VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

Jíšová a Jonášová vytvořily rodinné duo

Moravské Budějovice - Českobudějovická folková zpěvačka Pavlína Jíšová předala muzikantskou tradici další generaci a v posledních letech se svou dcerou Adélou Jonášovou dokonce hraje v jedné kapele. Obě zpívají i skládají vlastní autorské písně.

Medvědi i Brod padli doma, Žihadla spustila další palbu

Moravské Budějovice, Vysočina - Šlapou jak hodinky. Hokejisté Moravských Budějovic v druholigové skupině Východ vyhráli suverénním způsobem další utkání a dotahují se na týmy na špičce tabulky.

U svatého Antonína slavila paní Ludmila 103 let

Moravské Budějovice - Ve společenské místnosti Domu svatého Antonína v Moravských Budějovicích se konala milá oslava. Obyvatelka tohoto zařízení Ludmila Pavlová zde v pondělí oslavila své 103. narozeniny, a to za přítomnosti hostů, zástupců města, příbuzných, personálu a obyvatelů domova.

S opravami kanalizace mají v Budějovicích zpoždění

Třebíčsko - Do konce listopadu musí být na mnoha místech dokončeny opravy kanalizací a vodovodů. Kde opravy nestihnou, tam přijdou o dotace. Největší starosti teď mají představitelé Svazku obcí pro vodovody a kanalizace v Moravských Budějovicích.

Známá cestovatelská dvojice přiveze pořad o severním Thajsku

Moravské Budějovice - Bangkok, skvostné chrámy, exotické chutě, přírodní poklady, ale i mnoho dalšího představí fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše Motani napříč severním Thajskem.

Písničkář Koubek zahraje v Moravských Budějovicích

Moravské Budějovice - V rámci celoročního republikového festivalu písničkářů Hudební sklepy se ve čtvrtek 29. října od 19 hodin představí v Besedě v Moravských Budějovicích písničkář, harmonikář, spisovatel, divadelník a herec Václav Koubek.

Kostel v Litohoři má opět věž a zvony, farníci přispěli půl milionem korun

Litohoř - Věž se na střechu litohořského kostela v sobotu po roce opět vrátila a tato kulturní památka se znovu stala dominantou obce. Během slavnostního dopoledne byla za účasti přibližně 250 věřících usazena do předem připraveného ukotvení ve tvaru osmiúhelníku. Usazením věže byly ukončeny letošní práce na rekonstrukci střechy. Třetí a zároveň poslední etapa čeká na farníky v příštím roce.

Žihadla si doma proti Karviné zastřílela

Vysočina – Do brodské Kotliny zavítal v sobotu druhý celek tabulky z Klatov.

Na svou bývalou přítelkyni vytáhl muž paralyzér. V kapse měl i nůž

Moravské Budějovice - Třebíčští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, který okradl a přepadl svoji bývalou přítelkyni. Při loupeži navíc proti dívce, které ještě nebylo ani osmnáct let, použil paralyzér. Přepadené přispěchal na pomoc svědek a na místo byla přivolána policejní hlídka.

Úředníci šli příkladem, 
na náměstí třídili odpad

Moravské Budějovice – Hromada odpadků a místostarosta s pracovníky městského úřadu v pracovní kombinéze byli k vidění na počátku týdne na náměstí Míru v Moravských Budějovicích. Uskutečnila se tam akce nazvaná Tříděním proti zdražování. Cílem akce bylo ukázat lidem, jak správně třídit, aby v popelnici zůstal pouze komunální odpad po vytřídění.

Jemnice nechá zaměřit jen polovinu zámku

Jemnice - Digitálního zaměření se dočkají dvě ze čtyř křídel jemnického zámku. Dopomůže k tomu mimořádná dotace od Kraje Vysočina, kterou se městu podařilo vyjednat.

Nárožný, Vydra a další rozesmáli budějovickou Besedu

Moravské Budějovice - Co se stane, když potřebujete obsadit do divadelní hry nahého chlapa a připlete se vám k tomu nekňuba, který bere každou roli?

Výměna názorů v Jemnici se má obejít bez osobních útoků

Jemnice - Jako soudci si prý připadali členové redakční rady Jemnických listů, radničního měsíčníku. Před tiskem říjnového vydání se jim totiž do rukou dostaly kromě oficiálních zpráv z radnice také rozsáhlé příspěvky od opozičního zastupitele Zdeňka Hoška (SNK v Jemnici) i některých obyvatel.

Venkovské školy odstraňují letité stavební nedostatky

Litohoř, Jakubov - V Litohoři se rozhodli opravit nevyhovující sociální zařízení v přízemí základní školy. Podle starostky Litohoře Hany Bustové nebyly toalety, které slouží i dětem v družině, oddělené zvlášť pro chlapce a děvčata a obec byla na tuto záležitost upozorněna ze strany hygieny.

Školky mají dětí dostatek, jen v Jemnici museli jednu třídu zrušit

Moravskobudějovicko - Počet dětí v mateřských školách na Moravskobudějovicku se výrazně liší. Mateřská škola v Moravských Budějovicích má kapacitu míst plně využitou. V Jaroměřicích nad Rokytnou jsou čtyři místa volná a v Jemnici byli donuceni pro nedostatek dětí dokonce jednu třídu zavřít.

Jak dostat nahatého chlapa na scénu? Moravské Budějovice to uvidí

Moravské Budějovice - Špičkoví herci, inteligentní humor, tři lidské a dobře napsané příběhy. Tak lze ve stručnosti charakterizovat divadelní představení „Víš přece, že neslyším, když teče voda".

Na císařském posvícení zazpívá Naďa Urbánková

Moravské Budějovice - Císařské posvícení budou lidé v Moravských Budějovicích slavit až za dva týdny, ale už teď se mají návštěvníci na co těšit. Program bude zahájen ve čtvrtek 15. října ve 14 hodin posvícenským posezením ve velkém sálu v Besedě.

Cyklisté si jízdu zkracují po chodníku, policie je napomíná

Moravské Budějovice - Projet v současnosti Moravské Budějovice, aniž by řidiči nenarazili na uzavírku, není možné. Stejný problém mají cyklisté, kteří si začali objízdné trasy zkracovat jízdou po chodníku. Kvůli stížnostem od chodců začala situaci řešit městská policie.

Jemnická radnice začne brzy prodávat městské byty

Jemnice - Město Jemnice se chce zbavit nejlépe všech svých bytů. Podle zastupitelky Dany Babišové (hnutí Ano), která v jednom takovém žije, však ne všichni nájemníci budou na nákup a následné opravy mít prostředky.

Jemnice si pořídí nový server

Jemnice - Současný počítačový server, díky kterému dokáže Městský úřad v Jemnici plnit svou funkci, již dosluhuje, a je třeba koupit nový. Tímto bodem se zabývali tamní zastupitelé na svém posledním jednání.

Konec opravy kanalizace v Budějovicích se odkládá

Moravské Budějovice – Nenarazit v těchto dnech v Moravských Budějovicích na uzavřenou silnici by se dalo přirovnat k zázraku. Kanalizace, vodovody či plynovody se opravují současně v celkem dvanácti ulicích.

Pomocí akce Sokol Open by organizace ráda získala nové členy

Moravské Budějovice Děti i dospělí se mohou aktivně zúčastnit třetího ročníku akce s názvem Sokol Open. Uskuteční se v sobotu od 10 hodin v areálu sokolovny.

Návštěvníky lákalo monodrama i hra Mýdlo

Moravské Budějovice - Sedm divadelních představení v sedmi dnech mohli lidé navštívit o uplynulém týdnu v Moravských Budějovicích. Horákův Horácký festival pořádalo Městské kulturní středisko Beseda letos po dvanácté.

Paprsek pomáhá budějovické léčebně

Moravské Budějovice - Charitativní týden v režii Paprsku radostného žití Moravské Budějovice se letos uskutečnil již potřetí. Začal společnou výstavou fotografií fotoskupiny Spektrum Moravské Budějovice a fotoklubu Raabs-Drosendorf.

OBRAZEM: Kniha opět připomíná Otokara Březinu

Jaroměřice nad Rokytnou - Společnost Otokara Březiny si připomněla básníkovo výročí. Společenské setkání u příležitosti 147. výročí narození Otokara Březiny začalo v sobotu dopoledne na hřbitově v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Služebna strážníků nesplňuje normy. Nová je v nedohlednu

Moravské Budějovice - O stěhování služebny městských policistů v Moravských Budějovicích se hovoří už několik měsíců. Někteří zastupitelé se téma snažili oživit při posledním jednání. Ani to však na otázku, kam se strážníci přesunou a zda vůbec, neodpovědělo.

Barevný svět a jeho klienti urazili pořádný kus cesty

Jaroměřice nad Rokytnou - Denní centrum Barevný svět, které poskytuje své služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením z Třebíče a okolí, si připomíná deset let od svého založení. Výročí oslaví benefičním koncertem pro Barevný svět. Uskuteční se v pátek na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Moravské Budějovice zpoplatní parkoviště

Moravské Budějovice - Městských ploch, kde lze v Moravských Budějovicích parkovat zdarma, brzy ubude. Tamní zastupitelé totiž schválili investici ve výši tři čtvrtě milionu na pořízení tří automatů. Ty mají stát v Tovačovského sadech blízko polikliniky.

OBRAZEM: Pojďte, pane, budeme si hrát

Jemnice - Výstavu plnou hraček z dětství současné dospělé generace, ale třeba i z dětství našich dědečků a babiček přichystali na tyto dny v Jemnici na Třebíčsku.

Louku posečou klasické kosy

Častohostice - Klasické kosy už před několika desetiletími nahradily ve velké míře mechanické žací stroje, to však není překážkou si tradiční kosení trávy připomenout.

Budějovice jsou stále rozkopané. Silnice od Jaroměřic zůstává průjezdná

Moravské Budějovice - Už od 1. září se měl uzavřít hlavní příjezd do Moravských Budějovic od Jaroměřic nad Rokytnou. Kvůli průtahům prací na dalších místech ve městě však ulice Jaroměřická a Palackého zůstávají průjezdné.

Martínkov bojuje v celostátním kole

Martínkov - Martínkov na Třebíčsku se pro letošní rok stal Vesnicí Kraje Vysočina. Před čtrnácti dny přebral jeho starosta Josef Svoboda Zlatou stuhu za vítězství v této prestižní soutěži.

Pachatel vnikl do domu, kde vzal peníze

Moravské Budějovice - Policisté pátrají po pachateli, který se v Moravských Budějovicích na Třebíčsku vloupal do rodinného domu.

OBRAZEM: Návštěvníci viděli Palliardiho i Palackého a jeho selfie

Moravské Budějovice – Lákavou akci připravili v pá
tek večer pro své návštěvníky v Muzeu řemesel v Moravských Budějovicích. Konaly se tam další oblíbené noční kostýmované prohlídky. Lidé si při nich mohli prohlédnout muzeum v neobvyklém čase a především se setkat s řadou osobností spojenou s Moravskými Budějovicemi.

OBRAZEM: Zlatá stuha za vítězství je v Martínkově

Martínkov – Martínkov kypí životem, mohli v pátek slyšet a vidět všichni, kdo se přišli podívat na vyhlášení výsledků Vesnice Kraje Vysočina roku 2015. Zlatou stuhu za vítězství v soutěži přivezl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek právě do Martínkova a předal ji starostovi Josefu Svobodovi.

Jsem šťastný, když to hraje, jak má, říká Dan Bárta

Valeč u Hrotovic - Nemá rád otázky, které se týkají jeho filmových rolí, záliby ve vážkách a nejspíš by se obešel i bez dotazů na muzikály, seskupení Sexy Dancers či kapelu J. A. R. Objevují se totiž takřka v každém z rozhovorů. Přesto však zůstává témat k povídání se zpěvákem, textařem i autorem eklektické muziky Danem Bártou stále dost.

Ke dvěma uzavřeným vjezdům do Budějovic od září přibude další

Moravské Budějovice - Zákazové a příkazové značky. To jsou v této době asi nejčastější ukazatele, které poutají pozornost řidičů při průjezdu Moravskými Budějovicemi. Zcela uzavřené jsou nyní dva hlavní přivaděče do města.

Cyklisté se vydají podél Rokytné. Navštíví muzea hasičů a kol

Jaroměřice nad Rokytnou Od jaroměřického Špitálu odstartuje v sobotu v 9 hodin ráno cyklovýlet Kolem Rokytné.

Hudečkův festival v Moravských Budějovicích představil letošní program

Moravské Budějovice - Hlavní koncert srpnového mezinárodního hudebního festivalu Václav Hudeček a jeho hosté v Moravských Budějovicích nabídne posluchačům Malou noční hudbu Wolfganga Amadea Mozarta a Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho.

Letní kino v Budějovicích nabídne i příběh Wintonových dětí

Moravské Budějovice – Ve čtvrtek začíná v Moravských Budějovicích promítat letní kino. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který potrvá až do 13. srpna.

Stát chtěl za trať do Jemnice 108 milionů. Teď bude levnější

Třebíčsko - Pravidelný provoz osobních vlaků na trati mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí skončil 30. ledna 2010. Od té doby se mluví o možném prodeji trati i případném bezplatném převodu na zájemce, který by na trať dopravu vrátil. Po čtyřech letech to vypadá, že se konečně začíná něco dít.

Jaroměřice odmítly strážníky z Budějovic. Kvůli financím

Jaroměřice nad Rokytnou - Nad bezpečností v ulicích, správným parkováním nebo dodržováním dopravních pravidel mohla v Jaroměřicích nad Rokytnou bdít Městská policie z Moravských Budějovic.

Třicítky nahnaly lidi k vodě. Od dnešního dne se ochladí

Třebíčsko - V pondělí naměřili meteorologové v Dukovanech na Třebíčsku 34 stupňů Celsia. V neděli na meteorologické stanici u Základní školy Kpt. Jaroše ukazoval měřicí přístroj dokonce 36,5 stupně. To bylo zatím nejvíce v tomto roce. A teploty přes třicetistupňovou hranici vystoupaly i v úterý. Podle předpovědi meteorologů pro nejbližší dobu naposled.

Na festival Petra Dvorského přijede i Olympic

Jaroměřice nad Rokytnou - Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského už potřetí v historii zahájí laureáti Světové operní soutěže Plácida Dominga „Operalia". Španělská sopranistka Auxiliadora Toledano a korejský tenorista Jaesig Lee představí program z děl mistrů italské a francouzské opery. Doprovodí je zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou italského dirigenta Sebastiana Rolliho.

Havel v Horácké Slavii skončil. S Rytnauerem zamířil do Moravských Budějovic

Moravské Budějovice - Jedni truchlí, druzí se radují. Lukáš Havel se rozhodl, že nebude pokračovat v prvoligové Třebíči a kývl na nabídku Moravských Budějovic, které již oznámily pátou letní posilu. Kromě Havla posílí ofenzivní řady Žihadel také Ladislav Rytnauer, jenž odmítl nabídku z Havlíčkova Brodu.

Město prodalo zdravotní středisko. Za dva miliony

Jemnice - Psychiatrická léčebna Pateb v Jemnici, konkrétně její ředitel Jaroslav Beneš, koupila od města budo- vu zdravotnického střediska. Cesta k finální dohodě o podmínkách prodeje však nebyla úplně jednoduchá.

Nad Budějovicemi opět zazní hlas obnovených zvonů

Moravské Budějovice - Kostelní zvony se neopravují každý den. Většinou je to tak jednou za století. A vždy je to velká událost. Nejinak je tomu i nyní, když ve věži moravskobudějovického kostela sv. Jiljí probíhá oprava zvonové soustavy a dvou památkově chráněných renesančních zvonů. K celkové rekonstrukci bylo přistoupeno pro časté poruchy celého zařízení.

Jemnice se zbavila akcií Otavanu. Cena klesla na padesátinu

Jemnice - Město Jemnice se zbavilo akcií firmy Otavan, která tam měla až do roku 2004 závod pro výrobu pracovních oděvů. O prodeji 1487 kusů cenných papírů rozhodli zastupitelé velkou většinou.

Jaroměřice koupí chátrající sokolovnu za čtyři miliony

Jaroměřice nad Rokytnou - Sokolský areál v Jaroměřicích již několik let chátrá. Místní sokolská jednota se kvůli neúspěšné dotaci dostala do spirály finančních problémů a zanikla stejně jako plány oživení sokolovny. O majetek se proto začalo ucházet město.

Žihadla hlásí druhou posilu. Další budou následovat

Moravské Budějovice - Pokračují. Před sezonou manažer Zdenek Stojánek prohlásil, že v týmu Moravských Budějovic dojde k velkým změnám. Nejprve Žihadla angažovala trenéra Jiřího Recha, následně z prvoligové Třebíče přišel vyztužit obranu Václav Jaroš, a nyní se druholigovému mužstvu upsal mladý útočník Jihlavy Roman Mikeš.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT