VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

Vojáci na letecké základně u Náměště zintenzivní výcvik

Třebíčsko - Kromě tradičního mezinárodního cvičení Ample Strike se letos na náměšťské základně uskuteční několik dalších vojenských akcí. Je to výsledkem bojů na východní Ukrajině, zhoršení bezpečnostní situace v Evropě a jednání v rámci Severoatlantické aliance (NATO).

Lístky na Petra Koláře jsou už v pokladnách

Náměšť nad Oslavou - Koncert zpěváka Petra Koláře se v Náměšti nad Oslavou chystá na konec května. Příznivci pop-rockového muzikanta si ale lístky na jeho vystoupení mohou kupovat už nyní.

OBRAZEM: Náměšťští vojáci přijeli za školáky z Třebíče

Třebíč - Vojáci z náměšťské vrtulníkové základny přijeli včera za žáky Základní školy Týnská v Třebíči. V rámci dopoledního programu si děti mohly vyzkoušet výstroj pilota a palubního střelce nebo si prohlédnout ruční zbraně. Dozvěděly se informace o 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec i v jakých zahraničních misích naši vojáci působí.

Terasy v Náměšti se vrátí do původní podoby

Náměšť nad Oslavou - Stavbaři opravují na zámku v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku terasy a zimní zahradu v jihozápadní části zámecké budovy. V prohlídkových trasách a ostatních prostorách se uklízí. Zámek se připravuje na novou sezonu, kdy si připomene 450 let od zahájení výstavby. Informoval o tom kastelán zámku Marek Buš.

Základna hledá techniky, žáky láká do vojenské školy

Třebíčsko - Přes šest a půl tisíce lidí z Třebíčska bylo v závěru loňského roku bez práce. Nezaměstnanost zmírňují podniky, které zaměstnávají desítky lidí z regionu. Jedním z nich je letecká základna u Náměště nad Oslavou. Její vedení navíc hodlá řady svých devíti set příslušníků brzy rozšířit.

OBRAZEM: Šachové partie hrály děti s postavami atletů

Náměšť nad Oslavou - Šachy a obecně deskové hry nejsou podle mnohých lidí sportem v tom pravém slova smyslu. Možná stejní lidé tvrdí, že české děti tloustnou. Nad šachovnicovými poli se tak ale určitě neděje. Turnaje krajské ligy mládeže v Náměšti se totiž zúčastnily pouze děti s atletickými postavami.

Letecký návodčí z Náměště si vysloužil významné ocenění

Náměšť nad Oslavou, Einsiedlerhof - Ve výcvikovém středisku amerického letectva pro vzdušné a pozemní operace v německém Einsiedlerhofu byl oceněn Mezinárodní medailí vzdušných sil Air Force Commendation Medal první český voják, zároveň příslušník 22. základny vrtulníkového letectva a první český instruktor předsunutých leteckých návodčích nadpraporčík P.E.

Exstarosta Rapotic dostal podmínku za zpronevěru

Třebíč, Rapotice -Okresní soud v Třebíči ve čtvrtek odsoudil bývalého starostou Rapotic na Třebíčsku Petra Matouška za zločin zpronevěry a zvlášť závažný zločin zneužití pravomoci úřední osoby. Za to mu hrozil trest od dvou do deseti let.

Vědci ze Studence chtějí popularizovat svoji práci

Studenec – Představit svoji práci široké veřejnosti chtějí vědci z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR ve Studenci. Na nadcházející sobotu připravili opět Den otevřených dveří.

Měrka obhájil post starosty těsnou většinou

Náměšť nad Oslavou – Starostou Náměště je pošesté za sebou Vladimír Měrka. Ve funkci pokračuje díky středeční ustavující schůzi nového zastupitelstva. Někteří jeho členové však neskrývali nespokojenost nad tím, že prošel díky nejmenší možné většině.

Koaliční jednání se zasekla také v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou - Třebíč není jediným městem na okrese, kde vytváření budoucí koalice komplikuje fakt, že se do zastupitelstva dostalo velké množství stran a hnutí. Na povolební roztříštěnost si stěžují také politici v Náměšti nad Oslavou. I tam jsou jednání o radniční koalici všechno, jenom ne jednoduchá.

Předvolebnímu boji vévodí koupaliště a nezaměstnanost

Náměšť nad Oslavou - Devět politických stran a hnutí se v blížících se komunálních volbách utká o přízeň voličů v Náměšti. Ve volebních programech se nejčastěji opakuje rozvoj sportovišť, opravy chodníků a silnic nebo rozvoj podnikání.

Náměšťský zámek čeká výročí oslaví 450 let od začátku stavby

Náměšť nad Oslavou - Letošní sezona na zámku v Náměšti nad Oslavou by se dala označit za průměrnou. O to velkolepější by měla být sezona v roce 2015. Renesanční sídlo zažije hned několik významných výročí.

Sirény v Náměšti omylem ohlásily radiační havárii

Náměšť nad Oslavou – Nepříjemného překvapení se dočkali v pondělí dopoledne obyvatelé centra Náměště nad Oslavou. Jedna z elektronických sirén hasičského záchranného sboru na Palackého ulici poblíž náměstí totiž omylem ohlásila verbální informaci o radiační havárii.

V Náměšti vytvořili úspěšné dílny animovaného filmu

Náměšť nad Oslavou - Chtěli jste aspoň jednou vytvořit svůj vlastní animovaný film a neměli jste žádnou možnost? Dílny animovaného filmu vám toto přání splní. S nimi můžete vstoupit do světa animáků, vytvářet a nechat se unášet fantazií.

Oslavy Bible kralické pokračují i letos. Připomenou Karla staršího

Kralice nad Oslavou - Velkými oslavami loňského čtyřstého výročí připomínání odkazu Bible kralické neskončilo. V Kralicích nad Oslavou se bude slavit i letos a každý další rok. Výročí 401 let od vydání bible si lidé připomenou již za týden.

Ojedinělý hlas uzavře náměšťskou hudební sezonu

Náměšť nad Oslavou - Letošním vrcholem hudební sezony se na zámku v Náměšti nad Oslavou stane 24. Zámecký koncert, na němž v sobotu 20. září vystoupí americký sopranista Robert Crowe spolu s německým varhaníkem Michaelem Eberthem v programu ze skladeb autorů 17. a 18. století.

Volby na Náměšťsku: Znovu kandidují hlavně starostové

Náměšťsko - Do komunálních voleb zbývá necelý měsíc a Deník přináší předposlední díl předvolebního seriálu. Tentokrát se týká starostů obcí v okolí Náměště nad Oslavou.

OBRAZEM: Do Náměště přijel císař, prezident nebo Švejk

Náměšť nad Oslavou - Když následník habsburského trůnu František Ferdinand d´Este v červnu roku 1918 odjížděl z náměšťského zámku směr Sarajevo, netušil, že mu zbývá pouhých deset dní života. Také nemohl vědět, že jeho vražda vyústí v globální konflikt, jemuž se začne říkat Velká válka.

Kavárna Pohodička oslavila své první narozeniny

Náměšť nad Oslavou - Ukázat, jak se mohou lidé s mentálním či fyzickým postižením začleňovat do společnosti, jak pracují v kavárně a umí zajistit hladký průběh oslav. To bylo cílem akce, která se konala u příležitosti prvního výročí založení Kavárny Pohodička.

Počasí zbrzdilo práce na opravě silnic

Třebíčsko – Konec deštivého období nevyhlíželi v minulých dnech pouze zemědělci. Větší množství srážek komplikovalo také opravy silnic na Třebíčsku. Starostové i silničáři však věří, že se termíny podaří dodržet.

U Náměště cvičí ozbrojené síly. Hluku má být méně

Náměšťsko - Velké mezinárodní cvičení, jehož centrem se už poněkolikáté stala vojenská základna u Náměště nad Oslavou, začalo příletem techniky. Ozbrojené síly NATO se na našem území mají opět připravovat na boje v Afghánistánu.

OBRAZEM: Náměšťská základna hostí letecké manévry NATO

Náměšť nad Oslavou - Vojenská základna u Náměště nad Oslavou se opět po roce stala centrem mezinárodního výcviku ozbrojených sil Severoatlantické aliance. Na letiště ve středu přilétlo několik bojových letounů.

Dny evropského kulturního dědictví jsou tady

Náměšť nad Oslavou, Vysočina - Více než devět desítek památek na Vysočině se od 6. do 14 září připojí k oslavám letošních Dnů evropského dědictví. „Návštěvníkům nabídnou netradiční prohlídky, hudební vystoupení nebo zvýhodněné vstupné na výstavy," sdělila Jitka Skořepová z Národního památkového ústavu.

OBRAZEM: Hasiči z Březníku oslavili velké výročí. Patří k nejstarším

Březník - Hasiči z Březníku mají za sebou oslavy, na které místní lidé jen tak nezapomenou. Kvůli slavnostnímu průvodu, který i s technikou dosahoval několika set metrů, se musela na pár minut zastavit doprava.

K Náměšti se přesune tisíc vojáků. Cvičení se koná kvůli Afghánistánu

Náměšťsko - Mezinárodní vojenské cvičení se opět po roce vrací k Náměšti. Začne už příští týden a zúčastní se jej asi jeden tisíc sto příslušníků české armády a dalších tři sta vojáků i s bojovou technikou přicestuje ze zahraničí.

Hradozámecká noc má netradiční průběh. Bude konat i v Náměšti

Náměšť nad Oslavou, Vysočina - Romantickou atmosféru prohlídek v netradičních večerních hodinách zažijí během Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna na Vysočině návštěvníci zámku v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku a hradů Orlík u Humpolce na Pelhřimovsku a Roštejn na Jihlavsku.

Oprava průtahu Náměští pokračuje. Kruhový objezd bude letos

Náměšť nad Oslavou - Oprava průtahu Náměští nad Oslavou je největší stavební akcí ve městě za posledních dvacet let. Jejím nejviditelnějším výsledkem bude nový kruhový objezd místo křižovatky s Ocmanickou ulicí.

Kralicím se pokuty za likvidaci skládky vyplatily

Kralice nad Oslavou - Po pěti skládkách, které přes dvacet let hyzdily krajinu v okolí Kralic nad Oslavou, už nejsou viditelné stopy. Kvůli zásahu do rezervace a evropsky významné lokality Údolí Oslavy a Chvojnice však obec dostala od inspekce životního prostředí nemalou pokutu.

Na festival přijede i Josef Zimovčák

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou začnou v sobotu o pár hodin dříve, než bývá obvyklé. Zahájí je již v 17.45 hodin vernisáž velmi originální výstavy výtvarníka a divadelníka Matěje Formana v Galerii 12. Zahajovací koncert francouzských Lo Cor De La Plana začíná v zámeckém parku v 19.30 hodin.

Sankce za likvidaci skládky přesáhly 400 tisíc

Kralice nad Oslavou - Po pěti skládkách, které přes dvacet let hyzdily krajinu v okolí Kralic nad Oslavou, už nejsou viditelné stopy. Kvůli zásahu do rezervace a evropsky významné lokality Údolí Oslavy a Chvojnice však obec dostala od inspekce životního prostředí nemalou pokutu.

Folkové prázdniny v Náměšti doplní dílny Hnízdo múz

Náměšť nad Oslavou - Za dva dny začíná v Náměšti nad Oslavou dvacátý devátý ročník multižánrového festivalu Folkové prázdniny. Kromě hudebníků z celého světa nabídne také výstavy, divadelní představení, kolokvium nebo tvůrčí dílny.

OBRAZEM: Velká voda vytopila Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou – Pondělní průtrž mračen zkomplikovala život obyvatelům Náměště nad Oslavou. Odpolední přeháňka tam totiž zatopila sklepy a garáže, ucpala kanalizaci a znemožnila průjezd po většině komunikací.

Folkové prázdniny začínají již příští sobotu

Náměšť nad Oslavou - Už jenom osm dní. Přesně takovou dobu bude trvat, než v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou hudebníci sáhnou do strun, zpěváci vyloudí první tóny a diváci se usadí, aby mohli sledovat a poslouchat zpěváky a kapely z celého světa.

Muž se zřítil ze skály v údolí řeky Oslavy

Kralice nad Oslavou - Náročnou záchrannou akci v údolí řeky Oslavy mají za sebou hasiči, zdravotníci a policisté z Třebíčska. V katastru Kralic nad Oslavou v místech U Vlasáka se v úterý odpoledne zřítil ze skály muž a vážně se zranil.

Hvězdou Folkových prázdnin bude americká kapela Cloud Cult

Náměšť nad Oslavou – Hlavní hvězdou letošního festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou bude americká kapela Cloud Cult. Jejich koncert v pátek 1. srpna bude jejich prvním a zároveň zatím jediným evropským vystoupením.

Javory zahájily letošní Náměšťfest 2014

Náměšť nad Oslavou - Začátek festivalu křesťanské kultury byl více než vydařený. Potleskem ve stoje ocenili diváci vystoupení sourozenců Ulrychových. Skvělý program však bude trvat až do neděle. Vstup pro všechny je volný – dobrovolné příspěvky poputují na opravu místní fary.

OBRAZEM: Arcivévoda před Sarajevem strávil den v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Následník habsburského trůnu František Ferdinand d´Este prožil jeden ze svých posledních dnů na zámku v Náměšti nad Oslavou, když přijal pozvání tehdejšího majitele panství Jindřicha Haugwitze.

Náměšť nad Oslavou přivítá osmý ročník festivalu Náměšťfest

Náměšť nad Oslavou - Centrem křesťanské kultury se příští týden stane Náměšť nad Oslavou. Od čtvrtka do neděle se tu totiž koná osmý ročník festivalu křesťanské kultury Náměšťfest 2014.

Arcivévoda střílel v náměšťské oboře. Deset dní před atentátem

Náměšť nad Oslavou - Ke stému výročí vypuknutí první světové války se váže i připomínka sarajevského atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Zámek v Náměšti nad Oslavou v tom nehrál malou roli.

OBRAZEM: Olympiáda začala, sportuje přes pět set dětí

Náměšť nad Oslavou - Žlutočervené vlajky v barvách města vlají na každém sloupu. Na zdi radnice se v mírném vánku pohupuje olympijská vlajka a všemu dominuje hořící olympijský oheň. Stačí přivřít oči a jako by se člověk ocitl na skutečných hrách.

OBRAZEM: V Náměšti odstartovala dětská olympiáda

Náměšť nad Oslavou - Slavnostním zahájením začala v úterý odpoledne v Náměšti nad Oslavou Regionální olympiáda dětí a mládeže. Organizátoři zahájení pojali velkolepě.

OBRAZEM: Dvě trojky přinesly v Náměšti štěstí Janíkovi

Náměšť nad Oslavou - Třiatřicátý ročník závodů do vrchu Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou opět přinesl dramatickou a zajímavou podívanou. Z vítězství se radoval v součtu obou jízd Václav Janík, který jasně vládl sobotě i neděli.

Oprava silnice ovlivní hudební festival, zámek i letecké cvičení

Náměšť nad Oslavou - Největší dopravní omezení za nejméně dvacet let čeká už od pondělí na Náměšť nad Oslavou. Od 5. května až do 31. října tu totiž bude probíhat oprava ulice Třebíčská, tedy páteřního tahu městem.

Silnice se zavírají. Neprůjezdná bude Náměšť, Kralice i Vladislav

Náměšť nad Oslavou - „Kdo nemusí, ať do Náměště vůbec nejezdí," vzkazuje starosta města Vladimír Měrka. Náměšť nad Oslavou totiž zůstane od pondělí neprůjezdná. Uzavírka hlavního tahu od kruhového objezdu až po čerpací stanici Benzina potrvá půl roku.

Kola pro Afriku se opět vybírají v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Také v letošním roce se bude na Třebíčsku pokračovat se sběrem nevyužívaných kol pro charitativní projekt Kola pro Afriku.

Od křížku ke křížku se v Náměšti vydají už pojedenácté

Náměšť nad Oslavou - V Náměšti nad Oslavou se opět vydají na pochod od křížku ke křížku. V neděli se pak bude u Ocmanic žehnat polím, lukám a zahradám.

Pohřešovaného našli, ale bez známek života

Náměšťsko, Žďársko - Hned tři muže hledali o víkendu policisté, hasiči a dobrovolníci na Vysočině. Všechny osoby našli, jeden z pohřešovaných však byl nalezen mrtvý.

Silnice se budou opravovat, na řidiče čekají uzavírky

Třebíčsko - Několikaměsíční úplná uzavírka čeká na řidiče přijíždějící do Náměště nad Oslavou od Třebíče. Podobné opravy průtahu potkají i sousední Kralice. O objízdných trasách a časovém harmonogramu prací bude jasno v nejbližších dnech.

Čápici Bedřišku vyhnali mladí z hnízda

Vícenice u Náměště nad Oslavou - Místní jí dali jméno Bedřiška. Samice čápa bílého hnízdila na komíně za prodejnou Jednoty ve Vícenicích u Náměště nad Oslavou patnáct let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT