VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

Ani sedm góĺů Budějovicím na vítězství nestačilo

Vysočina - Deset zápasů čekali pelhřimovští hokejisté. Dočkali se až v Klášterci nad Ohří, kde inkasovali první branku hned v první minutě. Poté však svěřenci Ivana Padělka otočili a získali cenné tři body, které je posunuly na předposlední místo.

Zvony čeká dlouhá cesta k opravě. Zamíří až k Přerovu

Moravské Budějovice - Zvony patří mezi nejspolehlivější oznamovatele nejen katastrof, ale i běžného času. Je tomu tak i v Moravských Budějovicích. Dva zvony ve věži kostela svatého Jiljí, v blízkosti náměstí Míru, však už delší dobu volají po rekonstrukci.

Skautky pomohly třem sestrám, sehnaly peníze na zmírnění následků dětské obrny

Moravské Budějovice - Martička, Petruška, Lucinka a Zuzanka, to jsou jména čtyřčat, která se narodila do rodiny Kubíkových v obci Krhovice u Znojma. Petruška, Lucinka a Zuzanka mají dětskou mozkovou obrnu. Ta způsobila poruchy pohybového aparátu.

V centru Jaroměřic stojí nové parkovací automaty

Jaroměřice nad Rokytnou - Parkovací automaty na třech lokalitách v centru města vyrostly od nového roku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Vedení města se je rozhodlo nainstalovat po rekonstrukci náměstí Míru a okolí. Starosta si od nich slibuje zklidnění dopravní situace.

V Jemnici bojovali rytíři o možnost reprezentovat Česko na Bitvě národů

Jemnice - Do královského města Jemnice se o víkendu sjeli rytíři z Čech, Moravy i Slezska. Utkali se spolu o privilegium reprezentovat naši zemi v Bitvě národů. Zpráva, která vypadá jako ze středověku, však popisuje událost z uplynulého víkendu.

Žihadla nakonec v derby zvítězila a dostala se pře Pelhřimov

Moravské Budějovice, Vysočina – Pikantní duel se odehrál na ledě Pelhřimova, kam zamířily Moravské Budějovice, které před utkáním ztrácely na Lední medvědy pouhý bod. Oba týmy posílili prvoligový hráči, kteří se předvedli především na straně hostí. Žihadla nakonec v derby zvítězila a v tabulce se dostala před Pelhřimov. Ten se s Klatovy dělí o poslední místo.

Pokud cena vodného dál poroste, tak u toho nechci být, říká Bařinka

Moravské Budějovice - Starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka nechápe, proč se cena vodného v posledních letech neustále zvyšuje, zvlášť když svazek obcí na Třebíčsku dává veškeré zisky zpět do vodovodů a kanalizací.

Výstava ukazuje vánoční dárky z historie Podhorácka

Moravské Budějovice - Dnes poprvé mohou lidé navštívit výstavu v Muzeu řemesel v Moravských Budějovicích. Tradiční předvánoční expozici nazvanou Podhorácké Vánoce v proměnách času letos obohatí díla Vítězslavy Strnadové či výtvarně nadaných žáků umělecké školy.

Zaplněný a opravený sál přivítal adventní koncert

Mladoňovice – Zatímco na adventním věnci hořely dvě svíce, v mladoňovickém společenském sále se sešlo asi padesát lidí, aby se společně naladili na blížící se nejkrásnější svátky v roce. Přispěl k tomu koncert hudebního souboru z Jakubova.

Jinan bude na nádraží vítat návštěvníky Budějovic

Moravské Budějovice - Těsně před nastupující zimou vysadili zahradníci před nádražím v Moravských Budějovicích téměř pětimetrový jinan dvoulaločný, který bývá označován za jeden z nejstarších stromů na planetě.

VIDEO: V Jakubově staví betlém již podesáté

Jakubov - Betlém s postavami v životní velikosti opět stojí v Jakubově u Moravských Budějovic. Místní betlém staví již podesáté.

Tvůrčí práce s keramikou děti baví

Jaroměřice nad Rokytnou - Na mnoha základních školách Třebíčska jsou již nedílnou součástí výuky dětí k tvůrčí práci keramické dílny.

Starosta obhájil. Zastupitelé o tom rozhodli na Střelnici

Jaroměřice nad Rokytnou – I když se nové jaroměřické zastupitelstvo sešlo při ustavujícím zasedání ve společenském sále nazývaném Střelnice, proběhlo jednání v poklidné atmosféře.

Podívejte se na nové zastupitele Moravských Budějovic

Moravské Budějovice – Napříč politickým spektrem hlasovalo při svém ustavujícím jednání nové zastupitelstvo Moravských Budějovic. Pro pokračování Vlastimila Bařinky zvedlo ruku devatenáct z jednadvaceti zastupitelů. Zbylí dva, lidovec Radek Doležal a Petr Stejskal ze Strany svobodných občanů, se zdrželi.

Budějovice povede dál Vlastimil Bařinka

Moravské Budějovice – Prakticky žádný boj se nevedl o funkce na moravskobudějovické radnici. Ustavující zasedání nového zastupitelstva o všech nejdůležitějších postech města rozhodlo jednoznačně.

S Vřešťálem vystoupí jeho dva hosté

Moravské Budějovice - Večer plný písniček je naplánovaný na tento čtvrtek v Besedě v Moravských Budějovicích. Jako hlavní host zazpívá písničkář, producent a člen skupiny Neřež Zdeněk Vřešťál. S ním se publiku představí písničkář Pavel Karas a punker Lukáš Kratochvíl.

Březinovu knihu policie nenašla

Jaroměřice nad Rokytnou - Místo posledního odpočinku básníka Otokara Březiny na hřbitově v Jaroměřicích nad Rokytnou se v poslední době stává poměrně často cílem zlodějů kovu.

Oslavy zakončí v Moravských Budějovicích Trio Martinů

Moravské Budějovice - Vzácní hosté vystoupí v Moravských Budějovicích na oslavách výročí vzniku československého státu. V sále Besedy se v úterý s večerním koncertem představí Trio Martinů.

Starostou v Budějovicích bude zřejmě opět Bařinka

Moravské Budějovice - Pevnou pozici má po volbách starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka. Jeho hnutí si co do počtu mandátu o jeden polepšilo, z 21 míst v zastupitelstvu bere sedm. Bařinka je tak jasným favoritem na znovuzvolení. O poznání dramatičtější bude bitva o funkci místostarosty.

OBRAZEM: Na posvícení dorazil i Josef Švejk

Moravské Budějovice - Na moravskobudějovické posvícení dorazil i Josef Švejk. Populární postava stanula v čele průvodu, který doplnili skauti, dobrovolní hasiči nebo mažoretky.

Známí herci přivezou konverzační hry

Humpolec, Jemnice - Dvě divadelní představení, jejichž protagonisty jsou herci známí z televizních obrazovek, mají zítra možnost zhlédnout diváci na Vysočině. Na scéně humpoleckého kina se představí Tereza Kostková a Aleš Háma v příběhu o tom, že láska může vzniknout i tam, kde by to nikdo již neočekával. Hra nese název Frankie a Johnny a autorem je Terrence McNally.

Nechci se dožít toho, aby se zde trhaly koleje, říká Martin Kouřil

Moravské Budějovice, Jemnice /ROZHOVOR/ - Martin Kouřil je předsedou spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě. Dlouhodobě usiluje o obnovení pravidelné železniční dopravy na trati Moravské Budějovice Jemnice. Letos v létě spolek uvedl do provozu vlastní zrekonstruovaný výletní vlak.

O volebním víkendu mohou lidé zvolit jízdu výletním vlakem do Jemnice

Moravské Budějovice, Jemnice - V čase komunálních voleb, přesněji řečeno v sobotu, opět ožije železniční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí.

V Jaroměřicích otevřeli další přírodní zahradu

Jaroměřice nad Rokytnou - Po úspěšném zprovoznění přírodní zahrady u mateřské školy byla tento týden otevřena v Jaroměřicích nad Rokytnou další přírodní zahrada v areálu školy základní.

OBRAZEM: Děti uložily do kopule budoucnost Jaroměřic

Jaroměřice nad Rokytnou - Na dlouhých padesát let uložili dětské kresby a dokumenty do schránky v chrámu sv. Markéty 
v Jaroměřicích nad Rokytnou. Tam zůstanou do roku 2064, kdy schránku snad někdo najde, otevře a bude zkoumat její obsah.

První vítězství pro Pelhřimov a Moravské Budějovice

Mioravské Budějovice, Vysočina - Prvního vítězství v novém ročníku II. ligy se dočkal Pelhřimov i Moravské Budějovice. S prohrou se naopak museli smířit žďárští hokejisté, kteří nestačili na silný Sokolov.

Peníze a strach jsme nikdy neměli, říká převor cyriaků

Jemnice, Police - Někdo by zámky v Polici a Jemnici mohl nazvat popelkami. Nemají tak velké a lákavé sbírky a depozitáře, jako známější památky v Náměšti nad Oslavou či Jaroměřicích nad Rokytnou. Oba navíc prochází postupnou rekonstrukcí. Přesto i tam si turisté v létě cestu najdou.

Horákův festival má na programu i sci-fi

Moravské Budějovice - Již pojedenácté se uskuteční Horákův Horácký festival v Moravských Budějovicích a dá šanci hlavně místním ochotnickým souborům.

Jakub Pustina přivede hosty

Ratibořice - Putovní festival Jakub Pustina a jeho hosté již patří mezi tradiční akce na území České republiky. V letošním roce se uskuteční již devátý ročník. Jedná se o turné koncertů s operní, písňovou a operetní tematikou.

Motorpal je připravený začít propouštět. Také v Jemnici

Jemnice - Úbytek 340 pracovních míst hrozí aktuálně Vysočině. Jihlavská strojírenská firma Motorpal, která vyrábí komponenty pro automobilový průmysl, se obává ekonomických ztrát a nahlásila možné hromadné propouštění.

Slavný archeolog Jaroslav Palliardi se vrátil domů

Moravské Budějovice - V Moravských Budějovicích na náměstí Míru, na domě, kde slavný archeolog Jaroslav Palliardi bydlel a měl deponovány své sbírky, byla v pondělní podvečer odhalena pamětní deska.

Voda z kaple uzdravuje. Lidé pro ni jezdí s kanystry

Dobrá Voda - Místo, kde se v minulosti stalo něco mimořádného, láká stovky poutníků. Voda vyvěrající z kaple v Dobré Vodě, kde mělo v minulosti dojít k zázračnému uzdravení slepého chlapce, navíc odhalila své další tajemství.

Odlehlá hrobka je častým cílem zlodějů kovu a vandalů

Jemnice - Jemnice je krásné město, které se může pyšnit desítkami kulturních památek. Tou s možná největším geniem loci je hrobka rodu Pallavicini. Nachází se asi dva kilometry severně za městem. Krom obdivovatelů architektury se u ní často zastavují vandalové a zloději.

Silničáři postavili novou halu. Vejde se tam dvakrát víc soli

Moravské Budějovice - Více posypové soli na zimu budou mít připraveno silničáři v Moravských Budějovicích. V areálu místního cestmistrovství totiž vyrostla nová solná hala, která bude mít dvojnásobnou kapacitu oproti té stávající.

Peníze z chritativního koncertu získá léčebna

Moravské Budějovice - Podruhé se v Moravských Budějovicích dočkají charitativního koncertu a výtěžek bude opět směřovat na pomoc instituci starající se o seniory.

OBRAZEM: hasiči z Moravských Budějovic jsou již v novém

Moravské Budějovice - Hasiči v Moravských Budějovicích se v pátek přestěhovali do nové požární stanice. Zhotovitelské firmě se podařilo ukončit stavební práce v předstihu a hasiči se do stanice mohli přemístit o čtyři měsíce dříve oproti původnímu plánu.

Zloději navštívili hrob básníka Březiny. Odnesli knihu

Jaroměřice nad Rokytnou – Zloději si s vykrádáním hrobu Otokara Březiny nedají pokoj. Po čtyřech letech od krádeže věnce si lupiči odnesli v noci 
z úterý na středu také měděnou knihu z hrobu známého básníka.

Archeolog Palliardi bude mít v Budějovicích pamětní desku

Moravské Budějovice - Významný český archeolog Jaroslav Palliardi se v Moravských Budějovicích dočká pocty in memoriam. Na budově jeho bývalé notářské kanceláře odhalí zástupci města 15. září v 18 hodin pamětní desku. Dům číslo deset se nachází na náměstí Míru.

Nová kompostárna pojme pět set tun zeleného odpadu

Jaroměřice nad Rokytnou - Drobným i větším zahrádkářům z Jaroměřic se již brzy dostane kvalitního kompostu. Město si už od loňského roku buduje vlastní kompostárnu. Ta má pojmout až 500 tun zeleného odpadu.

V Budějovicích visí otazník nad další akcí

Moravské Budějovice - Rozloučit se s létem patří mezi oblíbené činnosti mnoha lidí. Najdou se ale i takoví, kterým se tento nápad příliš nelíbí. Většinou se jedná o majitele domů v blízkosti místa konání akce. Spát jim nedá nadměrný hluk a další problémy v ulicích spojené s velkou návštěvností akcí.

OBRAZEM: Výletní vlak poprvé vyjel do Jemnice

Moravské Budějovice - Zatím na zkušební jízdu se vydal z Moravských Budějovic do Jemnice v neděli krátce před polednem rekonstruovaný výletní vlak. Souprava dvou vagonů vyhlídkového a jídelního tažených lokomotivou polské výroby Zastal, překonala vzdálenost dvaceti kilometrů za necelou hodinu.

V budějovickém letním kině se tradičně rozloučí s prázdninami

Moravské Budějovice - Prázdniny se blíží ke konci a školáci začínají chystat aktovky na první školní den. Ještě předtím se ale na řadě míst rozloučí s prázdninami kulturními akcemi.

Budějovický skatepark se vyrovnává s předsudky a zachránil i život

Moravské Budějovice - Skatepark stojí v Moravských Budějovicích od roku 2008 a za tu dobu si našel své návštěvníky. Ne všichni si ale prostoru váží a mezi skupinami v minulosti vznikal konflikt.

Čechomor koncertem podpoří výchovu asistenčních psů

Jaroměřice nad Rokytnou - Loňské turné k oslavám čtvrt století vzniku kapele Čechomor nestačilo. I letos se představí fanouškům při koncertech pod širým nebem.

OBRAZEM: Martínkov slavil pod májí i ve škole

Martínkov - Krojované hody vyvrcholily v Martínkově v neděli mší svatou, na které exceloval pěvecký sbor Jordán pod vedením Petry Řepové. V do posledního místa zaplněném kostele na sebe největší pozornost poutaly páry krojovaných dívek a chlapců.

Hudební festival Václava Hudečka láká na Carminu Buranu

Moravské Budějovice - Na program, jaký ve městě nemá obdoby, lákají návštěvníky organizátoři festivalu Václav Hudeček a jeho hosté.

Slováci vzdali v Jaroměřicích hold obrům české opery

Jaroměřice nad Rokytnou - Sobotním Večerem české opery skončil v Jaroměřicích nad Rokytnou 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského.

Kontejnery účel plní, přesto se šíří výkup kradených kovů

Moravské Budějovice - Zákonodárci chtějí, aby obce zajistily třídění všech druhů odpadu, tedy i kovů. Na základě novely zákona o odpadech by v budoucnu mohly být kontejnery na kov ve všech obcích. Na Třebíčsku zatím existují pouze v Moravských Budějovicích. Ve městě se nachází také tři kontejnery na drobná elektrozařízení.

Otestovat znalosti můžete i u piva. Stačí se účastnit hospodského kvízu

Nové Syrovice - Pijte s rozumem. Slogan, kterým lákají organizátoři hospodských kvízů soutěživé návštěvníky restauračních zařízení. Především studenti si tuto zábavu oblíbili ve velkých městech. Na Třebíčsku se zatím tento fenomén příliš nerozšířil, přesto se i tady dá hospodského kvízu zúčastnit.

Už žádné bláto. V zámeckém parku se chodí po nové dlažbě

Moravské Budějovice - Lidé v Moravských Budějovicích chodí v zámeckém parku po nové cestě. Park spojující střed města s Tovačovského sady ozdobila kamenná dlažba. Vystřídala tak původní hliněnou cestu, která dělala nepříjemnosti v deštivých dnech. Z cesty se pak stávalo velké blátivé kluziště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT