VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

OBRAZEM: Jemnický zámek má nové expozice

Jemnice – U jemnického zámku se to v sobotu před polednem hemžilo muži v nejrůznějších uniformách a slavnostních oblecích i obyčejnými turisty s foťáky a batůžky. Ve zrekonstruovaných sálech s novými expozicemi tam cyriaci zahájili novou turistickou sezonu.

Na Karla Kryla v Moravských Budějovicích zavzpomíná bratr Jan

Moravské Budějovice - Vzpomínku na počest nedožitých sedmdesátin Karla Kryla připravilo Městské kulturní středisko v Moravských Budějovicích.

Příští desku natočím v Thajsku na ukulele, žertoval Xavier Baumaxa

Moravské Budějovice - Nejčastěji bývá označován jako svérázný písničkář. Písničkář ve své podstatě je, většinou vystupuje sám a vždy s kytarou, rovněž svéráznost (i když je to při jeho popisu docela slabé slovo) mu nechybí. Je to zvláštní tvor.

Kapely z Bretaně budou tahákem festivalu Beltine v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - Sedm bretaňských kapel bude jedním z hlavních taháků 20. ročníku festivalu keltské kultury Beltine, který se na přelomu dubna a května uskuteční v areálu zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Beltine bude první zastávkou na evropském turné tohoto uskupení.

Partička pobaví Vysočinu. Zavítá i do Moravských Budějovic

Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou - Zábavná show Partička je známá široké veřejnosti především z televize. Pořad se stále těší velké divácké oblibě a tím i vysoké sledovanosti. Ve složení Richard Genzer, Michal Suchánek, Igor Chmela a Ondřej Sokol spolu vystupují od roku 2009.

Žihadla odmítla konec sezony. Vyhrála na nájezdy

Vysočina, Moravské Budějovice - Jde dál. Žďár nad Sázavou zvládl i třetí čtvrtfinálový zápas s Vrchlabím a po roce si opět zahraje semifinále. Sérii si prodloužily i Moravské Budějovice, které poprvé v sezoně porazily Kolín, pro Pelhřimov naopak sezona končí.

Starosta je zároveň knihovníkem. Už 53 let

Mladoňovice - Mladoňovice, ležící mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí, se do historie zapsaly díky husitskému kazateli Petru z Mladenovic. V dnešní době je pak obec známá především zásluhou dlouholetého starosty a knihovníka v jedné osobě Jana Chloupka.

OBRAZEM: Se Sokoly se město zatím nedohodlo. Areál chátrá

Jaroměřice nad Rokytnou - Velký sokolský areál s víceúčelovou budovou, s malým ale útulným fotbalovým a atletickým hřištěm a tenisovým kurtem. Vše už několik desetiletí chátrá.

To bude drama! Žádný z týmů Vysočiny nevyužil mečbol

Vysočina - Zápletku tří účastníků Vysočiny v osmifinále druhé hokejové ligy vyřeší až dnešek. Nikdo z tria Žďár, Pelhřimov, Moravské Budějovice (ty měly po vedení 3:0 k postupu nejblíže) neuspěl. Rozhodne se ve středu v pátých zápasech, všichni hrají doma.

Žihadla vyhrála i v Nymburku a mají mečbol

Moravské Budějovice, Vysočina - Zvládli to i venku. Hokejisté Moravských Budějovic vyhráli především díky hattricku Patrika Přidala v Nymburku 4:2 a mají nakročeno k postupu.

Odpady z Jaroměřic bude mít nadále v rukou Svazek

Jaroměřice nad Rokytnou - Město zůstane při nakládání s odpady i nadále u Svazku obcí TKO a nepřijme nabídku společnosti Ave. Takový je závěr středečního jednání jaroměřických zastupitelů.

Drama až do konce. Bude se tento scénář dnes opakovat?

Moravské Budějovice, Vysočina - Nenudili se. Fanoušci, kteří dorazili na úvodní zápasy play-off druholigových hokejistů, rozhodně nelitovali. Minimálně ti, kteří navštívili zápasy celků z Vysočiny.

Moravskobudějovický maraton ovládl špičkový ultramaratonec Orálek

Moravské Budějovice /ROZHOVOR/ - Už počtvrté se v sobotu před moravskobudějovickou Orlovnou sešli běžci, aby poměřili svoje síly v královské vytrvalecké disciplíně, maratonu. Zatímco minulé ročníky závodníci zápolili se zimním počasím, letos na ně čekalo téměř dokonalé jaro.

Toulaví psi stojí města statisíce

Moravské Budějovice - Necelých 400 tisíc korun má letos moravskobudějovická radnice vyčleněných pro psí útulek v Lukově. Právě tam městská policie vozí psy odchycené na území města.

V Moravských Budějovicích začal po výbuchu hořet novinový stánek

Moravské Budějovice - Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý ráno u požáru novinového stánku na ulici Husova v Moravských Budějovicích. Stánek začal hořet po výbuchu nahromaděného plynu z propanbutanové lahve. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Lidé z Budějovic se pídí po informacích víc

Moravské Budějovice - Obyvatelé Moravských Budějovic se pídí po informacích z radnice víc, než lidé z jiných měst. Ukázal to přehled žádostí, který radnice povinně zveřejňuje.

Oprava půdy zámku by měla být hotova koncem roku

Jemnice - Oprava půdy jemnického zámku by měla být hotova koncem roku. Zámek má pronajatý mezinárodní řád křižovníků s červeným srdcem cyriaků, který tam chce zřídit vojenské muzeum a rehabilitační centrum.

Běh o Barchan je na prestižním seznamu

Jemnice /FOTOGALERIE/ - Povedlo se! Jádro jemnické historické slavnosti Běh o Barchan se dostalo na prestižní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR.

Betlém s dřevěnými sochami poutá pozornost kolemjdoucích

Moravské Budějovice - Jestliže se něco povedlo budějovické radnici, tak je to instalace tohoto betléma. Kdykoliv jdu kolem, tak se tady zastavím a ještě raději sem zajdu se svými vnoučaty, říká jeden ze starších občanů města.

Více než čtvrtině stromů v zámeckém parku hrozí pád

Jaroměřice nad Rokytnou - Zámecký park v Jaroměřicích nad Rokytnou obsadí v příštím roce dělníci s motorovými pilami. Nedávný průzkum totiž odhalil špatný zdravotní stav u dvou stovek vzrostlých stromů, které hrozí už v současné době pádem.

Pomoc se k pacientům nyní může dostat rychleji

Moravské Budějovice - Záchranáři v Moravských Budějovicích vyjíždějí za pacienty z nových prostor v Jemnické ulici. Stavba nového zázemí trvala 11 měsíců. Náklady 14,3 milionu korun zaplatil Kraj Vysočina ze svého rozpočtu.

Otokar Březina vychází v esperantu

Jaroměřice nad Rokytnou - Třináctého září si naše kulturní veřejnost připomíná 145. výročí narození básníka a myslitele Otokara Březiny.

Léčebna ve městě zůstává

Moravské Budějovice, Třebíč - Je definitivně rozhodnuto. Léčebna dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích zůstane. Nemocnice Třebíč ale musí opustit budovu v Družstevní ulici v Třebíči. Kraj se ji rozhodl prodat. Kupcem má být město Třebíč.

Budějovické koupaliště hlásí nejlepší sezonu za deset let

Třebíčsko Většina provozovatelů koupališť v okrese se shoduje, že letošní léto bylo dobré. Někde dokonce po dlouhé době rekordní. Stoprocentně to platí o koupališti v Moravských Budějovicích. Tam zažili lepší sezonu naposledy před deseti lety.

Festival Proti proudu startuje za dva týdny

Moravské Budějovice - Již za čtrnáct dní se letní kino v Moravských Budějovicích promění v rej milovníků hudby a zábavy. Odstartuje tradiční festival Proti proudu.

Letní kino v Moravských Budějovicích zahajuje sezonu

Moravské Budějovice - Letní kino v Moravských Budějovicích zahájí v úterý večer sezonu. Na úvod zhlédnou návštěvníci dobrodružnou a výpravnou pohádku Sněhurka a lovec.

Šťáva z růží v altánu s podražcem. Pavel Kryštof Novák otevřel zahradu

Moravské Budějovice /FOTOGALERIE/ - Zvete neznámé lidi na svoji zahradu? Pavel Kryštof Novák z Moravských Budějovic to o víkendu udělal. Otevřel branku své zahrady dokořán, protože chtěl ukázat, jak vypadá zahrada, která nese přízvisko „přírodní".

Policie honila zloděje z Rakouska až na Třebíčsko

Moravské Budějovice – Policejní hlídka zadržela v pátek v Moravských Budějovicích na Třebíčsku osobní auto s mužem a ženou, kteří údajně v Rakousku kradli kanalizační poklopy.

UDG se po dvou letech vrací do Jemnice

Jemnice - Po dvou letech se do Jemnice na Třebíčsku vrací skupina UDG. Nyní tam skupina vystoupí na svém vlastním koncertě, kterým zakončí svoje jarní turné s názvem Akrobat Tour.

OBRAZEM: Rekonstrukce zámku v Jemnici pokračuje

Jemnice - Loni započatá přeměna chátrajícího jemnického zámku na vojenské rehabilitační centrum se potýká s překážkami. Půdní prostory byly v horším stavu, než kdokoli čekal, navíc neznámý zloděj odcizil vyvěšené vlajky.

Mladý mechanik z Moravských Budějovic je druhý v republice

Moravské Budějobice - Třebíčsko má dalšího studenta, který dokázal uspět v republikové soutěži. Je jím Václav Krajíček ze Střední školy řemesel a služeb Moravské Budějovice, který v celostátním kole soutěže odborných dovedností KOVO Junior 2013 obsadil druhé místo.

Přišel o sklad, od pojišťovny se ale nedočkal ani koruny

Jemnice - Podpisem pojistné smlouvy můžete nabýt jistoty, že jste zajištěni proti různým pohromám, které vás mohou postihnout.

Ryzlink rýnský je šampionem tradiční ochutnávky vín

Moravské Budějovice - Sdružení vinařů jihozápadní Moravy a MKS Beseda srdečně zve všechny příznivce vína, cimbálové muziky a tance na již 17. ročník tradiční ochutnávky jihomoravských vín.

Podezřelý z vraždy na diskotéce je ve vazbě

Moravské Budějovice - Františka Růžičku z Moravských Budějovic, který je obviněn z víkendové vraždy bývalého vyhazovače Martina Vavrečky z Lesonic na Třebíčsku, vzal včera jihlavský okresní soud do vazby.

Podezřelý z vraždy v Moravských Budějovicích už byl vícekrát trestán

Moravské Budějovice – Osmačtyřicetiletého muže podezřelého z usmrcení čtyřiatřicetiletého muže na diskotéce v Moravských Budějovicích na Třebíčsku kriminalisté obvinili z vraždy spáchané s rozmyslem. Bude podán návrh na jeho vzetí do vazby.

Jaroměřice mají vrátit šest milionů korun

Jaroměřice nad Rokytnou - Na Základní škole Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou vznikly ani ne před necelými pěti lety nové počítačové učebny a další zařízení pro žáky.

Moravské Budějovice chtějí další kamery

Moravské Budějovice - Muže, který si odnášel na rameni ukradené okapy, či zloděje, jenž vykrádal na parkovišti auto. Oba chytili moravskobudějovičtí strážníci díky kamerovému systému. Ten by se letos měl opět rozšířit.

Mikulášský vlak vezl nejvyššího Mikuláše

Moravské Budějovice – „Děkujeme za pěkný zážitek!", volal tatínek s capartem v náručí směrem k Mikulášskému vlaku. Na trati mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi vlak svezl v sobotu stovky dospělých a dětí. A také nejvyššího Mikuláše v zemi a možná i ve střední Evropě.

Pachatele odhalí fotopasti. Budou sledovat popelnice

Moravské Budějovice - Kdo dělá v Budějovicích nepořádek u kontejnerů s tříděným odpadem? To ve městě vbrzku zjistí. Na takové vandaly políčí fotopast.

Budějovice si chtějí půjčit další desítky milionů korun

Moravské Budějovice - Zastupitelé v Moravských Budějovicích schválili další zadlužování města. Jeden úvěr ve výši kolem 30 milionů korun už město má. Podle pondělního rozhodnutí si půjčí dalších 20 milionů korun.

Žihadla chtějí vítězit hlavně doma, i s Břeclaví

Moravské Budějovice - Druhá hokejová liga je v plném proudu a start do sezony vyšel Moravským Budějovicím poměrně slušně. Nováček třetí nejvyšší soutěže z pěti utkání třikrát vyhrál a je v tabulce skupiny střed na vynikajícím třetím místě.

Geotermální elektrárnu chce majitel pozemku v Lažínkách

Lažínky - Geotermální elektrárnu v Lažínkách by rád v budoucnu viděl Zdenek Stojánek. Svůj tamní pozemek, který má v blízkosti vlastní firmy u benzinové pumpy, hodlá pro takový účel prodat.

OBRAZEM: Vranínský výlov se stal společenskou událostí

Vranín - Půlhektarový návesní rybník ve Vraníně, místní části Moravských Budějovic, se opět po dvou letech dočkal svého výlovu, v pořadí již pátého.

V Budějovicích si oddechli. Metylalkohol v lahvích nenašli

Moravské Budějovice - Výsledky z odebraných devíti vzorků alkoholu, který zabavili celníci v prodejně na autobusovém nádraží v Moravských Budějovicích, je znám.

Moravskobudějovická Žihadla přepisovala historii

Vysočina - Celky z Vysočiny nevstoupily do druholigové sezony příliš dobře. Pelhřimov, Žďár nad Sázavou i Chotěboř svým soupeřům na úvod podlehly.

Romantiku jaroměřického zámku je možné poznat i po setmění

Jaroměřice nad Rokytnou - Jaroměřický zámek pořádá noční prohlídky zámku již řadu let a nejinak tomu bude i letos. Prohlídky trvají vždy jen pár dní, respektive nocí, a určitě stojí za to je nezmeškat.

Hokejová příprava druholigových tým finišuje

Vysočina - Příprava vrcholí. Druholigové hokejové celky z Vysočiny už mají posledních devět dní na doladění sestav a různých herních prvků. Většině z nich se to daří. Velmi dobré jsou výsledky pelhřimovského Spartaku, tým konsolidují i Žďár nad Sázavou a nováček z Moravských Budějovic.

Žihadla hledají optimální sestavu

Moravské Budějovice - S řadou změn v kádru se od 8. srpna připravují na ledě hokejisté Moravských Budějovic. Tým Rudolfa Cakla má herní fázi letní přípravy před historicky prvním startem ve druhé lize v plném proudu.

Kontrola si posvítí na výběr šéfa správy sportovišť

Moravské Budějovice - Netransparentnost výběrového řízení na místo ředitele městské příspěvkové organizace Zikos, která obhospodařuje moravskobudějovické koupaliště a zimní stadion, vytkl městským radním při pondělním zasedání zastupitelstva předseda kontrolního výboru Miloš Urbánek.

Nový pivovar vznikne v areálu bývalé budějovické mlékárny

Moravské Budějovice - Už příští rok se bude v Moravských Budějovicích vařit pivo. Nový pivovar vznikne přestavbou bývalého areálu mlékárny, který vlastní společnost Jaroměřická mlékárna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT