VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

Zlatá mince na Třebíčsku - jev výjimečný

Třebíčsko - Mincí z pravého zlata s motivem barokního mostu se mohou nyní chlubit v Náměšti nad Oslavou. Minci vydala Česká národní banka v polovině května letošního roku v rámci cyklu Mosty ČR.

Tohle se mi povedlo, učí škola říkat žáky. Jde to ale zatím ztuha

Náměšť nad Oslavou - To slovo zní jako termín z lékařského slovníku. Evaluace má ale co do činění se školstvím. Znamená řízené hodnocení.

OBRAZEM: Kola odjela do Afriky. Lidé jich věnovali stovky

Náměšť nad Oslavou - Kola pro Afriku odjela ve středu odpoledne z Náměště nad Oslavou. Kamion je odvezl do Ostravy k opravám a seřízení.

OBRAZEM: Zámek plný tulipánů

Náměšť nad Oslavou – Tulipány provoněly zámeckou knihovnu v Náměšti nad Oslavou.

OBRAZEM: Barokní most z Náměště je vyobrazen na zlaté minci

Náměšť nad Oslavou – Zatímco v úterý představené nové zlaté mince o váze půl troyské unce (tj. 15,55 gramů) s motivem náměšťského barokního mostu lze u obchodníků počítat s cenou kolem devatenácti až dvaceti tisíc korun, cenu oné stavební památky klenoucí se v Náměšti nad řekou Oslavou vyčíslit nelze.

Komnaty náměšťského zámku rozzáří manýry jarních květin

Náměšť nad Oslavou - Víc jak tisíc květin bude od čtvrtka 17. do neděle 20. května zdobit část náměšťského zámku. Dominanta města se tak zařadila po boku státních zámků v Bučovicích, v Třeboni a v loňském roce znovu zpřístupněné Kratochvíli.

Energetici: Zloději elektřiny používají lišácké metody

Vysočina – Přes dva roky 
se dařilo třiačtyřicetiletému muži v Kralicích nad Oslavou na Třebíčsku nelegálně odebírat elektřinu. V lednu 2010 se podle detektivů napojil na pojistkovou skříň v domě, kde bydlel, a až do letošního dubna odebral na černo energii za 2,7 milionu korun.  

Věznicím docházejí peníze. Rapotické chybí 19 milionů

Rapotice – Věznicím v České republice dochází peníze na provoz. Finance chybí i vězeňskému zařízení v Rapoticích. „V současné době nám od června chybí na provozní výdaje 19 milionů korun," informoval mluvčí rapotické věznice Jan Doležal.

OBRAZEM: Keltský svátek Beltine se vrátí

Náměšť nad Oslavou – Až do rána trvala bujará oslava poslední dubnové noci v Náměšti nad Oslavou. Přesněji do druhého dne, neb program sliboval vystoupení hudebních skupin v nepřetržitém proudu od sobotního večera až do prvomájového poledne.

Policie objevila nepovolený odběr elektřiny a dvacítku zbraní

Kralice nad Oslavou – Kriminální policie z Třebíče prověřovala v domě v Kralicích nad Oslavou oznámení distribuční energetické společnosti, které se týkalo podezření, že dochází k neoprávněnému odběru elektřiny.

OBRAZEM: Kralická zámecká obora se otevřela veřejnosti

Náměšť nad Oslavou - Až z Hranic na Moravě přijel v sobotu ráno autobus plný příznivců myslivosti na Statní zámek v Náměšti. Důvodem jejich návštěvy byla Chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře, která se konala v obřadní síni zámku.

Guvernér České národní banky „pokřtí" v Náměšti zlatou minci

Náměšť nad Oslavou - Mimořádná slavnost za účasti guvernéra České národní banky Miroslava Singera se uskuteční v úterý 15. května v Náměšti nad Oslavou. Guvernér přijede spolu s bankovní radou ČNB představit novou pamětní zlatou minci, která ponese náměšťský motiv barokní most.

Opravdové pohodlí domova získají postižení v „novém“

Náměšť nad Oslavou –  Handicapované klienty někdejšího jinošovského ústavu sociální péče čeká veliká změna. Už letos se jich zhruba desítka přestěhuje do dvou domů, stavěných na „zelené louce" v Náměšti nad Oslavou.

OBRAZEM: Počet kol pro Afriku vybraných na Třebíčsku se blíží stovce

Náměšť nad Oslavou - Projekt Kola pro Afriku se za poslední dva týdny rozjel na Třebíčsku skutečně na plné obrátky. „V této době máme již skladem asi sedmdesát jízdních kol a dalších dvacet na nás čeká na menších sběrných místech," informoval Jaroslav Hrubý, který sběr organizuje společně s Jaroslavem Karmazínem v Náměšti nad Oslavou. A kteří stáli rozjezdu projektu na Třebíčsku.

Lidé ze čtyř ústavů se zabydlí v domcích

Jinošov, Vysočina - Na Vysočině by se měli postupně dočkat ubytování v rodinných domcích mentálně postižení lidé, kteří teď žijí ve čtyřech sociálních ústavech. Nejdál pokročila přeměna ústavu, který dřív sídlil v Jinošově na Třebíčsku, pro jehož obyvatele už stavbaři dokončují první domky. Zásadní změny čekají také ústavy v Těchobuzi, Křižanově a v Ledči nad Sázavou, řekl krajský radní Petr Krčál (ČSSD).

Prověřit fyzičku či načerpat duševní sílu, to je putování od křížku ke křížku

Náměšť nad Oslavou - Až jednašedesát křížků, božích muk, kapliček a jiných církevních staveb si budou moci prohlédnout účastníci sobotního putování od křížku ke křížku. Už podeváté je nejen pro obyvatele Náměště připravili tamní farníci.

Zámky na Třebíčsku si o svátcích prohlédlo dvanáct set návštěvníků

Třebíčsko - Zámky na Třebíčsku během uplynulých velikonočních svátků navštívilo téměř dvanáct set turistů. 

Staré a nepotřebné horské kolo může pomoci v Gambii

Náměšť nad Oslavou - Máte doma odložené staré horské či trekingové kolo, na kterém už nejezdíte? Pokud chcete, můžete s ním udělat velkou radost nějakému školákovi v tisíce kilometrů vzdálené Gambii nejmenší zemi afrického kontinentu. Tamní děti totiž chodí do školy i deset kilometrů pěšky. 

Zámky na Třebíčsku letos vsadily na hudební tradici

Třebíčsko - Zámky i přes chladný víkend očekávají návštěvníky. I jaroměřický zámek zahájil s počátkem měsíce sezonu. A o tomto víkend přidává do nabídky výstavu Jarní těšení, která připomíná nejen Velikonoce, ale navodí i zcela jarní atmosféru.

Náměšť nemá jiný cíl než naplno bodovat

Vysočina - Souboj Třebíčska a Jihlavska. I takový bude mít náboj 17. kolo I. A třídy, ve kterém se lídr skupiny B fotbalisté Náměště-Vícenic představí na půdě předposledního Stonařova. Ve dalším duelu sousedních okresů druhý Rantířov hostí třebíčskou juniorku.

Náměšť zvýšila náskok na čele tabulky

Třebíčsko - Fotbalisté Náměště-Vícenic v 16. kole I. A třídy přestříleli Herálec a využili tak zaváhání druhého Rantířova ve Žďáru. Lídr skupiny B má na špici tabulky desetibodový náskok. Dařilo se třebíčské juniorce, která vysoko porazila Bohdalov na jeho půdě. 

Čtyřmetrové modely raketoplánů ukazuje výstava o kosmonautice

Náměšť nad Oslavou – Půl století kosmické éry mapuje poutavá výstava, kterou náměšťské kulturní středisko tento týden otevřelo ve výstavní síni Staré radnice.

Zpěváci a tanečníci z dětských domovů se poměří s profesionály

Náměšť nad Oslavou - Každým rokem se na základě pověření výboru Federace dětských domovů jeden z vybraných dětských domovů ujímá organizace regionální přehlídky zájmové umělecké činnosti dětí, vyrůstajících v dětských domovech. 

Nad Třebíčskem se místo Nosorožce rozburácí Ramstein

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou – Mimořádně rušno bude nad Třebíčskem letos od 10. do 21. září. Zdejší vojenská letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se začlenění do letošního největšího vojenského cvičení u nás s názvem Ramstein Rover. Budou to zároveň nejvýznamnější manévry se zahraničními partnery na území České republiky v roce 2012.

Nejmodernější baby boxy vyrábí firma z Třebíčska

Náměšť nad Oslavou - Zdeněk Juřica z Náměště nad Oslavou je mimořádně šikovný elektromechanik. Byť nikde nevisí billboardy s reklamou na jeho firmu, o zakázky nemá nouzi.

Američani dali vyznamenání vrtulníkářům. Za Afghánistán

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, Praha - Američani svá vojenská vyznamenání nerozdávají vojákům jiných armád jako na běžícím pásu. A když už se rozhodnou, že nějaké udělí, celá věc prochází dlouhým procesem schvalování v rámci složité hierarchie.

Lidi mají právo znát pokutu, kterou úřad udělí

Náměšť nad Oslavou - Stavba bez stavebního povolení, to je v soužití lidí na malém městě prohřešek, který mnohé zajímá. A zajímá je taky, jaký „flastr“ stavebník dostal za tak velkou troufalost.

Způsobil nehodu a chtěl utéct. Zadrželi ho přítomní chodci

Rapotice – K dopravní nehodě došlo v sobotu před půlnocí v Rapoticích. 

Nejvíce aktivit na dny volna připravila Radost v Náměšti

Třebíčsko - V sobotu začalo školákům na Vysočině devět dnů volna. Zdaleka ne všichni je budou trávit u babiček a dědečků nebo s rodiči na horách. Každoročně hledá řada dospěláků smysluplný program pro své ratolesti.

Kuny se přemnožily. Ničí majetek i nervy

Třebíčsko – Pan Stanislav z Náměště nad Oslavou je mezi těmi, kteří se stali obětí řádění kun. „Kolem auta jsem si nejdřív všiml podivných chuchvalců, ale nevěnoval jsem jim pozornost. Až později jsem zjistil, že si kuna dělala hnízdo přímo v motorovém prostoru a jako materiál použila polstrování kapoty.

I Náměšť se rozhoduje, zda pošle odpad do spalovny

Náměšť nad Oslavou - Pochybovačnými otázkami a chvílemi zdviženým obočím. Tak reagovali na středeční schůzi náměšťští zastupitelé na informace, které jim předložil krajský radní Zdeněk Ryšavý o způsobu, jakým by se město mohlo v blízkém budoucnu zapojit do Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina.

Policie pátrá po ženě z Jasenice

Jasenice – Celostátní pátrání po pohřešované třiatřicetileté Olze Segeťové z Jasenice vyhlásili třebíčští policisté.

Nakonec se radovala Náměšť Vícenice

Třebíč - Vyrovnaná partie, smazání dvoubrankového manka domácích a přece jen výhra hostí.

Na trati do Brna se chystá výluka

Náměšť nad Oslavou, Brno - Kdo se chystá jet tento týden v úterý a ve středu vlakem do Brna po trati Jihlava Brno, měl by počítat s komplikacemi.

Svátek keltské kultury Beltine zakotví na Vysočině

Třebíčsko - Svátek keltské kultury Beltine podle všeho zůstane definitivně na Vysočině. Tuto informaci Deníku potvrdil Tomáš Křivánek z Bratrstva Keltů, které Beltine pořádá.

Žijeme tu a chceme, aby to bylo bezpečné

Náměšť nad Oslavou /ROZHOVOR/ - Perný týden. Tak by se dalo nazvat posledních pět pracovních dnů, které má za sebou starosta Náměště a předseda Energoregionu 2020 Vladimír Měrka.

Mikroregion Náměšťsko představuje nové DVD

Náměšťsko - Nečekaný vánoční dárek dostali pod stromeček obyvatelé Hartvíkovic. Každá domácnost v obci zdarma obdržela propagační DVD Mikroregionu Náměšťsko.

Albatrosy více než po roce opět létají. Díky Ukrajině

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou - Po více než roce začínají opět z vojenského letiště Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou startovat vojenští piloti na strojích L-39 Albatros.

Zůstává stále mezi námi, vzpomíná Třebíčsko

Třebíčsko - Na Třebíčsko zavítal Václav Havel v polovině 90. let minulého století. Šlo tehdy o oficiální návštěvu letecké základny u Náměště nad Oslavou, Jaderné elektrárny v Dukovanech a Třebíče.

Náměšť má rozpočet, úvěr, prodá byty a přišla o radního

Náměšť nad Oslavou - Poměrně horko bylo chvílemi na středeční schůzi zastupitelů v Náměšti nad Oslavou. Nejvýraznějšími body, o kterých volení zástupci zdejších lidí jednali, byl prodej městských bytů, rozpočet, revolvingový úvěr a docela nečekaná zpráva přišla na závěr.

Prodat byty v Husově ulici? Odpoví ve středu

Náměšť nad Oslavou - Zajímavý bod budou probírat zastupitelé Náměště nad Oslavou na své schůzi příští středu. Otevřou otázku, zda se začnou postupně prodávat do soukromého vlastnictví městské byty v Husově ulici na adresách s čísly 540 až 556.

Jirgl má přípravu zahájit v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Během podzimu výrazně pomohl tápající Velké Bíteši v krajském přeboru. Nyní by se měl fotbalový útočník David Jirgl zapojit do zimní přípravy v A-třídní Náměšti nad Oslavou, která je jeho mateřským klubem. Po ní se uvidí, co bude dál.

Můžou padat trakaře, města jsou na zimu připravená

Náměšť nad Oslavou, Moravské Budějovice, Opatov - Mlhy a náledí odstartovaly zimní sezonu, a tak obce postupují podle plánů zimní údržby, aby dostály chodníkovému zákonu.

Muž se opil a tropil výtržnosti

Náměšť nad Oslavou - K agresivnímu hostu v náměšťském baru musela přijet policejní hlídka.

V Náměšti a Budějovicích úraz odškodní

Třebíčsko - Náledí a kluzké chodníky taková je realita těchto dnů. Města mají plány zimní údržby, přesto se vyskytují situace, kdy chodec uklouzne a zraní se.

Slaví sto let: Luští křížovky a vyráží na túry

Náměšť nad Oslavou - Věk sto let pro ni není překážkou, nýbrž výzvou. Taková je Marie Kaukušová, která včera oslavila sté narozeniny v Domově pro seniory v Náměšti nad Oslavou.

Nehoda skončila zraněním spolujezdců

Náměšť nad Oslavou – Dvě zranění si vyžádala nehoda osobního vozidla, ke které došlo v pondělí dopoledne na komunikaci spojující Náměšť nad Oslavou a Jinošov.

Rodiče se o trestu za smrt dcery dověděli z novin

Rapotice – „Darinka byla sluníčko, kam přišla, tam se rozsvítilo,“ vzpomíná na svou neteř Andrea Manová z Rapotic na Třebíčsku.

Folkový špíz nabízí Pavlínu Jíšovou i Devítku

Náměšť nad Oslavou - Pavlína Jíšová, Devítka, Leporelo či Jen tak tak, to je jen drobná ochutnávka z již dvanáctého ročníku tradičního hudebního festivalu Folkový špíz. Ten se uskuteční tuto sobotu v sokolovně v Náměšti nad Oslavou.

Potomek majitele zámku zůstane navždy v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Ostatky Jindřicha Haugwitze budou s největší pravděpodobností uloženy do rodinné hrobky v Náměšti nad Oslavou. Rozhodla o tom rada města při jednání na začátku října. Jindřich Haugwitz je jmenovcem svého otce, který byl posledním soukromým majitelem panství a Státního zámku Náměšť nad Oslavou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT