet o křeslo starosty na třebíčské radnici. Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října. Kdo za koho kandiduje, je známo už nyní.

Projekt Huráliga startuje v Třebíči, spojí amatérské sportovce

Třebíč – S koncem úmorného léta, kdy většina lidí dávala přednost vodním sportům, se pomalu vrací i sezóna halových sportů. Nově tuto službu pro Třebíč nabízí projekt Huráliga, se kterým přišli Ondřej Krejčí a Břetislav Krček. Hlavním cílem projektu je nalezení nových spolu i protihráčů a sjednotit tak všechny amatérské milovníky sportů v republice v jednu velkou komunitu. Zatím jsou dostupné ligy v badmintonu, beach volejbalu a tenisu.

Sokolská ulice se na týden otevře. Pak zase zavře

Třebíč - Sokolská ulice bude od čtvrtka 23. srpna průjezdná. Dohodli se na tom zástupci města, Policie ČR a zhotovitele na společném jednání.

Kandidáti do Senátu a třebíčské volební strany už znají čísla

Třebíč - Ve středu proběhlo losování čísel pro kandidátní listiny pro volby do zastupitelstva města Třebíče. Volby proběhnou 5. a 6. října.

Zahrada u řeky v Třebíči zavádí tematické čtvrtky

Třebíč - Zahrada u řeky v Třebíči zavádí podzimní tematické čtvrtky. Jednou týdně se na terénním třebíčském pracovišti ekologického centra Chaloupky budou konat tematické dílny, besedy, ochutnávky či jen prostá setkání zájemců o zahradu a pěstitelství.

Redaktor rozhlasu po drátě v Třebíči vysílal o okupaci. Skončil jako zedník

Třebíč - Zprávy a reportáže z prvních dnů srpnové okupace vysílal i městský rozhlas po drátě v Třebíči. Přímo u toho byl vedoucí redaktor rozhlasového studia Richard Paleček. „Pracovníci spojů po 21. srpnu okamžitě zařídili vysílání do státního rozhlasu přes rušičku v Domamili. To bylo od nich velmi odvážné,“ vzpomíná.

OBRAZEM: Historické slavnosti v Třebíči začaly. Potrvají do neděle

Třebíč - Historické Slavnosti tří kápí začaly. Třebíč si jimi připomíná 15. výročí zapsání místních památek na seznam Unesco.

Ve firmě, která rekonstruuje několik silnic na Vysočině, dalo mnoho lidí výpověď

Vysočina - Společnost Alpine Bau CZ se potýká s hromadnými výpověďmi ve svém středisku Brno. Tito zaměstnanci se podílejí na rekonstrukcích silnic na Vysočině. Hrozí, že se stavby zastaví? Mluvčí Alpine Bau CZ Zuzana Krajčiová se snaží situaci uklidnit. „Jsme připraveni řádně a včas dostát všem svým smluvním závazkům, které vyplývají ze smluv o dílo uzavřených s investory, tedy i s Krajem Vysočina a s Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny,“ sdělila Deníku.

Odolá bouři, dešti. Chytré parkoviště bude mít Třebíč ještě na podzim

Třebíč – Parkoviště na Komenského náměstí v Třebíči, to naproti autobusovému nádraží, se ještě do října promění natolik, že bude moci mít přízvisko „chytré“. Pod povrch vozovky totiž specializovaná firma umístí unikátní detekční technologii, která umí přesně rozpoznat, kolik v prostoru parkuje aut. Informaci pak předává na světelnou tabuli. Řidič tak bude vědět, jestli je prostor volný a může tam zajet.

Chovatelský den láká na dostihy, fríské koně a rej bryček

Třebíč – Víkend plný zvířat a umění jejich spolupráce s lidmi se blíží. Letos proběhne tradiční chovatelský den již posedmadvacáté o víkendu 8. a 9. září. Místem, kam se sjedou všichni chovatelé se svými zvířaty, bude tradičně jezdecký areál v Třebíči u koupaliště Polanka.

VIDEO: Zavřela se další ulice v Třebíči. A centrum je chvílemi blízko kolapsu

Třebíč - Další past na řidiče v Třebíči. Tak se dá nazvat nová uzavírka, tentokrát ulice Sokolské v centru města.

Alzheimercentrum o pár měsíců odkládá ostrý start

Třebíč – O několik měsíců později má začít fungovat nové alzheimercentrum v Družstevní ulici v Třebíči. Vyplývá to z dodatku smlouvy, který rada města doporučila schválit zastupitelstvu. Jde již o několikátý odklad. Společnost, která centrum pro lidi s Alzheimerovou chorobou buduje, letos na jaře informovala, že provoz spustí na přelomu tohoto a příštího roku. Nyní se má termín posunout na červen 2019. Přitom úplně první termín byl rok 2016.

Velký bratr vyjde na 1,3 milionu korun

Třebíč - Bezmála 1,3 milionu korun. Na tolik vyjde třebíčskou radnici nákup speciálního hardwaru a softwaru. Pořídí ho kvůli povinnostem, které vyplývají z nařízení GDPR. „Umožní nám v případě potřeby najít stopu v systému, kde by mohlo docházet k porušení povinností, je to takový Velký bratr,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Janata.

Autobus nezastavuje na hřbitově, ale u hřbitova. Chystá se změna názvů zastávek

Třebíč - S platností nového jízdního řádu se v prosinci promění také některé názvy zastávek třebíčské Městské autobusové dopravy. „Na některé nesrovnalosti jsme byli upozorňováni, k některým změnám jsme dospěli po vlastní revizi. Podrobnou informaci lidé dostanou včas prostřednictvím všech městu dostupných informačních kanálů včetně zpravodaje,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Janata.

Barevný svět zastřeší chráněné bydlení v Třebíči

Třebíč - Novým provozovatelem chráněného bydlení, které vzniká v bývalé oční škole v Demlově ulici, bude Denní centrum Barevný svět. Ten stejnou službu provozuje již pátým rokem v Hrotovicích.

Jako svatozář na třech nožkách. Takový návrh kašny pro Karlovo náměstí zvítězil

Třebíč - Česká komora architektů (ČKA) na svých webových stránkách zveřejnila výsledky architektonické soutěže na podobu nové kašny na Karlově náměstí v Třebíči. V soutěži zvítězil atelier H3T architekti. Na druhém místě skončil Adam Hudec a jako třetí se umístil DIS projekt.

Ojedinělé skleněné výtahy pořídili v Třebíči u cihlového čtyřpatráku

Třebíč - Je to nepřehlédnutelná novinka v třebíčské čtvrti Horka – Domky. Lidé tam chodí zvědavě okukovat nové skleněné výtahy, které si nechali vlastníci bytů jednoho z domů v Družstevní ulici přistavět zvenčí.

VIDEO: Nové veřejné záchodky otevřou už tento týden

Třebíč – Už tuto středu 15. srpna v Třebíči otevřou na Karlově náměstí nové veřejné toalety. Vznikly vestavbou do staršího objektu v průchodu domu na dolní straně vedle občerstvení Jordán. Do loňského roku tam sídlila prodejna Music House. Rekonstrukce vyšla na 3,8 milionu korun bez daně. Zaplatit za návštěvu půjde i platební kartou.

Most v Poušově zprůjezdní na konci srpna

Třebíč – Výstavba mostu v Třebíči Poušově finišuje. Třebíčský místostarosta Vladimír Malý včera novinářům oznámil, že místo bude průjezdné na konci srpna. Před časem zazněla z úst starosty Pavla Janaty informace, že most bude průjezdný dřív, už v půlce srpna. Nakonec se stavební práce protáhnou na celý plánovaný termín.

Třebíčská Podzámecká niva se vrátí do středověku, blíží se slavnost Tří kápí

Třebíč – Historické oslavy zápisu třebíčské baziliky sv. Prokopa a židovské čtvrti na seznam světového dědictví UNESCO se blíží. Letos proběhnou od pátku 17. srpna do neděle 19. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, středověké historické městečko, velký historický průvod, ohňostroj a na další atrakce nejen pro malé hosty.

Ze staré bundy je nový batoh s příběhem

Třebíč – Skutečnost, že nedopneme rifle, nemusí být jenom špatnou zprávou a konečnou pro milované džíny. Může to být začátek a první impuls pro vznik nového batohu nebo tašky. Vítejte ve světě jménem RYVERA.

Radniční úředníci budou mít od pondělí jiná telefonní čísla

Třebíč - Úřednice třebíčské radnice Lenka Bednářová má ještě dnes telefonní číslo 568 805 216. V pondělí už bude na telefonu 568 896 216. Spolu s ní budou mít od pondělí 13. srpna nová telefonní čísla úředníci z několika dalších radničních odborů.

V prosinci v Třebíči otevře nový Lidl. Modernější, než ten první

Třebíč – Tam, kde bývaly v Třebíči v Brněnské ulici rukavičkářské závody, v prosinci otevře nový Lidl. „Před několika dny byly zahájeny stavební práce,“ informoval obchodní řetězec. Půjde už o druhou prodejnu ve městě, první stojí ve Znojemské ulici u výpadovky směr Jaroměřice.

Ke stému výročí dostal třebíčský památník nový kabát

Třebíč - Památník z roku 1938, který byl zhotoven u příležitosti 20. výročí vzniku samostatné Československé republiky, se po 60 letech dočkal generální opravy.

Sekáč trochu jinak. Nakupovat se dá už i na Hithitu

Třebíč – Muzika Spirituál Kvintetu, hromady originálních kousků oblečení, dobré občerstvení, módní přehlídka a chuť pomáhat. Tak by se dal charakterizovat druhý ročník Sekáče trochu jinak, který připravuje charitní Paprsek naděje oblastní charity v Třebíči. Letos proběhne 14. září na zahradě Paprsku naděje, ale nakupovat můžete vesele už teď.

Korejští dobrovolníci přiletěli opět pomáhat na Třebíčsko

Třebíč – V pondělí 6. srpna přiletí na Třebíčsko dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je jednou z potenciálních firem výstavby nového jaderného bloku v České republice. Pomáhat v regionu budou dva týdny.

Opilý muž tvrdil, že skoncuje se životem

Třebíč - Opilý muž v Třebíči tvrdil, že chce skoncovat se životem a skočí z mostu. Takovou informaci přijali v neděli odpoledne strážníci městské policie.

Mladý muž ukradl z kabelky telefony a peníze

Třebíč - Dvacetiletý muž v třebíčském zábavním podniku okradl mladou ženu. Po druhé hodině využil situace a odnesl odloženou dámskou kabelku. Z ní poté odcizil mobilní telefony a finanční hotovost.

Vody je málo, neplýtvejte s ní, upozornila třebíčská radnice

Třebíč - Třebíčská radnice požádala občany, aby zbytečně neplýtvali povrchovou vodou. Radniční odbor životního prostředí zároveň vydal výzvu na dodržování vodního zákona. Příčinou jsou úmorná vedra a nedostatek dešťových srážek posledních týdnů. Na Třebíčsku hladiny většiny vodních toků výrazně poklesly, některé potoky dokonce úplně vyschly.

Dotazník zjistí dostupnost a kvalitu služeb v Třebíči

Třebíč - Jak lidé vnímají dostupnost služeb ve městě? A kde vidí největší problémy? To chce zjistit třebíčská radnice pomocí dotazníku, který zveřejnila na webových stránkách města.

Třebíčská radnice ukrývala výbušniny. Psi je našli

Třebíč - Po úspěšném zvládnutí nácviku požáru v průběhu června si třebíčskou radnici vybrala také vojenská policie, která tam za pomocí služebních psů hledala výbušniny.

Fotografie zřícené střechy zimního stadionu vychází v Třebíčském deníku

Třebíč – Černým písmem se do historie Třebíče zapsal 27. říjen roku 1977. Dva muži tehdy zemřeli při zřícení dostavované střechy zimního stadionu.

Senátní volby na Třebíčsku: O křeslo se utká devět lidí

Třebíč - O křeslo v Senátu se na Třebíčsku uchází devět lidí. Ve stanoveném termínu přihlášku odevzdali kandidáti KDU-ČSL, KSČM, ČSSD, ANO 2011, Pirátů, Starostů a nezávislých (STAN), SPD, Rozumných, a nezávislý kandidát Stanislav Zíma.

Skočím z mostu, oznámil muž. Našli ho živého, měl čtyři promile

Třebíč - Skočím z mostu, zatelefonoval sedmačtyřicetiletý muž své ženě a rozpoutal tím kolotoč pátrání. Žena se obrátila na policisty a ti začali neprodleně muže hledat. Obešli všechny mosty ve městě, do pátrání se zapojili také strážníci městské policie.

Na přejezdu v Třebíči se srazil rychlík s osobním autem

Třebíč - Na železničním přejezdu v Třebíči se ve středu odpoledne srazil vlak s osobním autem. Zraněn nebyl nikdo, nicméně škoda přesáhla půl milionu korun.

Přednáška o Židech v boji a odboji se Stanislavem Motlem

Třebíč - V rámci tradičního festivalu židovské kultury Šamajim i letos proběhne odborná přednáška s historickým badatelem a dramaturgem rozhlasového pořadu Stopy, fakta, tajemství Stanislavem Motlem, který se festivalu pravidelně účastní. Přednáška s názvem Češi a Izrael (Židé v boji a odboji) proběhne v pátek 3. srpna od půl čtvrté v zadní synagoze.

Tělo malého Tomáše spotřebuje o 40 procent více živin

Třebíč - S cystickou fibrózou se pětiletý Tomášek z Třebíče potýká od narození. Naděje na vyléčení zatím není, léčba je pouze podpůrná. „Tomáškova nemoc postihuje především dýchací cesty, plíce a trávicí soustavu. Trápí ho časté infekce a několikrát do roka mu lékaři musí předepsat antibiotika. Bakterie, které se vyskytují ve stojaté vodě, domácích odpadech nebo mokré hlíně jsou pro něj nebezpečné,“ popisuje maminka Markéta.

Začal festival židovské kultury Šamajim, jeho název znamená nebe

Třebíč – Festival židovské kultury v Třebíči slaví polokulaté výročí. Letos již po patnácté vrací na šest dní život do židovské čtvrti ve městě. Slavnostní zahájení festivalu proběhlo v pondělí 30. července v Zadní synagoze vernisáží výstavy zahrady života autorky Heleny Bretfeldové. Zahájení provázel slavnostní akt předávání čestného občanství místnímu rodákovi zaniklé židovské obce Pavlu Friedlovi, který přežil koncentrační tábor.

Táborníci upozorňují na třebíčské výtvarníky

Třebíč - Umění je hra, tak zní téma příměstského tábora, který právě probíhá v Muzeu Vysočiny v Třebíči. Muzejníci chtějí dětem i veřejnosti připomenout třebíčské výtvarníky.

Pohřešovaný mladý muž byl na třebíčském nádraží

Třebíč - Stačila hodina pátrání a policejní hlídka našla pohřešovaného mladého muže. Nacházel se na třebíčském vlakovém nádraží.

Lidé se hýbou, aplikace EPP opět pomáhá stacionáři

Třebíč - Každý pomáhá dle svých možností. Někdo se hýbe při cestě do práce, jiný denně běhá, jezdí na kole nebo bruslí. V rámci svého výcviku pomohli i vojáci z letiště Náměšť nad Oslavou, pro které je pohyb naprostou samozřejmostí. Prostřednictvím aplikace EPP pomohli třebíčské charitě k pořízení automobilu pro stacionář, který zajišťuje svoz klientů z celého okresu.

Opilá řidička nabourala jiné auto v noci cestou z Polanky

Třebíč - Policisté vyjížděli v sobotu 28. července kolem třetí hodiny časně ráno k havárii, která se stala v Třebíči. Dvaatřicetiletá řidička jela citroënem po ulici V. Nezvala od Polanky do centra. Při objíždění ohrozila jinou řidičku, která jela v protisměru na Polanku. Auta se kvůli tomu bočně střetla. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Sběrný dvůr v Borovině ruší nedělní provoz

Třebíč - Od 15. srpna bude ve sběrném dvoře v Třebíči Borovině platit nový provoz. Po letech bude zejména z organizačních důvodů zrušen provoz v neděli. Ve sběrném dvoře najdou občané na vratech oznámení o zrušení provozu i mapu s rozmístěním nejbližších kontejnerů na zeleň.

Už nezjistíte, zda je úředník na radnici. Europoslanec Polčák tuto praxi odmítá

Třebíč - Městský úřad v Třebíči přistoupil k vypnutí takzvané indikace přítomnosti úředníků na radnici. Je to ona zelená či červená ikonka u jména úředníka na webu města. Podle ní donedávna šlo poznat, jestli je daný úředník v práci či ne. Lidé v Třebíči už to dnes nezjistí.

Barvy nahradí šeď betonu v podchodu na vlakovém nádraží. Soutěž už má vítěze

Třebíč – Je rozhodnuto. Podchod na vlakovém nádraží v Třebíči se dočká proměny. Bude vymalován dle vítězného návrhu na téma Třebíč. Zájemci o soutěž měli jednoduché zadání, dodržet téma a návrh odevzdat v papírové a elektronické formě. O vítězi rozhodlo hlasování veřejnosti v prvním kole, ze kterého byly vybrány tři nejlepší postupující návrhy. Ve druhém kole o vítězi rozhodla odborná porota.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT