VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

Šťáva z růží v altánu s podražcem. Pavel Kryštof Novák otevřel zahradu

Moravské Budějovice /FOTOGALERIE/ - Zvete neznámé lidi na svoji zahradu? Pavel Kryštof Novák z Moravských Budějovic to o víkendu udělal. Otevřel branku své zahrady dokořán, protože chtěl ukázat, jak vypadá zahrada, která nese přízvisko „přírodní".

Policie honila zloděje z Rakouska až na Třebíčsko

Moravské Budějovice – Policejní hlídka zadržela v pátek v Moravských Budějovicích na Třebíčsku osobní auto s mužem a ženou, kteří údajně v Rakousku kradli kanalizační poklopy.

UDG se po dvou letech vrací do Jemnice

Jemnice - Po dvou letech se do Jemnice na Třebíčsku vrací skupina UDG. Nyní tam skupina vystoupí na svém vlastním koncertě, kterým zakončí svoje jarní turné s názvem Akrobat Tour.

OBRAZEM: Rekonstrukce zámku v Jemnici pokračuje

Jemnice - Loni započatá přeměna chátrajícího jemnického zámku na vojenské rehabilitační centrum se potýká s překážkami. Půdní prostory byly v horším stavu, než kdokoli čekal, navíc neznámý zloděj odcizil vyvěšené vlajky.

Mladý mechanik z Moravských Budějovic je druhý v republice

Moravské Budějobice - Třebíčsko má dalšího studenta, který dokázal uspět v republikové soutěži. Je jím Václav Krajíček ze Střední školy řemesel a služeb Moravské Budějovice, který v celostátním kole soutěže odborných dovedností KOVO Junior 2013 obsadil druhé místo.

Přišel o sklad, od pojišťovny se ale nedočkal ani koruny

Jemnice - Podpisem pojistné smlouvy můžete nabýt jistoty, že jste zajištěni proti různým pohromám, které vás mohou postihnout.

Ryzlink rýnský je šampionem tradiční ochutnávky vín

Moravské Budějovice - Sdružení vinařů jihozápadní Moravy a MKS Beseda srdečně zve všechny příznivce vína, cimbálové muziky a tance na již 17. ročník tradiční ochutnávky jihomoravských vín.

Podezřelý z vraždy na diskotéce je ve vazbě

Moravské Budějovice - Františka Růžičku z Moravských Budějovic, který je obviněn z víkendové vraždy bývalého vyhazovače Martina Vavrečky z Lesonic na Třebíčsku, vzal včera jihlavský okresní soud do vazby.

Podezřelý z vraždy v Moravských Budějovicích už byl vícekrát trestán

Moravské Budějovice – Osmačtyřicetiletého muže podezřelého z usmrcení čtyřiatřicetiletého muže na diskotéce v Moravských Budějovicích na Třebíčsku kriminalisté obvinili z vraždy spáchané s rozmyslem. Bude podán návrh na jeho vzetí do vazby.

Jaroměřice mají vrátit šest milionů korun

Jaroměřice nad Rokytnou - Na Základní škole Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou vznikly ani ne před necelými pěti lety nové počítačové učebny a další zařízení pro žáky.

Moravské Budějovice chtějí další kamery

Moravské Budějovice - Muže, který si odnášel na rameni ukradené okapy, či zloděje, jenž vykrádal na parkovišti auto. Oba chytili moravskobudějovičtí strážníci díky kamerovému systému. Ten by se letos měl opět rozšířit.

Mikulášský vlak vezl nejvyššího Mikuláše

Moravské Budějovice – „Děkujeme za pěkný zážitek!", volal tatínek s capartem v náručí směrem k Mikulášskému vlaku. Na trati mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi vlak svezl v sobotu stovky dospělých a dětí. A také nejvyššího Mikuláše v zemi a možná i ve střední Evropě.

Pachatele odhalí fotopasti. Budou sledovat popelnice

Moravské Budějovice - Kdo dělá v Budějovicích nepořádek u kontejnerů s tříděným odpadem? To ve městě vbrzku zjistí. Na takové vandaly políčí fotopast.

Budějovice si chtějí půjčit další desítky milionů korun

Moravské Budějovice - Zastupitelé v Moravských Budějovicích schválili další zadlužování města. Jeden úvěr ve výši kolem 30 milionů korun už město má. Podle pondělního rozhodnutí si půjčí dalších 20 milionů korun.

Žihadla chtějí vítězit hlavně doma, i s Břeclaví

Moravské Budějovice - Druhá hokejová liga je v plném proudu a start do sezony vyšel Moravským Budějovicím poměrně slušně. Nováček třetí nejvyšší soutěže z pěti utkání třikrát vyhrál a je v tabulce skupiny střed na vynikajícím třetím místě.

Geotermální elektrárnu chce majitel pozemku v Lažínkách

Lažínky - Geotermální elektrárnu v Lažínkách by rád v budoucnu viděl Zdenek Stojánek. Svůj tamní pozemek, který má v blízkosti vlastní firmy u benzinové pumpy, hodlá pro takový účel prodat.

OBRAZEM: Vranínský výlov se stal společenskou událostí

Vranín - Půlhektarový návesní rybník ve Vraníně, místní části Moravských Budějovic, se opět po dvou letech dočkal svého výlovu, v pořadí již pátého.

V Budějovicích si oddechli. Metylalkohol v lahvích nenašli

Moravské Budějovice - Výsledky z odebraných devíti vzorků alkoholu, který zabavili celníci v prodejně na autobusovém nádraží v Moravských Budějovicích, je znám.

Moravskobudějovická Žihadla přepisovala historii

Vysočina - Celky z Vysočiny nevstoupily do druholigové sezony příliš dobře. Pelhřimov, Žďár nad Sázavou i Chotěboř svým soupeřům na úvod podlehly.

Romantiku jaroměřického zámku je možné poznat i po setmění

Jaroměřice nad Rokytnou - Jaroměřický zámek pořádá noční prohlídky zámku již řadu let a nejinak tomu bude i letos. Prohlídky trvají vždy jen pár dní, respektive nocí, a určitě stojí za to je nezmeškat.

Hokejová příprava druholigových tým finišuje

Vysočina - Příprava vrcholí. Druholigové hokejové celky z Vysočiny už mají posledních devět dní na doladění sestav a různých herních prvků. Většině z nich se to daří. Velmi dobré jsou výsledky pelhřimovského Spartaku, tým konsolidují i Žďár nad Sázavou a nováček z Moravských Budějovic.

Žihadla hledají optimální sestavu

Moravské Budějovice - S řadou změn v kádru se od 8. srpna připravují na ledě hokejisté Moravských Budějovic. Tým Rudolfa Cakla má herní fázi letní přípravy před historicky prvním startem ve druhé lize v plném proudu.

Kontrola si posvítí na výběr šéfa správy sportovišť

Moravské Budějovice - Netransparentnost výběrového řízení na místo ředitele městské příspěvkové organizace Zikos, která obhospodařuje moravskobudějovické koupaliště a zimní stadion, vytkl městským radním při pondělním zasedání zastupitelstva předseda kontrolního výboru Miloš Urbánek.

Nový pivovar vznikne v areálu bývalé budějovické mlékárny

Moravské Budějovice - Už příští rok se bude v Moravských Budějovicích vařit pivo. Nový pivovar vznikne přestavbou bývalého areálu mlékárny, který vlastní společnost Jaroměřická mlékárna.

V Jakubově posvětí nově opravený ocelový zvon

Jakubov u Moravských Budějovic - Ocelovo-litinový zvon se po opravě dočká v sobotu odpoledne posvěcení. Farář Petr Piler jej požehná při pouti v Jakubově.

Supermarket u hřbitova ještě nestojí, ale už budí emoce

Jaroměřice nad Rokytnou - V sousedství obřadní síně u hřbitova v Jaroměřicích nad Rokytnou hodlá soukromý investor vystavět supermarket. Místní obchodníci se ale bojí.

OBRAZEM: Kůň spadl do jímky, ven jej museli vytáhnout hasiči

Moravské Budějovice - Koně, který ve středu časně ráno spadl do jímky v areálu zemědělského družstva v Moravských Budějovicích, vyprostili z pasti až hasiči. Těm se podařilo koně vytáhnout bez vážnějších poranění.

Hrobku Pallaviciniů zpřístupní v Jemnici k výročí

Jemnice - Sakrální stavba na návrší za Jemnicí (ve směru na Budeč) je zasazená do ostrůvku zeleně v poli. I na dálku působí poněkud démonicky. Zatím ji bylo možno obdivovat pouze za oplocením. Teď bude mít veřejnost příležitost nahlédnout i dovnitř.

Petici už podepsalo na 700 lidí. Mají obavy z výstavby holobytů

Moravské Budějovice - Obavy z výstavby holobytů v bývalém areálu firmy Stavitel v moravskobudějovické Polní ulici mají tamní obyvatelé. Na radnici kvůli tomu doručili koncem dubna petici s více než sedmi stovkami podpisů.

Jaroměřice chtějí přestavět náměstí v centru

Jaroměřice nad Rokytnou - S komplexní proměnou vizáže jaroměřického náměstí Míru by se mohlo začít už v příštím roce, pokud město získá dotaci z EU, o niž požádalo teprve před pár dny.

Rázně utnout gamblerství se rozhodli v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - Razantní postup proti hazardním hrám zaujali uplynulý týden v Jaroměřicích. Přestože výherní hrací automaty povolované městem už zakázali, a z nich by ve městě neměl být ani jediný, rozhodli se jít ještě dál.

Mimořádný expres s cizinci nečekaně přijel do Jemnice

Jemnice - Minulý pátek se Vysočinou po trati Jihlava - Znojmo prohnal mimořádný vlak z Prahy do Bratislavy vedený přes Jemnici a Hevlín.

V Jemnici chystají vyhlášku proti alkoholu. Je bezzubá, tvrdí odpůrci

Jemnice - Zatímco v Jemnici nyní uvažují o zavedení vyhlášky zakazující konzumování alkoholu na některých veřejných prostranstvích, v Třebíči podobná vyhláška funguje dávno.

Program letošního Barchanu nabízí nejen tradiční atrakce

Jemnice – Tradiční jemnická slavnost Barchan není jen historický průvod městem, otevřené mázhausy, tradiční trh, koncerty či pouťové atrakce na náměstí.

Vlakem do Jemnice? Jen výjimečně

Jemnice – Už zítra vyjede mimořádný vlak na trať z Moravských Budějovic do Jemnice. Pro letošní rok bude dost možná jediný. Na další jízdy nejsou peníze. Překážka je ale nejen v nich.

O víkendu bude teplo, plovárny se otvírají

Vysočina – Na Vysočině se v sobotu otevřou další letní koupaliště. Provozovatelé věří tomu, že se splní předpověď počasí a teploty koncem týdne stoupnou nad 25 stupňů Celsia.

OBRAZEM: Derby nakonec bylo o jedné brance

Moravské Budějovice - Kdo dá gól, vyhraje. V takovém duchu se hrál šlágr 28. kola krajského přeboru mezi fotbalisty Moravských Budějovic a Okříšek. Po prvním poločase s minimem šancí rozhodla derby jediná chyba hostí v obraně, kterou potrestal Marek Černý.

Jet po Dačické ulici v Jemnici je hrůza. Peníze zatím nejsou

Jemnice - Jízda po děravém povrchu silnice u autobusového nádraží v Jemnici rozzuří nejednoho řidiče. Stejně naštvaní jsou řidiči při průjezdu Dačickou ulicí. Město kvůli stavu těchto vozovek apelovalo na kraj, jemuž silnice patří. Nic se však neděje.

Myslivci objevili mužské tělo 
u Jemnice. Leželo ve skruži

Jemnice – Ostatky mužského těla objevili na Třebíčsku 
v úterý dopoledne myslivci ve skruži pod můstkem na cestě do lesa mezi Jemnicí a Slavonicemi.  

Další supermarkety zahustí síť obchodů na Třebíčsku

Třebíčsko - Dva nové obchodní domy by mohly vyrůst na Třebíčsku. Výstavbu supermarketů plánují developeři v Moravských Budějovicích a v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Mladý postižený sportovec jezdí na novém dvoukole

Jaroměřice nad Rokytnou – Mladý, zrakově postižený sportovec Martin Svoboda má díky dobrým lidem nové dvoukolo. Sbírku na zakoupení takzvaného tandemu pro zdravotně postiženého spoluobčana vyhlásili v Jaroměřicích nad Rokytnou na sklonku loňského roku.

OBRAZEM: Jemnice o víkendu hostila přes osm set mažoretek

Jemnice - „To jsem ještě neviděla," řekla překvapená Jana ze Svitav. „Takhle zabavit tolik dětí najednou je fantastické," dodala se zatajeným dechem.

Seznam kulturních památek na Třebíčsku se rozrůstá

Třebíčsko - Letos v dubnu se rozšířil seznam kulturních památek na Třebíčsku o další dvě položky. Do rodiny 550 movitých a nemovitých památek přibyl unikátní parní stroj z 20. let minulého století ve Štěměchách, budova radnice a spořitelny v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Město prodalo školku, peníze se hodí

Moravské Budějovice - Objekt bývalé mateřské školy v Moravských Budějovicích na Jiráskově ulici se podařilo městu prodat.

Májový večer v podání studentů bude také letos

Moravské Budějovice - Studenti Gymnázia v Moravských Budějovicích připravili již podruhé akci plnou hudby a poezie. První ročník se uskutečnil v loňském roce v rámci oslav 100. výročí založení moravskobudějovického gymnázia.

Koupaliště opraví. Zahájit sezónu stihnou

Moravské Budějovice - Město navýší příspěvek organizaci ZIKOS, která provozuje moravskobudějovické koupaliště, o tři sta tisíc korun. Důvod, který jej k tomu vede, jsou nutné opravy, bez nichž by se provoz na koupališti nemohl rozběhnout.

Zloděje chytili policisté hned při činu díky alarmu

Jemnice – Do restaurace na náměstí Svobody v Jemnici se v noci z neděle na pondělí vloupal čtyřicetiletý muž z Jindřichohradecka. Dovnitř se dostal vypáčením zadních vchodových dveří.

Maďarský sbor zazpívá u Markéty

Jaroměřice nad Rokytnou - Nedělní zádušní mši za hraběte Jana Adama z Questenberga přednese v chrámu svaté Markéty maďarský pěvecký sbor svaté Cecílie.

OBRAZEM: Václav Větvička se stal patronem skalky Karla Čapka

Jaroměřice nad Rokytnou - Populární botanik Václav Větvička se v pátek stal patronem skalky Karla Čapka v Jaroměřicích nad Rokytnou. Skalku u muzea Otokara Březiny zbudoval místní zahradník Vladislav Vejtasa.

Z oploceného areálu zmizely přes noc motokrosové motorky

Jemnice – Krádež motokrosových motorek řeší v těchto dnech policisté na Třebíčsku. V noci ze středy na čtvrtek rozstříhal neznámý zloděj plot u areálu bývalého zemědělské družstva v Jemnici v ulici Jandov a vnikl dovnitř.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT