VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

Lidé se vydají po stopách odbojářů z paraskupiny Spelter

Jaroměřice nad Rokytnou - Pochod Po stopách paraskupiny Spelter připravila Asociace nositelů legionářských tradic jako připomínku jejich sedmdesát let starého seskoku na území protektorátu.

Komunální volby: V Lipníku a Blatnici starostové končí

Jaroměřicko - Předvolební seriál Deníku pokračuje třetím dílem. Dnes se dočtete, kteří starostové se v podzimních komunálních volbách budou znovu ucházet o přízeň voličů v Jaroměřicích nad Rokytnou a jejich okolí. Minulé úterý sice skončila lhůta k podávání kandidátních listin, strany a sdružení však stále mají čas na jejich úpravu.

Starostové Jakubova, Litohoře nebo Syrovic kandidují i letos

Moravskobudějovicko - Seriál Deníku o tom, kdo bude v podzimních komunálních volbách kandidovat v menších obcích na Třebíčsku, pokračuje Moravskobudějovickem.

Podomní prodejci budou mít v Jakubově zákaz

Jakubov - Od září budou mít podomní prodejci do Jakubova zákaz. Nařízení schválili na svém posledním jednání tamní zastupitelé.

Starostové z Jemnicka chtějí na podzim znovu kandidovat

Jemnicko - Už za necelé tři měsíce se uskuteční volby do zastupitelstev obcí po celé České republice. Po zmapování předvolební situace v Třebíči a městech na Třebíčsku přináší Deník informace o kandidátech v jednotlivých částech okresu Třebíč. Jako první přichází na řadu Jemnicko.

Zpustlé fary znovu ožívají. V Jakubově i mladými skauty

Třebíčsko - Posledních dvacet let fara v Jakubově u Moravských Budějovic chátrala, dnes je její podstatná část opravená. Podařilo se to nejen díky státní dotaci, ale také drobným dárcům a dobrovolníkům, kteří s rekonstrukcí pomáhali.

Jemnická souprava vyjede do konce srpna

Jemnice - Těsně před dokončením. Takový je stav vlaku, který staví nadšenci pro trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi. Původním přáním bylo svézt první cestující již na Jemnickou bitvu, která se uskuteční na začátku srpna. „To se nám nepovede. Nicméně souprava je již téměř hotová," oznámil předseda Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě Martin Kouřil. Nicméně do konce srpna vlak vyjede.

Umístění retardérů lidem vadí. Radnice se výhradám brání

Moravské Budějovice - Past na rychlé řidiče se nepovedla. Budějovická radnice nechala nainstalovat do ulic zpomalovací zařízení. S pochopením u obyvatel města se ale nesetkala, a kritické hlasy jsou slyšet při každém rozhovoru místních.

Archeologové objevili na náměstí v Jaroměřicích pozůstatky středověku

Jaroměřice nad Rokytnou - Archeologové objevili historické nálezy. K objevu dochází při výkopových pracích spojených s rekonstrukcí náměstí Míru v Jaroměřicích nad Rokytnou. Přivolaní archeologové ze společnosti Archaia Brno odhadují původ některých nálezů do 12. století.

Za čas a dárek se Indové stanou kamarády, říká fotograf Vlk

Moravské Budějovice - Pomocí fotoaparátu zachytil krásy Indie, Filipín nebo Taťány Kuchařové. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a v hlavním městě momentálně působí jako úspěšný fotograf. Vojtěch Vlk ale pochází z Moravských Budějovic a v těchto dnech se právě tam vrací, aby představil svoji novou výstavu.

Soud rozhoduje o tři a půl roku starém pádu na chodník

Moravské Budějovice - Před třemi a půl lety upadla na chodníku a zlomila si paži. Absolvovala operace a kost ji nyní zpevňují kovové výztuhy. Žádné odškodnění od pojišťovny však nedostala.

Mladoňovice vydaly knihu o obci

Mladoňovice - Málokterá vysočinská vesnice se může pochlubit takovou publikační činností, jako je tomu v Mladoňovicích na Třebíčsku. Téměř ke každé významné akci obec vydala nějakou knížku, prospekt či jiný propagační materiál.

Hraběcí apartmány v Jaroměřících zdobí záplava květů

Jaroměřice nad Rokytnou - Pestrobarevné květinové vazby v kombinaci s vodou vyzdobí a provoní od 28. června do 6. července zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. Výstavu připraví zkušení floristé pod vedením Bohuslava Rabušice.

Už žádné výmoly. K nádraží a poště vede nová silnice

Moravské Budějovice - Moravské Budějovice se mění a změn doznává i jedna z nejhorších ulic ve městě . K poště a vlakovému nádraží budou ode dneška lidé oficiálně jezdit po zcela nové silnici.

První dáma navštívila léčebnu. Pacienti se jí nemohli dočkat

Moravské Budějovice – Tichá, nenápadná a také zvídavá a ochotná naslouchat. Tak se prezentovala první dáma Ivana Zemanová při návštěvě Léčebny dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích.

Ivana Zemanová je stále milá, říká o první dámě kamarádka

Moravské Budějovice – Zatímco prezident České republiky Miloš Zeman přijede na Třebíčsko až v pátek, první dáma Ivana Zemanová navštíví Moravské Budějovice již dnes odpoledne. V tamní léčebně dlouhodobě nemocných ji přivítá i její kamarádka z dětství vrchní lékařka Monika Růžičková.

Lidé z Třebíče se koupou v Moravských Budějovicích

Třebíčsko - Koupaliště v Moravských Budějovicích otevírá každý rok mezi prvními. Letos se do něj mohou chodit lidé koupat už od minulého týdne. O víkendu tam vyrazili i Třebíčané. Polanka totiž otevře až tuto sobotu.

Řidičům se zavřely další dvě silnice

Moravskobudějovicko - Kvůli stavebním pracím na plynovodu se od tohoto týdne uzavřela část Sokolské ulice v Moravských Budějovicích. Dopravní omezení potrvá do příští středy.

Koupaliště v Moravských Budějovicích se otvírá

Moravské Budějovice - Mezi prvními koupališti na Třebíčsku se tradičně otevírá to v Moravských Budějovicích. Tam mají první provozní den ve středu.

Do Jemnice opět pojede vlak. O prázdninách

Jemnice - Do Jemnice opět bude jezdit vlak. Nejde zatím stále o to, že by Kraj Vysočina objednal na trať číslo 243 mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí osobní dopravu. Motorák, který bude vozit do nejjižnějšího města Třebíčska výletníky a turisty, si Jemničtí objednají sami.

Člověk spotřebuje polovinu vody, co před 25 lety. Pomoci má pokles cen

Moravské Budějovice - O sedm korun, o tři koruny a o 38 haléřů. Tak se v posledních třech letech zvyšovala meziročně cena vodného a stočného v obcích, které jsou součástí třebíčského svazku.

Na zámku je výstava o panských hostinách

Jaroměřice nad Rokytnou - Až do konce října mohou návštěvníci barokního zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku zhlédnout výstavu věnovanou stolování na šlechtických sídlech v 18. a 19. století.

OBRAZEM: Jemnický zámek má nové expozice

Jemnice – U jemnického zámku se to v sobotu před polednem hemžilo muži v nejrůznějších uniformách a slavnostních oblecích i obyčejnými turisty s foťáky a batůžky. Ve zrekonstruovaných sálech s novými expozicemi tam cyriaci zahájili novou turistickou sezonu.

Na Karla Kryla v Moravských Budějovicích zavzpomíná bratr Jan

Moravské Budějovice - Vzpomínku na počest nedožitých sedmdesátin Karla Kryla připravilo Městské kulturní středisko v Moravských Budějovicích.

Příští desku natočím v Thajsku na ukulele, žertoval Xavier Baumaxa

Moravské Budějovice - Nejčastěji bývá označován jako svérázný písničkář. Písničkář ve své podstatě je, většinou vystupuje sám a vždy s kytarou, rovněž svéráznost (i když je to při jeho popisu docela slabé slovo) mu nechybí. Je to zvláštní tvor.

Kapely z Bretaně budou tahákem festivalu Beltine v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - Sedm bretaňských kapel bude jedním z hlavních taháků 20. ročníku festivalu keltské kultury Beltine, který se na přelomu dubna a května uskuteční v areálu zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Beltine bude první zastávkou na evropském turné tohoto uskupení.

Partička pobaví Vysočinu. Zavítá i do Moravských Budějovic

Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou - Zábavná show Partička je známá široké veřejnosti především z televize. Pořad se stále těší velké divácké oblibě a tím i vysoké sledovanosti. Ve složení Richard Genzer, Michal Suchánek, Igor Chmela a Ondřej Sokol spolu vystupují od roku 2009.

Žihadla odmítla konec sezony. Vyhrála na nájezdy

Vysočina, Moravské Budějovice - Jde dál. Žďár nad Sázavou zvládl i třetí čtvrtfinálový zápas s Vrchlabím a po roce si opět zahraje semifinále. Sérii si prodloužily i Moravské Budějovice, které poprvé v sezoně porazily Kolín, pro Pelhřimov naopak sezona končí.

Starosta je zároveň knihovníkem. Už 53 let

Mladoňovice - Mladoňovice, ležící mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí, se do historie zapsaly díky husitskému kazateli Petru z Mladenovic. V dnešní době je pak obec známá především zásluhou dlouholetého starosty a knihovníka v jedné osobě Jana Chloupka.

OBRAZEM: Se Sokoly se město zatím nedohodlo. Areál chátrá

Jaroměřice nad Rokytnou - Velký sokolský areál s víceúčelovou budovou, s malým ale útulným fotbalovým a atletickým hřištěm a tenisovým kurtem. Vše už několik desetiletí chátrá.

To bude drama! Žádný z týmů Vysočiny nevyužil mečbol

Vysočina - Zápletku tří účastníků Vysočiny v osmifinále druhé hokejové ligy vyřeší až dnešek. Nikdo z tria Žďár, Pelhřimov, Moravské Budějovice (ty měly po vedení 3:0 k postupu nejblíže) neuspěl. Rozhodne se ve středu v pátých zápasech, všichni hrají doma.

Žihadla vyhrála i v Nymburku a mají mečbol

Moravské Budějovice, Vysočina - Zvládli to i venku. Hokejisté Moravských Budějovic vyhráli především díky hattricku Patrika Přidala v Nymburku 4:2 a mají nakročeno k postupu.

Odpady z Jaroměřic bude mít nadále v rukou Svazek

Jaroměřice nad Rokytnou - Město zůstane při nakládání s odpady i nadále u Svazku obcí TKO a nepřijme nabídku společnosti Ave. Takový je závěr středečního jednání jaroměřických zastupitelů.

Drama až do konce. Bude se tento scénář dnes opakovat?

Moravské Budějovice, Vysočina - Nenudili se. Fanoušci, kteří dorazili na úvodní zápasy play-off druholigových hokejistů, rozhodně nelitovali. Minimálně ti, kteří navštívili zápasy celků z Vysočiny.

Moravskobudějovický maraton ovládl špičkový ultramaratonec Orálek

Moravské Budějovice /ROZHOVOR/ - Už počtvrté se v sobotu před moravskobudějovickou Orlovnou sešli běžci, aby poměřili svoje síly v královské vytrvalecké disciplíně, maratonu. Zatímco minulé ročníky závodníci zápolili se zimním počasím, letos na ně čekalo téměř dokonalé jaro.

Toulaví psi stojí města statisíce

Moravské Budějovice - Necelých 400 tisíc korun má letos moravskobudějovická radnice vyčleněných pro psí útulek v Lukově. Právě tam městská policie vozí psy odchycené na území města.

V Moravských Budějovicích začal po výbuchu hořet novinový stánek

Moravské Budějovice - Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý ráno u požáru novinového stánku na ulici Husova v Moravských Budějovicích. Stánek začal hořet po výbuchu nahromaděného plynu z propanbutanové lahve. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Lidé z Budějovic se pídí po informacích víc

Moravské Budějovice - Obyvatelé Moravských Budějovic se pídí po informacích z radnice víc, než lidé z jiných měst. Ukázal to přehled žádostí, který radnice povinně zveřejňuje.

Oprava půdy zámku by měla být hotova koncem roku

Jemnice - Oprava půdy jemnického zámku by měla být hotova koncem roku. Zámek má pronajatý mezinárodní řád křižovníků s červeným srdcem cyriaků, který tam chce zřídit vojenské muzeum a rehabilitační centrum.

Běh o Barchan je na prestižním seznamu

Jemnice /FOTOGALERIE/ - Povedlo se! Jádro jemnické historické slavnosti Běh o Barchan se dostalo na prestižní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR.

Betlém s dřevěnými sochami poutá pozornost kolemjdoucích

Moravské Budějovice - Jestliže se něco povedlo budějovické radnici, tak je to instalace tohoto betléma. Kdykoliv jdu kolem, tak se tady zastavím a ještě raději sem zajdu se svými vnoučaty, říká jeden ze starších občanů města.

Více než čtvrtině stromů v zámeckém parku hrozí pád

Jaroměřice nad Rokytnou - Zámecký park v Jaroměřicích nad Rokytnou obsadí v příštím roce dělníci s motorovými pilami. Nedávný průzkum totiž odhalil špatný zdravotní stav u dvou stovek vzrostlých stromů, které hrozí už v současné době pádem.

Pomoc se k pacientům nyní může dostat rychleji

Moravské Budějovice - Záchranáři v Moravských Budějovicích vyjíždějí za pacienty z nových prostor v Jemnické ulici. Stavba nového zázemí trvala 11 měsíců. Náklady 14,3 milionu korun zaplatil Kraj Vysočina ze svého rozpočtu.

Otokar Březina vychází v esperantu

Jaroměřice nad Rokytnou - Třináctého září si naše kulturní veřejnost připomíná 145. výročí narození básníka a myslitele Otokara Březiny.

Léčebna ve městě zůstává

Moravské Budějovice, Třebíč - Je definitivně rozhodnuto. Léčebna dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích zůstane. Nemocnice Třebíč ale musí opustit budovu v Družstevní ulici v Třebíči. Kraj se ji rozhodl prodat. Kupcem má být město Třebíč.

Budějovické koupaliště hlásí nejlepší sezonu za deset let

Třebíčsko Většina provozovatelů koupališť v okrese se shoduje, že letošní léto bylo dobré. Někde dokonce po dlouhé době rekordní. Stoprocentně to platí o koupališti v Moravských Budějovicích. Tam zažili lepší sezonu naposledy před deseti lety.

Festival Proti proudu startuje za dva týdny

Moravské Budějovice - Již za čtrnáct dní se letní kino v Moravských Budějovicích promění v rej milovníků hudby a zábavy. Odstartuje tradiční festival Proti proudu.

Letní kino v Moravských Budějovicích zahajuje sezonu

Moravské Budějovice - Letní kino v Moravských Budějovicích zahájí v úterý večer sezonu. Na úvod zhlédnou návštěvníci dobrodružnou a výpravnou pohádku Sněhurka a lovec.

Šťáva z růží v altánu s podražcem. Pavel Kryštof Novák otevřel zahradu

Moravské Budějovice /FOTOGALERIE/ - Zvete neznámé lidi na svoji zahradu? Pavel Kryštof Novák z Moravských Budějovic to o víkendu udělal. Otevřel branku své zahrady dokořán, protože chtěl ukázat, jak vypadá zahrada, která nese přízvisko „přírodní".

Policie honila zloděje z Rakouska až na Třebíčsko

Moravské Budějovice – Policejní hlídka zadržela v pátek v Moravských Budějovicích na Třebíčsku osobní auto s mužem a ženou, kteří údajně v Rakousku kradli kanalizační poklopy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT