VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

Staré a nepotřebné horské kolo může pomoci v Gambii

Náměšť nad Oslavou - Máte doma odložené staré horské či trekingové kolo, na kterém už nejezdíte? Pokud chcete, můžete s ním udělat velkou radost nějakému školákovi v tisíce kilometrů vzdálené Gambii nejmenší zemi afrického kontinentu. Tamní děti totiž chodí do školy i deset kilometrů pěšky. 

Zámky na Třebíčsku letos vsadily na hudební tradici

Třebíčsko - Zámky i přes chladný víkend očekávají návštěvníky. I jaroměřický zámek zahájil s počátkem měsíce sezonu. A o tomto víkend přidává do nabídky výstavu Jarní těšení, která připomíná nejen Velikonoce, ale navodí i zcela jarní atmosféru.

Náměšť nemá jiný cíl než naplno bodovat

Vysočina - Souboj Třebíčska a Jihlavska. I takový bude mít náboj 17. kolo I. A třídy, ve kterém se lídr skupiny B fotbalisté Náměště-Vícenic představí na půdě předposledního Stonařova. Ve dalším duelu sousedních okresů druhý Rantířov hostí třebíčskou juniorku.

Náměšť zvýšila náskok na čele tabulky

Třebíčsko - Fotbalisté Náměště-Vícenic v 16. kole I. A třídy přestříleli Herálec a využili tak zaváhání druhého Rantířova ve Žďáru. Lídr skupiny B má na špici tabulky desetibodový náskok. Dařilo se třebíčské juniorce, která vysoko porazila Bohdalov na jeho půdě. 

Čtyřmetrové modely raketoplánů ukazuje výstava o kosmonautice

Náměšť nad Oslavou – Půl století kosmické éry mapuje poutavá výstava, kterou náměšťské kulturní středisko tento týden otevřelo ve výstavní síni Staré radnice.

Zpěváci a tanečníci z dětských domovů se poměří s profesionály

Náměšť nad Oslavou - Každým rokem se na základě pověření výboru Federace dětských domovů jeden z vybraných dětských domovů ujímá organizace regionální přehlídky zájmové umělecké činnosti dětí, vyrůstajících v dětských domovech. 

Nad Třebíčskem se místo Nosorožce rozburácí Ramstein

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou – Mimořádně rušno bude nad Třebíčskem letos od 10. do 21. září. Zdejší vojenská letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se začlenění do letošního největšího vojenského cvičení u nás s názvem Ramstein Rover. Budou to zároveň nejvýznamnější manévry se zahraničními partnery na území České republiky v roce 2012.

Nejmodernější baby boxy vyrábí firma z Třebíčska

Náměšť nad Oslavou - Zdeněk Juřica z Náměště nad Oslavou je mimořádně šikovný elektromechanik. Byť nikde nevisí billboardy s reklamou na jeho firmu, o zakázky nemá nouzi.

Američani dali vyznamenání vrtulníkářům. Za Afghánistán

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, Praha - Američani svá vojenská vyznamenání nerozdávají vojákům jiných armád jako na běžícím pásu. A když už se rozhodnou, že nějaké udělí, celá věc prochází dlouhým procesem schvalování v rámci složité hierarchie.

Lidi mají právo znát pokutu, kterou úřad udělí

Náměšť nad Oslavou - Stavba bez stavebního povolení, to je v soužití lidí na malém městě prohřešek, který mnohé zajímá. A zajímá je taky, jaký „flastr“ stavebník dostal za tak velkou troufalost.

Způsobil nehodu a chtěl utéct. Zadrželi ho přítomní chodci

Rapotice – K dopravní nehodě došlo v sobotu před půlnocí v Rapoticích. 

Nejvíce aktivit na dny volna připravila Radost v Náměšti

Třebíčsko - V sobotu začalo školákům na Vysočině devět dnů volna. Zdaleka ne všichni je budou trávit u babiček a dědečků nebo s rodiči na horách. Každoročně hledá řada dospěláků smysluplný program pro své ratolesti.

Kuny se přemnožily. Ničí majetek i nervy

Třebíčsko – Pan Stanislav z Náměště nad Oslavou je mezi těmi, kteří se stali obětí řádění kun. „Kolem auta jsem si nejdřív všiml podivných chuchvalců, ale nevěnoval jsem jim pozornost. Až později jsem zjistil, že si kuna dělala hnízdo přímo v motorovém prostoru a jako materiál použila polstrování kapoty.

I Náměšť se rozhoduje, zda pošle odpad do spalovny

Náměšť nad Oslavou - Pochybovačnými otázkami a chvílemi zdviženým obočím. Tak reagovali na středeční schůzi náměšťští zastupitelé na informace, které jim předložil krajský radní Zdeněk Ryšavý o způsobu, jakým by se město mohlo v blízkém budoucnu zapojit do Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina.

Policie pátrá po ženě z Jasenice

Jasenice – Celostátní pátrání po pohřešované třiatřicetileté Olze Segeťové z Jasenice vyhlásili třebíčští policisté.

Nakonec se radovala Náměšť Vícenice

Třebíč - Vyrovnaná partie, smazání dvoubrankového manka domácích a přece jen výhra hostí.

Na trati do Brna se chystá výluka

Náměšť nad Oslavou, Brno - Kdo se chystá jet tento týden v úterý a ve středu vlakem do Brna po trati Jihlava Brno, měl by počítat s komplikacemi.

Svátek keltské kultury Beltine zakotví na Vysočině

Třebíčsko - Svátek keltské kultury Beltine podle všeho zůstane definitivně na Vysočině. Tuto informaci Deníku potvrdil Tomáš Křivánek z Bratrstva Keltů, které Beltine pořádá.

Žijeme tu a chceme, aby to bylo bezpečné

Náměšť nad Oslavou /ROZHOVOR/ - Perný týden. Tak by se dalo nazvat posledních pět pracovních dnů, které má za sebou starosta Náměště a předseda Energoregionu 2020 Vladimír Měrka.

Mikroregion Náměšťsko představuje nové DVD

Náměšťsko - Nečekaný vánoční dárek dostali pod stromeček obyvatelé Hartvíkovic. Každá domácnost v obci zdarma obdržela propagační DVD Mikroregionu Náměšťsko.

Albatrosy více než po roce opět létají. Díky Ukrajině

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou - Po více než roce začínají opět z vojenského letiště Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou startovat vojenští piloti na strojích L-39 Albatros.

Zůstává stále mezi námi, vzpomíná Třebíčsko

Třebíčsko - Na Třebíčsko zavítal Václav Havel v polovině 90. let minulého století. Šlo tehdy o oficiální návštěvu letecké základny u Náměště nad Oslavou, Jaderné elektrárny v Dukovanech a Třebíče.

Náměšť má rozpočet, úvěr, prodá byty a přišla o radního

Náměšť nad Oslavou - Poměrně horko bylo chvílemi na středeční schůzi zastupitelů v Náměšti nad Oslavou. Nejvýraznějšími body, o kterých volení zástupci zdejších lidí jednali, byl prodej městských bytů, rozpočet, revolvingový úvěr a docela nečekaná zpráva přišla na závěr.

Prodat byty v Husově ulici? Odpoví ve středu

Náměšť nad Oslavou - Zajímavý bod budou probírat zastupitelé Náměště nad Oslavou na své schůzi příští středu. Otevřou otázku, zda se začnou postupně prodávat do soukromého vlastnictví městské byty v Husově ulici na adresách s čísly 540 až 556.

Jirgl má přípravu zahájit v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Během podzimu výrazně pomohl tápající Velké Bíteši v krajském přeboru. Nyní by se měl fotbalový útočník David Jirgl zapojit do zimní přípravy v A-třídní Náměšti nad Oslavou, která je jeho mateřským klubem. Po ní se uvidí, co bude dál.

Můžou padat trakaře, města jsou na zimu připravená

Náměšť nad Oslavou, Moravské Budějovice, Opatov - Mlhy a náledí odstartovaly zimní sezonu, a tak obce postupují podle plánů zimní údržby, aby dostály chodníkovému zákonu.

Muž se opil a tropil výtržnosti

Náměšť nad Oslavou - K agresivnímu hostu v náměšťském baru musela přijet policejní hlídka.

V Náměšti a Budějovicích úraz odškodní

Třebíčsko - Náledí a kluzké chodníky taková je realita těchto dnů. Města mají plány zimní údržby, přesto se vyskytují situace, kdy chodec uklouzne a zraní se.

Slaví sto let: Luští křížovky a vyráží na túry

Náměšť nad Oslavou - Věk sto let pro ni není překážkou, nýbrž výzvou. Taková je Marie Kaukušová, která včera oslavila sté narozeniny v Domově pro seniory v Náměšti nad Oslavou.

Nehoda skončila zraněním spolujezdců

Náměšť nad Oslavou – Dvě zranění si vyžádala nehoda osobního vozidla, ke které došlo v pondělí dopoledne na komunikaci spojující Náměšť nad Oslavou a Jinošov.

Rodiče se o trestu za smrt dcery dověděli z novin

Rapotice – „Darinka byla sluníčko, kam přišla, tam se rozsvítilo,“ vzpomíná na svou neteř Andrea Manová z Rapotic na Třebíčsku.

Folkový špíz nabízí Pavlínu Jíšovou i Devítku

Náměšť nad Oslavou - Pavlína Jíšová, Devítka, Leporelo či Jen tak tak, to je jen drobná ochutnávka z již dvanáctého ročníku tradičního hudebního festivalu Folkový špíz. Ten se uskuteční tuto sobotu v sokolovně v Náměšti nad Oslavou.

Potomek majitele zámku zůstane navždy v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Ostatky Jindřicha Haugwitze budou s největší pravděpodobností uloženy do rodinné hrobky v Náměšti nad Oslavou. Rozhodla o tom rada města při jednání na začátku října. Jindřich Haugwitz je jmenovcem svého otce, který byl posledním soukromým majitelem panství a Státního zámku Náměšť nad Oslavou.

Na cestující do Brna čeká výluka

Třebíčsko - Výluka na trati Brno - Jihlava zkomplikuje ve středu cestování vlakem.

V Sedleci zemědělcům zakážou jezdit přes náves

Sedlec – Zamezit zemědělským strojům, aby znečišťovaly náves a ničily místní komunikace se rozhodli v Sedleci. Na sjezdu z hlavní silnice do středu obce proto ještě na podzim umístí značku zákaz vjezdu nákladních vozidel.

Jablkobraní ovládlo farskou zahradu

Náměšti nad Oslavou -Farská zahrada v Náměšti nad Oslavou v sobotu patřila dalšímu ročníku Jablkobraní. Kromě samotných jablek a dalších darů podzimu ty nechyběl jablečný mošt, křížaly a sladké moučníky z jablek. K vidění byly výpěstky místních zahrádkářů. Od maxi druhů zeleniny až po papriko-okurky.

Konference radí, kterak na bioodpad

Náměšť nad Oslavou - Již sedmý ročník Mezinárodní konference Biologicky rozložitelné odpady se bude konat od středy do pátku v Náměšti nad Oslavou.

Dotace zatím blokuje prodej městských bytů

Náměšť nad Oslavou - Prodat, či neprodat městské byty v Husově ulici? To byla otázka, kterou „nakousli“ zastupitelé Náměště nad Oslavou na své středeční schůzi. S jasným požadavkem prodat přišla obyvatelka jedné z těchto bytovek Vlasta Sázavská.

OBRAZEM: Pohádkové postavy oživily zámek

Náměšť nad Oslavou – Prezident Edvard Beneš, ministr zahraničí Jan Masaryk a kancléř Jaromír Smutný sedí v prezidentské pracovně na zámku v Náměšti nad Oslavou a hrají karty. V tom do pokoje vtrhne Marta Gottwaldová.

Památky otevírají své brány

Třebíčsko – Velká porce humoru, nadsázky, ironie, ale i senzačních odhalení mnoha dosud utajených skutečností čeká o víkendu na návštěvníky zámku v Náměšti nad Oslavou.

Pod Křišťálovem jsou hotové sítě

Náměšť nad Oslavou – V Náměšti dokončili jednu z největších investičních akcí posledních let, a to komunikace a inženýrské sítě v lokalitě Pod Křišťálovem.

Ohlédl se po cyklistkách a havaroval

Vícenice u Náměstě nad Oslavou – Ohlédnutí za u cesty stojícími cyklistkami zavinilo nehodu motorkáře.

Nosorožec zůstane v hangáru, Britové letos šetří

Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou – Flying Rhino, česky Létající nosorožec – jedna z nejvýraznějších událostí, které se každoročně odehrávají na Třebíčsku, se letos neuskuteční.

Zraněný se pro pomoc plazil 30 metrů

Ocmanice – K vážnému pracovnímu úrazu došlo ve čtvrtek po půl šesté večer v silážním žlabu v Zemědělském družstvu v Ocmanicích.

Zámek v Náměšti navštíví historické postavy

Náměšť nad Oslavou – Zámek v Náměšti v sobotu a v neděli ožije známými postavami z českých dějin.

Sbohem a královský gong. Prázdniny skončily

Náměšť nad Oslavou – Když Hana Ulrychová zpívala v náměšťské Jízdárně Javory a Modlitbu, mrazilo mne po celém těle. A nebylo to od chladu, který otevřeným oknem táhl dovnitř. Bylo to takové to mravenčení, které se dostaví samo od sebe ve chvíli, kdy se setkáte s opravdovou krásou.

Desetidenní výluka končí, cestující však čekají další

Třebíčsko – Ve středu skončí dlouhá desetidenní výluka na železniční trati mezi Třebíčí a Jihlavou. Omezení skončí pět minut před půl čtvrtou odpoledne. Poslední osobní vlak, který nahradí autobusy, má označení Os 4882 a z Třebíče vyjede ve 14.50. Z Jihlavy bude poslední nahrazen Os 4875.

PROGRAM: Folkové prázdniny 2011

Náměšť nad Oslavou - Máme pro program letošních Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou.

Festivalové střípky z Náměště nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou - Co zajímavého přinese letošní rořník festivalu.

Folkové prázdniny představí světové hudebníky

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny jsou tu. Začínají už příští sobotu 23. července. Letos potrvají o den déle a jako vždy, znovu představí špičkové světové hudebníky, kteří v Česku zahrají vůbec poprvé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT