VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

Na Barchan mohou lidé jet vlakem i autobusem

Jemnice - Velká sláva se opět po roce chystá v Jemnici. Dnes tam vypukne další ročník jedné z nejstarších historických slavností ve střední Evropě, Barchanu.

Nad Budějovicemi opět zazní hlas obnovených zvonů

Moravské Budějovice - Kostelní zvony se neopravují každý den. Většinou je to tak jednou za století. A vždy je to velká událost. Nejinak je tomu i nyní, když ve věži moravskobudějovického kostela sv. Jiljí probíhá oprava zvonové soustavy a dvou památkově chráněných renesančních zvonů. K celkové rekonstrukci bylo přistoupeno pro časté poruchy celého zařízení.

Šéfové rozhodují sami, zlobí se kluby

Moravské Budějovice, Vysočina - Bez nás. Z aktivu druholigových klubů se manažeři klubů na Vysočině vrátili pořádně rozladěni. Návrh na rozdělení soutěže do tří skupin sice získal podporu ostatních klubů, Výkonný výbor ČSLH však preferuje variantu se dvěma skupinami.

Na prodej: tratě do Jemnice a Polné

Jemnice, Jihlava - Kraj Vysočina nebude bránit prodeji železničních tratí z Moravských Budějovic do Jemnice na Třebíčsku a z Dobronína do Polné na Jihlavsku. O vyjádření kraj požádala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Danuta Konopnická se stane čestnou občankou Jemnice

Jemnice - Kulturní pracovnice z polského Reszelu Danuta Konopnická se zasloužila o dobré vztahy s Jemnicí a podpořila tím partnerství obou měst, které je pevné i přes několikasetkilometrovou vzdálenost. 

Na koupaliště v Budějovicích přišlo poprvé sto návštěvníků

Třebíčsko - Slunečné a teplé počasí posledních dní začíná lákat první odvážlivce ke koupání. Na novou sezonu se již připravují také koupaliště na Třebíčsku. Jako první tradičně otevřeli v Moravských Budějovicích a hned první den tam byl rekordní zájem. Další zařízení na ně naváží o čtrnáct dní později.

Žihadla chystají změny. První posilou je Václav Jaroš

Moravské Budějovice - Velké změny. Manažer hokejových Moravských Budějovic již po konci uplynulého ročníku otevřeně říkal, že je velmi nespokojen a dojde k řadě změn.

KulturTop rozšiřuje záběr, pořádá divadlo i v Budějovicích

Třebíč, Moravské Budějovice - Agentura KulturTop z Třebíče rozšiřuje svoji působnost i na Moravské Budějovice.

Vesnicí roku se stal Martínkov

Martínkov - Obec Martínkov u Moravských Budějovic se stala letošní Vesnicí Kraje Vysočina. Včera o tom rozhodla desetičlenná porota. Do soutěže Vesnice roku 2015 se za celý kraj přihlásilo patnáct obcí. Porota je stihla navštívit během tří dnů.

Budějovický festival nabídne nejlepší dechovky z Moravy, ale také Babouky

Moravské Budějovice - V duchu toho nejlepšího, co může současná moravská dechovka nabídnout, se ponese pětadvacátý ročník budějovického festivalu dechových kapel. Do této skupiny patří nejen Moravanka, ale taky Mistříňanka či Túfaranka.

Kamery se po anketě opět rozšíří

Moravské Budějovice - Zda se cítí občané ve městě bezpečně, jaká místa považují za riziková a zda jim vadí kamery v ulicích. Na to se ptala anketa, kterou vedení města spolu se strážníky uspořádalo v Moravských Budějovicích.

Koupaliště v Moravských Budějovicích otevřou nejspíš už koncem května

Moravské Budějovice - Vysočina Na koupalištích na Vysočině jsou v plném proudu přípravy na novou sezonu, která by mohla začít už koncem tohoto měsíce.

Nádrž u zázračného pramene je opravená

Mladoňovice, Dobrá Voda - Pár kroků od pramene, který vyvěrá údajně zázračně léčivou vodu, nechali obecní zastupitelé opravit vodní nádrž v Dobré Vodě na Jemnicku.

OBRAZEM: V Moravských Budějovicích slavili majáles

Moravské Budějovice - Oslava všech studentů, jejich životního elánu a téměř bezstarostnosti vypukne také letos na mnoha místech Vysočiny.

V Moravských Budějovicích opravili hrob ruských vojáků

Moravské Budějovice - Ještě před oslavami 70. výročí ukončení druhé světové války opravili na hřbitově v Moravských Budějovicích válečný hrob s ostatky padlých ruských vojáků.

Výstava v Jemnici představuje příběhy bojovníků za svobodu

Jemnice - Pilotu 313. československé letecké perutě Jaroslavu Hloužkovi bylo teprve dvaadvacet let, když byl jeho letoun dne 18. listopadu 1942 zasažen protiletadlovou palbou. Mladičký pilot byl těžce raněn a o chvíli později našel smrt ve vlnách kanálu La Manche. S osudem rodáka z Jackova i příběhy desítky dalších hrdinů se mohou lidé nyní seznámit v Jemnici.

Oprava kanalizace Barchan neovlivní

Jemnice - Největší investicí letošního roku v Jemnici bude rekonstrukce významné části tamní vodovodní a kanalizační sítě. Jen kanalizace se bude opravovat přes dva a půl kilometru.

Jemničtí dostanou peníze na posouzení tří budov zámku

Jemnice - Na pořízení stavebních průzkumů nebo posudků aktuálního stavu konstrukcí památkových objektů letos Kraj Vysočina uvolní pro 21 žadatelů téměř půl milionu korun. Nejúspěšnějším žadatelem o příspěvky byla letos Jemnice na Třebíčsku, která dostane na posouzení tří budov na tamním zámku více než 85 tisíc korun, uvedl to hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD).

Přehlídka nabídne kromě trofejí i lukostřelbu a program pro děti

Moravské Budějovice - Bohatý program slibuje výstava trofejí zvěře, kterou myslivci odlovili loni na Budějovicku.

Jemnice a Police shání peníze a pokračují v opravách zámků

Třebíčsko - Na zámcích na Třebíčsku finišují přípravy na novou sezonu. Již ve středu ji zahájí v Jaroměřicích nad Rokytnou a o víkendu i v Náměšti nad Oslavou. Rok 2015 bude také ve znamení různých oprav a rekonstrukcí. A to se netýká jen státních zámků, ale i těch, které jsou ve vlastnictví měst a obcí.

Nadšenci zachránili Šípkovou Růženku ze Slovenska

Jemnice - Bylo. Nebylo. Tak by mohl začít popis příběhu o záchraně Šípkové Růženky. Není jí spanilá kráska, ale o nic méně půvabná vlečková lokomotiva. A princem zachráncem v této pohádce jsou nadšenci ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě.

Radní Budějovic chtějí prodat bývalé lázně i tři bytové domy

Moravské Budějovice - Moravskobudějovičtí radní se chtějí zbavit několika budov. Podle starosty Vlastimila Bařinky je město hodlá prodat podnikatelům, kteří v nich nyní mají své provozovny a o prostory sami projevili zájem.

Nejkrásnější ragbistka pochází z Moravských Budějovic

Moravské Budějovice, Praha - Anketa Ragbista roku 2014 je minulostí. Ceny jsou rozdány, ty nejblyštivější Miroslavu Němečkovi, který se stal nejlepším hráčem a Věře Samkové, jež triumfovala mezi hráčkami.

Výletní vlak zahájí sezonu na Mezinárodní den žen

Jemnice - Jemnický výletní vlak se poprvé letos vydá na koleje již o nadcházejícím víkendu.

Výstavy a koncerty v Jemnici připomenou konec druhé světové války

Jemnice – Výstavy v už zrekonstruovaných prostorách zámku, koncerty a další společenské akce mají letos v Jemnici na Třebíčsku připomenout 70 let od ukončení druhé světové války. Na scénáři oslav spolupracuje město s mezinárodním řádem Křižovníků s červeným srdcem – cyriaků, který v pronajatém zámku buduje vojenské muzeum a rehabilitační centrum.

Jaroměřice stojí o strážníky z Moravských Budějovic

Třebíčsko - Strážníci jsou často vítaným pomocníkem měst pro udržení klidu a pořádku v ulicích. Nově po nich touží i radnice v Jaroměřicích nad Rokytnou. Vlastní služebnu ale zřizovat nechce.

Ani sedm góĺů Budějovicím na vítězství nestačilo

Vysočina - Deset zápasů čekali pelhřimovští hokejisté. Dočkali se až v Klášterci nad Ohří, kde inkasovali první branku hned v první minutě. Poté však svěřenci Ivana Padělka otočili a získali cenné tři body, které je posunuly na předposlední místo.

Zvony čeká dlouhá cesta k opravě. Zamíří až k Přerovu

Moravské Budějovice - Zvony patří mezi nejspolehlivější oznamovatele nejen katastrof, ale i běžného času. Je tomu tak i v Moravských Budějovicích. Dva zvony ve věži kostela svatého Jiljí, v blízkosti náměstí Míru, však už delší dobu volají po rekonstrukci.

Skautky pomohly třem sestrám, sehnaly peníze na zmírnění následků dětské obrny

Moravské Budějovice - Martička, Petruška, Lucinka a Zuzanka, to jsou jména čtyřčat, která se narodila do rodiny Kubíkových v obci Krhovice u Znojma. Petruška, Lucinka a Zuzanka mají dětskou mozkovou obrnu. Ta způsobila poruchy pohybového aparátu.

V centru Jaroměřic stojí nové parkovací automaty

Jaroměřice nad Rokytnou - Parkovací automaty na třech lokalitách v centru města vyrostly od nového roku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Vedení města se je rozhodlo nainstalovat po rekonstrukci náměstí Míru a okolí. Starosta si od nich slibuje zklidnění dopravní situace.

V Jemnici bojovali rytíři o možnost reprezentovat Česko na Bitvě národů

Jemnice - Do královského města Jemnice se o víkendu sjeli rytíři z Čech, Moravy i Slezska. Utkali se spolu o privilegium reprezentovat naši zemi v Bitvě národů. Zpráva, která vypadá jako ze středověku, však popisuje událost z uplynulého víkendu.

Žihadla nakonec v derby zvítězila a dostala se pře Pelhřimov

Moravské Budějovice, Vysočina – Pikantní duel se odehrál na ledě Pelhřimova, kam zamířily Moravské Budějovice, které před utkáním ztrácely na Lední medvědy pouhý bod. Oba týmy posílili prvoligový hráči, kteří se předvedli především na straně hostí. Žihadla nakonec v derby zvítězila a v tabulce se dostala před Pelhřimov. Ten se s Klatovy dělí o poslední místo.

Pokud cena vodného dál poroste, tak u toho nechci být, říká Bařinka

Moravské Budějovice - Starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka nechápe, proč se cena vodného v posledních letech neustále zvyšuje, zvlášť když svazek obcí na Třebíčsku dává veškeré zisky zpět do vodovodů a kanalizací.

Výstava ukazuje vánoční dárky z historie Podhorácka

Moravské Budějovice - Dnes poprvé mohou lidé navštívit výstavu v Muzeu řemesel v Moravských Budějovicích. Tradiční předvánoční expozici nazvanou Podhorácké Vánoce v proměnách času letos obohatí díla Vítězslavy Strnadové či výtvarně nadaných žáků umělecké školy.

Zaplněný a opravený sál přivítal adventní koncert

Mladoňovice – Zatímco na adventním věnci hořely dvě svíce, v mladoňovickém společenském sále se sešlo asi padesát lidí, aby se společně naladili na blížící se nejkrásnější svátky v roce. Přispěl k tomu koncert hudebního souboru z Jakubova.

Jinan bude na nádraží vítat návštěvníky Budějovic

Moravské Budějovice - Těsně před nastupující zimou vysadili zahradníci před nádražím v Moravských Budějovicích téměř pětimetrový jinan dvoulaločný, který bývá označován za jeden z nejstarších stromů na planetě.

VIDEO: V Jakubově staví betlém již podesáté

Jakubov - Betlém s postavami v životní velikosti opět stojí v Jakubově u Moravských Budějovic. Místní betlém staví již podesáté.

Tvůrčí práce s keramikou děti baví

Jaroměřice nad Rokytnou - Na mnoha základních školách Třebíčska jsou již nedílnou součástí výuky dětí k tvůrčí práci keramické dílny.

Starosta obhájil. Zastupitelé o tom rozhodli na Střelnici

Jaroměřice nad Rokytnou – I když se nové jaroměřické zastupitelstvo sešlo při ustavujícím zasedání ve společenském sále nazývaném Střelnice, proběhlo jednání v poklidné atmosféře.

Podívejte se na nové zastupitele Moravských Budějovic

Moravské Budějovice – Napříč politickým spektrem hlasovalo při svém ustavujícím jednání nové zastupitelstvo Moravských Budějovic. Pro pokračování Vlastimila Bařinky zvedlo ruku devatenáct z jednadvaceti zastupitelů. Zbylí dva, lidovec Radek Doležal a Petr Stejskal ze Strany svobodných občanů, se zdrželi.

Budějovice povede dál Vlastimil Bařinka

Moravské Budějovice – Prakticky žádný boj se nevedl o funkce na moravskobudějovické radnici. Ustavující zasedání nového zastupitelstva o všech nejdůležitějších postech města rozhodlo jednoznačně.

S Vřešťálem vystoupí jeho dva hosté

Moravské Budějovice - Večer plný písniček je naplánovaný na tento čtvrtek v Besedě v Moravských Budějovicích. Jako hlavní host zazpívá písničkář, producent a člen skupiny Neřež Zdeněk Vřešťál. S ním se publiku představí písničkář Pavel Karas a punker Lukáš Kratochvíl.

Březinovu knihu policie nenašla

Jaroměřice nad Rokytnou - Místo posledního odpočinku básníka Otokara Březiny na hřbitově v Jaroměřicích nad Rokytnou se v poslední době stává poměrně často cílem zlodějů kovu.

Oslavy zakončí v Moravských Budějovicích Trio Martinů

Moravské Budějovice - Vzácní hosté vystoupí v Moravských Budějovicích na oslavách výročí vzniku československého státu. V sále Besedy se v úterý s večerním koncertem představí Trio Martinů.

Starostou v Budějovicích bude zřejmě opět Bařinka

Moravské Budějovice - Pevnou pozici má po volbách starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka. Jeho hnutí si co do počtu mandátu o jeden polepšilo, z 21 míst v zastupitelstvu bere sedm. Bařinka je tak jasným favoritem na znovuzvolení. O poznání dramatičtější bude bitva o funkci místostarosty.

OBRAZEM: Na posvícení dorazil i Josef Švejk

Moravské Budějovice - Na moravskobudějovické posvícení dorazil i Josef Švejk. Populární postava stanula v čele průvodu, který doplnili skauti, dobrovolní hasiči nebo mažoretky.

Známí herci přivezou konverzační hry

Humpolec, Jemnice - Dvě divadelní představení, jejichž protagonisty jsou herci známí z televizních obrazovek, mají zítra možnost zhlédnout diváci na Vysočině. Na scéně humpoleckého kina se představí Tereza Kostková a Aleš Háma v příběhu o tom, že láska může vzniknout i tam, kde by to nikdo již neočekával. Hra nese název Frankie a Johnny a autorem je Terrence McNally.

Nechci se dožít toho, aby se zde trhaly koleje, říká Martin Kouřil

Moravské Budějovice, Jemnice /ROZHOVOR/ - Martin Kouřil je předsedou spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě. Dlouhodobě usiluje o obnovení pravidelné železniční dopravy na trati Moravské Budějovice Jemnice. Letos v létě spolek uvedl do provozu vlastní zrekonstruovaný výletní vlak.

O volebním víkendu mohou lidé zvolit jízdu výletním vlakem do Jemnice

Moravské Budějovice, Jemnice - V čase komunálních voleb, přesněji řečeno v sobotu, opět ožije železniční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí.

V Jaroměřicích otevřeli další přírodní zahradu

Jaroměřice nad Rokytnou - Po úspěšném zprovoznění přírodní zahrady u mateřské školy byla tento týden otevřena v Jaroměřicích nad Rokytnou další přírodní zahrada v areálu školy základní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT