VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

OBRAZEM: Pojďte, pane, budeme si hrát

Jemnice - Výstavu plnou hraček z dětství současné dospělé generace, ale třeba i z dětství našich dědečků a babiček přichystali na tyto dny v Jemnici na Třebíčsku.

Louku posečou klasické kosy

Častohostice - Klasické kosy už před několika desetiletími nahradily ve velké míře mechanické žací stroje, to však není překážkou si tradiční kosení trávy připomenout.

Budějovice jsou stále rozkopané. Silnice od Jaroměřic zůstává průjezdná

Moravské Budějovice - Už od 1. září se měl uzavřít hlavní příjezd do Moravských Budějovic od Jaroměřic nad Rokytnou. Kvůli průtahům prací na dalších místech ve městě však ulice Jaroměřická a Palackého zůstávají průjezdné.

Martínkov bojuje v celostátním kole

Martínkov - Martínkov na Třebíčsku se pro letošní rok stal Vesnicí Kraje Vysočina. Před čtrnácti dny přebral jeho starosta Josef Svoboda Zlatou stuhu za vítězství v této prestižní soutěži.

Pachatel vnikl do domu, kde vzal peníze

Moravské Budějovice - Policisté pátrají po pachateli, který se v Moravských Budějovicích na Třebíčsku vloupal do rodinného domu.

OBRAZEM: Návštěvníci viděli Palliardiho i Palackého a jeho selfie

Moravské Budějovice – Lákavou akci připravili v pá
tek večer pro své návštěvníky v Muzeu řemesel v Moravských Budějovicích. Konaly se tam další oblíbené noční kostýmované prohlídky. Lidé si při nich mohli prohlédnout muzeum v neobvyklém čase a především se setkat s řadou osobností spojenou s Moravskými Budějovicemi.

OBRAZEM: Zlatá stuha za vítězství je v Martínkově

Martínkov – Martínkov kypí životem, mohli v pátek slyšet a vidět všichni, kdo se přišli podívat na vyhlášení výsledků Vesnice Kraje Vysočina roku 2015. Zlatou stuhu za vítězství v soutěži přivezl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek právě do Martínkova a předal ji starostovi Josefu Svobodovi.

Jsem šťastný, když to hraje, jak má, říká Dan Bárta

Valeč u Hrotovic - Nemá rád otázky, které se týkají jeho filmových rolí, záliby ve vážkách a nejspíš by se obešel i bez dotazů na muzikály, seskupení Sexy Dancers či kapelu J. A. R. Objevují se totiž takřka v každém z rozhovorů. Přesto však zůstává témat k povídání se zpěvákem, textařem i autorem eklektické muziky Danem Bártou stále dost.

Ke dvěma uzavřeným vjezdům do Budějovic od září přibude další

Moravské Budějovice - Zákazové a příkazové značky. To jsou v této době asi nejčastější ukazatele, které poutají pozornost řidičů při průjezdu Moravskými Budějovicemi. Zcela uzavřené jsou nyní dva hlavní přivaděče do města.

Cyklisté se vydají podél Rokytné. Navštíví muzea hasičů a kol

Jaroměřice nad Rokytnou Od jaroměřického Špitálu odstartuje v sobotu v 9 hodin ráno cyklovýlet Kolem Rokytné.

Hudečkův festival v Moravských Budějovicích představil letošní program

Moravské Budějovice - Hlavní koncert srpnového mezinárodního hudebního festivalu Václav Hudeček a jeho hosté v Moravských Budějovicích nabídne posluchačům Malou noční hudbu Wolfganga Amadea Mozarta a Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho.

Letní kino v Budějovicích nabídne i příběh Wintonových dětí

Moravské Budějovice – Ve čtvrtek začíná v Moravských Budějovicích promítat letní kino. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který potrvá až do 13. srpna.

Stát chtěl za trať do Jemnice 108 milionů. Teď bude levnější

Třebíčsko - Pravidelný provoz osobních vlaků na trati mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí skončil 30. ledna 2010. Od té doby se mluví o možném prodeji trati i případném bezplatném převodu na zájemce, který by na trať dopravu vrátil. Po čtyřech letech to vypadá, že se konečně začíná něco dít.

Jaroměřice odmítly strážníky z Budějovic. Kvůli financím

Jaroměřice nad Rokytnou - Nad bezpečností v ulicích, správným parkováním nebo dodržováním dopravních pravidel mohla v Jaroměřicích nad Rokytnou bdít Městská policie z Moravských Budějovic.

Třicítky nahnaly lidi k vodě. Od dnešního dne se ochladí

Třebíčsko - V pondělí naměřili meteorologové v Dukovanech na Třebíčsku 34 stupňů Celsia. V neděli na meteorologické stanici u Základní školy Kpt. Jaroše ukazoval měřicí přístroj dokonce 36,5 stupně. To bylo zatím nejvíce v tomto roce. A teploty přes třicetistupňovou hranici vystoupaly i v úterý. Podle předpovědi meteorologů pro nejbližší dobu naposled.

Na festival Petra Dvorského přijede i Olympic

Jaroměřice nad Rokytnou - Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského už potřetí v historii zahájí laureáti Světové operní soutěže Plácida Dominga „Operalia". Španělská sopranistka Auxiliadora Toledano a korejský tenorista Jaesig Lee představí program z děl mistrů italské a francouzské opery. Doprovodí je zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou italského dirigenta Sebastiana Rolliho.

Havel v Horácké Slavii skončil. S Rytnauerem zamířil do Moravských Budějovic

Moravské Budějovice - Jedni truchlí, druzí se radují. Lukáš Havel se rozhodl, že nebude pokračovat v prvoligové Třebíči a kývl na nabídku Moravských Budějovic, které již oznámily pátou letní posilu. Kromě Havla posílí ofenzivní řady Žihadel také Ladislav Rytnauer, jenž odmítl nabídku z Havlíčkova Brodu.

Město prodalo zdravotní středisko. Za dva miliony

Jemnice - Psychiatrická léčebna Pateb v Jemnici, konkrétně její ředitel Jaroslav Beneš, koupila od města budo- vu zdravotnického střediska. Cesta k finální dohodě o podmínkách prodeje však nebyla úplně jednoduchá.

Nad Budějovicemi opět zazní hlas obnovených zvonů

Moravské Budějovice - Kostelní zvony se neopravují každý den. Většinou je to tak jednou za století. A vždy je to velká událost. Nejinak je tomu i nyní, když ve věži moravskobudějovického kostela sv. Jiljí probíhá oprava zvonové soustavy a dvou památkově chráněných renesančních zvonů. K celkové rekonstrukci bylo přistoupeno pro časté poruchy celého zařízení.

Jemnice se zbavila akcií Otavanu. Cena klesla na padesátinu

Jemnice - Město Jemnice se zbavilo akcií firmy Otavan, která tam měla až do roku 2004 závod pro výrobu pracovních oděvů. O prodeji 1487 kusů cenných papírů rozhodli zastupitelé velkou většinou.

Jaroměřice koupí chátrající sokolovnu za čtyři miliony

Jaroměřice nad Rokytnou - Sokolský areál v Jaroměřicích již několik let chátrá. Místní sokolská jednota se kvůli neúspěšné dotaci dostala do spirály finančních problémů a zanikla stejně jako plány oživení sokolovny. O majetek se proto začalo ucházet město.

Žihadla hlásí druhou posilu. Další budou následovat

Moravské Budějovice - Pokračují. Před sezonou manažer Zdenek Stojánek prohlásil, že v týmu Moravských Budějovic dojde k velkým změnám. Nejprve Žihadla angažovala trenéra Jiřího Recha, následně z prvoligové Třebíče přišel vyztužit obranu Václav Jaroš, a nyní se druholigovému mužstvu upsal mladý útočník Jihlavy Roman Mikeš.

Na Barchan mohou lidé jet vlakem i autobusem

Jemnice - Velká sláva se opět po roce chystá v Jemnici. Dnes tam vypukne další ročník jedné z nejstarších historických slavností ve střední Evropě, Barchanu.

Nad Budějovicemi opět zazní hlas obnovených zvonů

Moravské Budějovice - Kostelní zvony se neopravují každý den. Většinou je to tak jednou za století. A vždy je to velká událost. Nejinak je tomu i nyní, když ve věži moravskobudějovického kostela sv. Jiljí probíhá oprava zvonové soustavy a dvou památkově chráněných renesančních zvonů. K celkové rekonstrukci bylo přistoupeno pro časté poruchy celého zařízení.

Šéfové rozhodují sami, zlobí se kluby

Moravské Budějovice, Vysočina - Bez nás. Z aktivu druholigových klubů se manažeři klubů na Vysočině vrátili pořádně rozladěni. Návrh na rozdělení soutěže do tří skupin sice získal podporu ostatních klubů, Výkonný výbor ČSLH však preferuje variantu se dvěma skupinami.

Na prodej: tratě do Jemnice a Polné

Jemnice, Jihlava - Kraj Vysočina nebude bránit prodeji železničních tratí z Moravských Budějovic do Jemnice na Třebíčsku a z Dobronína do Polné na Jihlavsku. O vyjádření kraj požádala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Danuta Konopnická se stane čestnou občankou Jemnice

Jemnice - Kulturní pracovnice z polského Reszelu Danuta Konopnická se zasloužila o dobré vztahy s Jemnicí a podpořila tím partnerství obou měst, které je pevné i přes několikasetkilometrovou vzdálenost. 

Na koupaliště v Budějovicích přišlo poprvé sto návštěvníků

Třebíčsko - Slunečné a teplé počasí posledních dní začíná lákat první odvážlivce ke koupání. Na novou sezonu se již připravují také koupaliště na Třebíčsku. Jako první tradičně otevřeli v Moravských Budějovicích a hned první den tam byl rekordní zájem. Další zařízení na ně naváží o čtrnáct dní později.

Žihadla chystají změny. První posilou je Václav Jaroš

Moravské Budějovice - Velké změny. Manažer hokejových Moravských Budějovic již po konci uplynulého ročníku otevřeně říkal, že je velmi nespokojen a dojde k řadě změn.

KulturTop rozšiřuje záběr, pořádá divadlo i v Budějovicích

Třebíč, Moravské Budějovice - Agentura KulturTop z Třebíče rozšiřuje svoji působnost i na Moravské Budějovice.

Vesnicí roku se stal Martínkov

Martínkov - Obec Martínkov u Moravských Budějovic se stala letošní Vesnicí Kraje Vysočina. Včera o tom rozhodla desetičlenná porota. Do soutěže Vesnice roku 2015 se za celý kraj přihlásilo patnáct obcí. Porota je stihla navštívit během tří dnů.

Budějovický festival nabídne nejlepší dechovky z Moravy, ale také Babouky

Moravské Budějovice - V duchu toho nejlepšího, co může současná moravská dechovka nabídnout, se ponese pětadvacátý ročník budějovického festivalu dechových kapel. Do této skupiny patří nejen Moravanka, ale taky Mistříňanka či Túfaranka.

Kamery se po anketě opět rozšíří

Moravské Budějovice - Zda se cítí občané ve městě bezpečně, jaká místa považují za riziková a zda jim vadí kamery v ulicích. Na to se ptala anketa, kterou vedení města spolu se strážníky uspořádalo v Moravských Budějovicích.

Koupaliště v Moravských Budějovicích otevřou nejspíš už koncem května

Moravské Budějovice - Vysočina Na koupalištích na Vysočině jsou v plném proudu přípravy na novou sezonu, která by mohla začít už koncem tohoto měsíce.

Nádrž u zázračného pramene je opravená

Mladoňovice, Dobrá Voda - Pár kroků od pramene, který vyvěrá údajně zázračně léčivou vodu, nechali obecní zastupitelé opravit vodní nádrž v Dobré Vodě na Jemnicku.

OBRAZEM: V Moravských Budějovicích slavili majáles

Moravské Budějovice - Oslava všech studentů, jejich životního elánu a téměř bezstarostnosti vypukne také letos na mnoha místech Vysočiny.

V Moravských Budějovicích opravili hrob ruských vojáků

Moravské Budějovice - Ještě před oslavami 70. výročí ukončení druhé světové války opravili na hřbitově v Moravských Budějovicích válečný hrob s ostatky padlých ruských vojáků.

Výstava v Jemnici představuje příběhy bojovníků za svobodu

Jemnice - Pilotu 313. československé letecké perutě Jaroslavu Hloužkovi bylo teprve dvaadvacet let, když byl jeho letoun dne 18. listopadu 1942 zasažen protiletadlovou palbou. Mladičký pilot byl těžce raněn a o chvíli později našel smrt ve vlnách kanálu La Manche. S osudem rodáka z Jackova i příběhy desítky dalších hrdinů se mohou lidé nyní seznámit v Jemnici.

Oprava kanalizace Barchan neovlivní

Jemnice - Největší investicí letošního roku v Jemnici bude rekonstrukce významné části tamní vodovodní a kanalizační sítě. Jen kanalizace se bude opravovat přes dva a půl kilometru.

Jemničtí dostanou peníze na posouzení tří budov zámku

Jemnice - Na pořízení stavebních průzkumů nebo posudků aktuálního stavu konstrukcí památkových objektů letos Kraj Vysočina uvolní pro 21 žadatelů téměř půl milionu korun. Nejúspěšnějším žadatelem o příspěvky byla letos Jemnice na Třebíčsku, která dostane na posouzení tří budov na tamním zámku více než 85 tisíc korun, uvedl to hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD).

Přehlídka nabídne kromě trofejí i lukostřelbu a program pro děti

Moravské Budějovice - Bohatý program slibuje výstava trofejí zvěře, kterou myslivci odlovili loni na Budějovicku.

Jemnice a Police shání peníze a pokračují v opravách zámků

Třebíčsko - Na zámcích na Třebíčsku finišují přípravy na novou sezonu. Již ve středu ji zahájí v Jaroměřicích nad Rokytnou a o víkendu i v Náměšti nad Oslavou. Rok 2015 bude také ve znamení různých oprav a rekonstrukcí. A to se netýká jen státních zámků, ale i těch, které jsou ve vlastnictví měst a obcí.

Nadšenci zachránili Šípkovou Růženku ze Slovenska

Jemnice - Bylo. Nebylo. Tak by mohl začít popis příběhu o záchraně Šípkové Růženky. Není jí spanilá kráska, ale o nic méně půvabná vlečková lokomotiva. A princem zachráncem v této pohádce jsou nadšenci ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě.

Radní Budějovic chtějí prodat bývalé lázně i tři bytové domy

Moravské Budějovice - Moravskobudějovičtí radní se chtějí zbavit několika budov. Podle starosty Vlastimila Bařinky je město hodlá prodat podnikatelům, kteří v nich nyní mají své provozovny a o prostory sami projevili zájem.

Nejkrásnější ragbistka pochází z Moravských Budějovic

Moravské Budějovice, Praha - Anketa Ragbista roku 2014 je minulostí. Ceny jsou rozdány, ty nejblyštivější Miroslavu Němečkovi, který se stal nejlepším hráčem a Věře Samkové, jež triumfovala mezi hráčkami.

Výletní vlak zahájí sezonu na Mezinárodní den žen

Jemnice - Jemnický výletní vlak se poprvé letos vydá na koleje již o nadcházejícím víkendu.

Výstavy a koncerty v Jemnici připomenou konec druhé světové války

Jemnice – Výstavy v už zrekonstruovaných prostorách zámku, koncerty a další společenské akce mají letos v Jemnici na Třebíčsku připomenout 70 let od ukončení druhé světové války. Na scénáři oslav spolupracuje město s mezinárodním řádem Křižovníků s červeným srdcem – cyriaků, který v pronajatém zámku buduje vojenské muzeum a rehabilitační centrum.

Jaroměřice stojí o strážníky z Moravských Budějovic

Třebíčsko - Strážníci jsou často vítaným pomocníkem měst pro udržení klidu a pořádku v ulicích. Nově po nich touží i radnice v Jaroměřicích nad Rokytnou. Vlastní služebnu ale zřizovat nechce.

Ani sedm góĺů Budějovicím na vítězství nestačilo

Vysočina - Deset zápasů čekali pelhřimovští hokejisté. Dočkali se až v Klášterci nad Ohří, kde inkasovali první branku hned v první minutě. Poté však svěřenci Ivana Padělka otočili a získali cenné tři body, které je posunuly na předposlední místo.

Zvony čeká dlouhá cesta k opravě. Zamíří až k Přerovu

Moravské Budějovice - Zvony patří mezi nejspolehlivější oznamovatele nejen katastrof, ale i běžného času. Je tomu tak i v Moravských Budějovicích. Dva zvony ve věži kostela svatého Jiljí, v blízkosti náměstí Míru, však už delší dobu volají po rekonstrukci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT