VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

Volby na Náměšťsku: Znovu kandidují hlavně starostové

Náměšťsko - Do komunálních voleb zbývá necelý měsíc a Deník přináší předposlední díl předvolebního seriálu. Tentokrát se týká starostů obcí v okolí Náměště nad Oslavou.

OBRAZEM: Do Náměště přijel císař, prezident nebo Švejk

Náměšť nad Oslavou - Když následník habsburského trůnu František Ferdinand d´Este v červnu roku 1918 odjížděl z náměšťského zámku směr Sarajevo, netušil, že mu zbývá pouhých deset dní života. Také nemohl vědět, že jeho vražda vyústí v globální konflikt, jemuž se začne říkat Velká válka.

Kavárna Pohodička oslavila své první narozeniny

Náměšť nad Oslavou - Ukázat, jak se mohou lidé s mentálním či fyzickým postižením začleňovat do společnosti, jak pracují v kavárně a umí zajistit hladký průběh oslav. To bylo cílem akce, která se konala u příležitosti prvního výročí založení Kavárny Pohodička.

Počasí zbrzdilo práce na opravě silnic

Třebíčsko – Konec deštivého období nevyhlíželi v minulých dnech pouze zemědělci. Větší množství srážek komplikovalo také opravy silnic na Třebíčsku. Starostové i silničáři však věří, že se termíny podaří dodržet.

U Náměště cvičí ozbrojené síly. Hluku má být méně

Náměšťsko - Velké mezinárodní cvičení, jehož centrem se už poněkolikáté stala vojenská základna u Náměště nad Oslavou, začalo příletem techniky. Ozbrojené síly NATO se na našem území mají opět připravovat na boje v Afghánistánu.

OBRAZEM: Náměšťská základna hostí letecké manévry NATO

Náměšť nad Oslavou - Vojenská základna u Náměště nad Oslavou se opět po roce stala centrem mezinárodního výcviku ozbrojených sil Severoatlantické aliance. Na letiště ve středu přilétlo několik bojových letounů.

Dny evropského kulturního dědictví jsou tady

Náměšť nad Oslavou, Vysočina - Více než devět desítek památek na Vysočině se od 6. do 14 září připojí k oslavám letošních Dnů evropského dědictví. „Návštěvníkům nabídnou netradiční prohlídky, hudební vystoupení nebo zvýhodněné vstupné na výstavy," sdělila Jitka Skořepová z Národního památkového ústavu.

OBRAZEM: Hasiči z Březníku oslavili velké výročí. Patří k nejstarším

Březník - Hasiči z Březníku mají za sebou oslavy, na které místní lidé jen tak nezapomenou. Kvůli slavnostnímu průvodu, který i s technikou dosahoval několika set metrů, se musela na pár minut zastavit doprava.

K Náměšti se přesune tisíc vojáků. Cvičení se koná kvůli Afghánistánu

Náměšťsko - Mezinárodní vojenské cvičení se opět po roce vrací k Náměšti. Začne už příští týden a zúčastní se jej asi jeden tisíc sto příslušníků české armády a dalších tři sta vojáků i s bojovou technikou přicestuje ze zahraničí.

Hradozámecká noc má netradiční průběh. Bude konat i v Náměšti

Náměšť nad Oslavou, Vysočina - Romantickou atmosféru prohlídek v netradičních večerních hodinách zažijí během Hradozámecké noci v sobotu 30. srpna na Vysočině návštěvníci zámku v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku a hradů Orlík u Humpolce na Pelhřimovsku a Roštejn na Jihlavsku.

Oprava průtahu Náměští pokračuje. Kruhový objezd bude letos

Náměšť nad Oslavou - Oprava průtahu Náměští nad Oslavou je největší stavební akcí ve městě za posledních dvacet let. Jejím nejviditelnějším výsledkem bude nový kruhový objezd místo křižovatky s Ocmanickou ulicí.

Kralicím se pokuty za likvidaci skládky vyplatily

Kralice nad Oslavou - Po pěti skládkách, které přes dvacet let hyzdily krajinu v okolí Kralic nad Oslavou, už nejsou viditelné stopy. Kvůli zásahu do rezervace a evropsky významné lokality Údolí Oslavy a Chvojnice však obec dostala od inspekce životního prostředí nemalou pokutu.

Na festival přijede i Josef Zimovčák

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou začnou v sobotu o pár hodin dříve, než bývá obvyklé. Zahájí je již v 17.45 hodin vernisáž velmi originální výstavy výtvarníka a divadelníka Matěje Formana v Galerii 12. Zahajovací koncert francouzských Lo Cor De La Plana začíná v zámeckém parku v 19.30 hodin.

Sankce za likvidaci skládky přesáhly 400 tisíc

Kralice nad Oslavou - Po pěti skládkách, které přes dvacet let hyzdily krajinu v okolí Kralic nad Oslavou, už nejsou viditelné stopy. Kvůli zásahu do rezervace a evropsky významné lokality Údolí Oslavy a Chvojnice však obec dostala od inspekce životního prostředí nemalou pokutu.

Folkové prázdniny v Náměšti doplní dílny Hnízdo múz

Náměšť nad Oslavou - Za dva dny začíná v Náměšti nad Oslavou dvacátý devátý ročník multižánrového festivalu Folkové prázdniny. Kromě hudebníků z celého světa nabídne také výstavy, divadelní představení, kolokvium nebo tvůrčí dílny.

OBRAZEM: Velká voda vytopila Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou – Pondělní průtrž mračen zkomplikovala život obyvatelům Náměště nad Oslavou. Odpolední přeháňka tam totiž zatopila sklepy a garáže, ucpala kanalizaci a znemožnila průjezd po většině komunikací.

Folkové prázdniny začínají již příští sobotu

Náměšť nad Oslavou - Už jenom osm dní. Přesně takovou dobu bude trvat, než v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou hudebníci sáhnou do strun, zpěváci vyloudí první tóny a diváci se usadí, aby mohli sledovat a poslouchat zpěváky a kapely z celého světa.

Muž se zřítil ze skály v údolí řeky Oslavy

Kralice nad Oslavou - Náročnou záchrannou akci v údolí řeky Oslavy mají za sebou hasiči, zdravotníci a policisté z Třebíčska. V katastru Kralic nad Oslavou v místech U Vlasáka se v úterý odpoledne zřítil ze skály muž a vážně se zranil.

Hvězdou Folkových prázdnin bude americká kapela Cloud Cult

Náměšť nad Oslavou – Hlavní hvězdou letošního festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou bude americká kapela Cloud Cult. Jejich koncert v pátek 1. srpna bude jejich prvním a zároveň zatím jediným evropským vystoupením.

Javory zahájily letošní Náměšťfest 2014

Náměšť nad Oslavou - Začátek festivalu křesťanské kultury byl více než vydařený. Potleskem ve stoje ocenili diváci vystoupení sourozenců Ulrychových. Skvělý program však bude trvat až do neděle. Vstup pro všechny je volný – dobrovolné příspěvky poputují na opravu místní fary.

OBRAZEM: Arcivévoda před Sarajevem strávil den v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Následník habsburského trůnu František Ferdinand d´Este prožil jeden ze svých posledních dnů na zámku v Náměšti nad Oslavou, když přijal pozvání tehdejšího majitele panství Jindřicha Haugwitze.

Náměšť nad Oslavou přivítá osmý ročník festivalu Náměšťfest

Náměšť nad Oslavou - Centrem křesťanské kultury se příští týden stane Náměšť nad Oslavou. Od čtvrtka do neděle se tu totiž koná osmý ročník festivalu křesťanské kultury Náměšťfest 2014.

Arcivévoda střílel v náměšťské oboře. Deset dní před atentátem

Náměšť nad Oslavou - Ke stému výročí vypuknutí první světové války se váže i připomínka sarajevského atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Zámek v Náměšti nad Oslavou v tom nehrál malou roli.

OBRAZEM: Olympiáda začala, sportuje přes pět set dětí

Náměšť nad Oslavou - Žlutočervené vlajky v barvách města vlají na každém sloupu. Na zdi radnice se v mírném vánku pohupuje olympijská vlajka a všemu dominuje hořící olympijský oheň. Stačí přivřít oči a jako by se člověk ocitl na skutečných hrách.

OBRAZEM: V Náměšti odstartovala dětská olympiáda

Náměšť nad Oslavou - Slavnostním zahájením začala v úterý odpoledne v Náměšti nad Oslavou Regionální olympiáda dětí a mládeže. Organizátoři zahájení pojali velkolepě.

OBRAZEM: Dvě trojky přinesly v Náměšti štěstí Janíkovi

Náměšť nad Oslavou - Třiatřicátý ročník závodů do vrchu Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou opět přinesl dramatickou a zajímavou podívanou. Z vítězství se radoval v součtu obou jízd Václav Janík, který jasně vládl sobotě i neděli.

Oprava silnice ovlivní hudební festival, zámek i letecké cvičení

Náměšť nad Oslavou - Největší dopravní omezení za nejméně dvacet let čeká už od pondělí na Náměšť nad Oslavou. Od 5. května až do 31. října tu totiž bude probíhat oprava ulice Třebíčská, tedy páteřního tahu městem.

Silnice se zavírají. Neprůjezdná bude Náměšť, Kralice i Vladislav

Náměšť nad Oslavou - „Kdo nemusí, ať do Náměště vůbec nejezdí," vzkazuje starosta města Vladimír Měrka. Náměšť nad Oslavou totiž zůstane od pondělí neprůjezdná. Uzavírka hlavního tahu od kruhového objezdu až po čerpací stanici Benzina potrvá půl roku.

Kola pro Afriku se opět vybírají v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Také v letošním roce se bude na Třebíčsku pokračovat se sběrem nevyužívaných kol pro charitativní projekt Kola pro Afriku.

Od křížku ke křížku se v Náměšti vydají už pojedenácté

Náměšť nad Oslavou - V Náměšti nad Oslavou se opět vydají na pochod od křížku ke křížku. V neděli se pak bude u Ocmanic žehnat polím, lukám a zahradám.

Pohřešovaného našli, ale bez známek života

Náměšťsko, Žďársko - Hned tři muže hledali o víkendu policisté, hasiči a dobrovolníci na Vysočině. Všechny osoby našli, jeden z pohřešovaných však byl nalezen mrtvý.

Silnice se budou opravovat, na řidiče čekají uzavírky

Třebíčsko - Několikaměsíční úplná uzavírka čeká na řidiče přijíždějící do Náměště nad Oslavou od Třebíče. Podobné opravy průtahu potkají i sousední Kralice. O objízdných trasách a časovém harmonogramu prací bude jasno v nejbližších dnech.

Čápici Bedřišku vyhnali mladí z hnízda

Vícenice u Náměště nad Oslavou - Místní jí dali jméno Bedřiška. Samice čápa bílého hnízdila na komíně za prodejnou Jednoty ve Vícenicích u Náměště nad Oslavou patnáct let.

Zakladatel neurolaboratoří přijede přednášet do Náměště

Náměšť nad Oslavou - V rámci Týdne mozku se v neděli uskuteční v Náměšti nad Oslavou přednáška Tomáše Zdechovského, zakladatele neurolaboratoří v Česku. Jeho povídání s názvem Objevy ve výzkumu mozku začíná v 16 hodin ve farní budově.

Povodí přesunulo sídlo do Náměště nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou - Novým sídlem ředitelství závodu Dyje Povodí Moravy je od března zrekonstruovaná budova v Náměšti nad Oslavou.

Na Létajícího nosorožce letos naváže Vydatný úder

Třebíčsko - Osm ročníků mezinárodních cvičení Flying Rhino (Létající nosorožec) a předloňský a loňský výcvik armádních sil Ramstein Rover má za sebou náměšťská vojenská základna. Letos bude hostit další podobnou akci pojmenovanou Vydatný úder.

Pasivní dům se otevřel veřejnosti

Studenec - Při stále se zvyšující ceně energií přemýšlela určitě řada lidí o stavbě nízkoenergetického domu. Jeden takový, pasivní se o víkendu otevřel ve Studenci, kde stojí již šestým rokem.

Prezident jmenoval Štefánika generálem

Náměšťsko - Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v pondělí, při příležitosti 95. výročí vzniku Československa, sedm nových brigádních generálů.

Cvičení Ramstein Rover končí, vojáci opouštějí základnu v Náměšti

Náměšť nad Oslavou – Téměř tisícovka vojáků z 20 aliančních států včetně více než tří desítek letounů a další vojenské techniky v pátek začala postupně opouštět leteckou základnu v Náměšti nad Oslavou.

OBRAZEM: Mezinárodní cvičení RARO 2013 začalo

Náměšť nad Oslavou – Je pátek, pět minut před jednou hodinou po poledni a nad náměšťským vojenským letištěm začínají být slyšet a následně i vidět první turecké 
F-16. Přípravná fáze mezinárodního cvičení NATO Ramstein Rover je v plném proudu.

Kralice připravují velkolepé oslavy

Kralice nad Oslavou - Významná událost čeká příští víkend Kralice nad Oslavou. Během velkolepých oslav si tam připomenou výročí 400 let Bible Kralické, jedné z nejvýznamnějších českých literárních památek.

Náměšťsko bude hostit tisíc vojáků a dvě desítky letounů

Náměšťsko - Mezinárodní vojenské cvičení Ramstein Rover se od příštího týdne opět uskuteční na Náměšťsku. Zúčastní se ho tisíc vojáků a jedněmi z fiktivních protivníků, kteří budou simulovat skutečné válečné situace, budou studenti.

OBRAZEM: Skončily Folkové prázdniny. Jaké byly?

Náměšť nad Oslavou - Prázdniny skončily. Nebojte, žádná mimořádnost lekající dítka školou povinná se nekoná, minulostí jsou jiné prázdniny, ty hudební. Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou se sobotní nocí staly historií.

Obce žijí v nejistotě. Lidé se obávají vrtulníků a ztráty práce

Náměšťsko - Vojenskou základnu u Náměště čekají do konce letošního roku zásadní změny. Obavy z nich neskrývají starostové okolních obcí. Nejasnosti panují kolem míst současných občanských zaměstnanců základny nebo hluku, který přinesou dopravní vrtulníky z Přerova.

Neobyčejný festival začíná. Folkové prázdniny nabízí osm dní hudby

Náměšť nad Oslavou - Už dnes večer se okolí náměšťského zámku rozezní hudbou. Začíná tam 28. ročník Folkových prázdnin. Osm dní plných hudby, divadla, seminářů a dílen, kde si snad každý najde to své.

Laťka je pro mě vysoko, budu se ji ale snažit udržet

Náměšťsko /ROZHOVOR/ - Velením nad 22. základnou letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se ujal plukovník Jiří Vávra. Před bývalým pilotem vrtulníku stojí hned několik důležitých úkolů, které bude v novém působišti muset řešit.

Nový velitel přináší nové cíle. Základnu u Náměště čekají změny

Náměšťsko - Letecké základny u Náměště nad Oslavou se ujal nový velitel. V nejbližší době jej čeká přebudování základny na vrtulníkovou nebo řešení protihlukových pásem letiště. Krátce po svém jmenování do nové funkce přislíbil otevřenou diskusi s okolními obcemi.

OBRAZEM: Deváťáci dělají průvodce na náměšťském zámku

Náměšť nad Oslavou - Místo kastelána či kvalifikovaných průvodců se o návštěvníky náměšťského zámku starají v těchto dnech žáci devátého ročníku Základní školy Komenského v Náměšti nad Oslavou. Je to jejich poslední společná akce před odchodem na střední školy.

OBRAZEM: Ve škole by se měli lidé potkávat

Studenec – Významné výročí oslavili o víkendu v Základní škole Studenec. „Osmdesát let, to už není žádná sranda. To už je opravdu pěkný věk pro člověka, natož pro takový barák, co stojí za mnou," řekl při slavnostním zahájení oslavy ředitel školy Ctirad Obršlík.

OBRAZEM: Hasiči z Náměště dostali nový vůz

Náměšť nad Oslavou - Téměř nový kombinovaný hasicí automobil převzali ve čtvrtek profesionální hasiči z Náměště nad Oslavou od společnosti NET4GAS, s.r.o.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT