Předchozí
1 z 6
Další

Sázím stromy, hraju na kytaru. To všechno dělám rád

Jmenuji se Pavel Pokorný, je mi 45 let a žiju v Třebíči. Pracuji u zahradnické firmy. Sázím stromy a keře a jsem za tu práci rád. Myslím, že v dnešním přetechnizovaném světě se na přírodu hodně zapomíná. S oblibou sázím keře v "oplocenkách" anebo stromy kolem polních cest. Na betonových sídlištích a kolem supermarketů mě to tolik nebaví, ale i to je moje práce.

1. Jmenuji se Pavel Pokorný, je mi 45 let a žiju v Třebíči. Pracuji u zahradnické firmy. Sázím stromy a keře a jsem za tu práci rád. Myslím, že v dnešním přetechnizovaném světě se na přírodu hodně zapomíná. S oblibou sázím keře v 'oplocenkách' anebo strom 

Na kytaru jsem se začal učit hrát někdy ve čtrnácti letech a jsem samouk. Psát vlastní písně jsem zkoušel zhruba od šestnácti, ale ty, se kterými jsem se začal prezentovat veřejně, vznikly o pár let později. Přestože se hudbou neživím a je to pouze koníček, vydal jsem již čtyři autorská CD, hrávám na koncertech a festivalech po celé republice, pro Českou televizi jsem natočil klip na píseň Samoty. Občas lze moje písně zaslechnout i v rádiu.

2. Na kytaru jsem se začal učit hrát někdy ve čtrnácti letech a jsem samouk. Psát vlastní písně jsem zkoušel zhruba od šestnácti, ale ty, se kterými jsem se začal prezentovat veřejně, vznikly o pár let později. Přestože se hudbou neživím a je to pouze kon

Vzorů, kteří mě inspirovaly a nevědomky mi ukazovaly cestu, je celá řada. Z českých například Wabi Daněk, Slávek Janoušek, Žalman, ale třeba i Jiří Smrž nebo Lubomír Hrdlička. Ze zahraničních třeba Bert Jansch, Bob Dylan, Paul Simon nebo Donovan.

3. Vzorů, kteří mě inspirovaly a nevědomky mi ukazovaly cestu, je celá řada. Z českých například Wabi Daněk, Slávek Janoušek, Žalman, ale třeba i Jiří Smrž nebo Lubomír Hrdlička. Ze zahraničních třeba Bert Jansch, Bob Dylan, Paul Simon nebo Donovan.Foto:

Mám desetiletou dceru, a zřejmě asi jako každý, snažím se být dobrým otcem. Jak mi to ale jde, musí posoudit jiní. Těší mě, že má Táňa také ráda přírodu. Takže když nás navštíví některý z mých hudebních kamarádů, kromě hraní a povídání často vyrážíme ven.

Mám desetiletou dceru, a zřejmě asi jako každý, snažím se být dobrým otcem. Jak mi to ale jde, musí posoudit jiní. Těší mě, že má Táňa také ráda přírodu. Takže když nás navštíví některý z mých hudebních kamarádů, kromě hraní a povídání často vyrážíme ven.

Jsem rád, že mi muzika přináší možnost setkávání se spoustou skvělých lidí. V současné době mě příležitostně doprovází baskytarista Petr Novotný nebo zpěvačka Tereza Stehlíková. Také mi udělalo radost, když se mnou několikrát zpívala i dcera Pavlíny Jíšové - Adéla Jonášová.

Jsem rád, že mi muzika přináší možnost setkávání se spoustou skvělých lidí. V současné době mě příležitostně doprovází baskytarista Petr Novotný nebo zpěvačka Tereza Stehlíková. Také mi udělalo radost, když se mnou několikrát zpívala i dcera Pavlíny Jíšov

Moje plány a sny do budoucna? V poslední době sním o nové kytaře, kterou si chci nechat vyrobit od kamaráda, kytaráře Hynka Pavlů. A také bych rád natočil nové CD. Pomalu si střádám písničky a věřím, že se ve správný čas všechno povede.

Moje plány a sny do budoucna? V poslední době sním o nové kytaře, kterou si chci nechat vyrobit od kamaráda, kytaráře Hynka Pavlů. A také bych rád natočil nové CD. Pomalu si střádám písničky a věřím, že se ve správný čas všechno povede.Foto: Archiv P. Pok