Předchozí
1 z 8
Další

Jmenuji se Jan Růžička a jsem z Myslibořic. Rybářství je mým koníčkem už odmala, možná je to tím, že bydlím nedaleko Dalešické přehrady, kam jsem jako kluk jezdil rybařit nejčastěji. Dodnes se tam rád vracím, i když tam neplavou úplně kapři rekordmani.

Foto1Zdroj: Deník/ Ivana Říhová

Postupem času jsem chtěl chytat větší a větší úlovky. Přehrady na Třebíčsku mi přestaly stačit. Tak vlastně vznikly moje první rybářské výpravy, na kterých jsem byl. Většinou jezdím s rybářským parťákem Radkem. Doprovod nám často taky dělá jeho pes Rocky, je to takový maskot a nepostradatelný člen party.

Foto2Zdroj: Archiv Honzy Růžičky

Když jsme přemýšleli, kde by se dalo dobře zachytat, naše volba byla jednoznačná. Novomlýnské nádrže jsou proslulé skvostnými rybami. Další výhodou je, že to od nás není nijak daleko a okolí nádrží je překrásné. Postavili jsme si s Radkem loď a doteď jezdíme několikrát za rok na Pálavu na kapry.

Foto3Zdroj: Archiv Honzy Růžičky

Právě z Pálavy byl donedávna můj rekordní kapr. Chytil jsem ho na jarní výpravě v roce 2017. Byli jsme na lodi s parťákem Radkem, ryby skvěle braly, chytlo se spoustu pěkných kousků. Mezi nimi byl právě i můj nový osobák, krásně stavěný šupináč s váhou necelých 25 kilo.

Foto4Zdroj: Archiv Honzy Růžičky

V roce 2017 na Pálavě byl první ročník největší soutěže v lovu kaprů v ČR Stairs2hell.Dlouho jsme si pohrávali s myšlenkou, že bychom se taky zúčastnili, nakonec slovo dalo slovo a my se rozhodli a přihlásili. Závodili jsme v týmu Tomáše Blažka.

Foto5Zdroj: Archiv Honzy Růžičky

Po registraci nás čekalo losování pozice. Na další týden se našim domovem stalo místo nedaleko Šakvic. V celém závodu rozhodovali tři nejtěžší kapři, kteří museli mít nad sedm kilo. První dva dny se ale nic nedělo. Nakonec naše největší ryba měla necelých sedmnáct kilo, chvíli to byla dokonce největší ryba závodu.

Foto6Zdroj: Archiv Honzy Růžičky

Za pořádnou rybou jsme se byli podívat i v zahraničí. Dřív jsme hodně jezdili do Chorvatska, odsud máme několik skvělých úlovků. Loni jsme byli na rybách v Maďarsku, tam to nejdřív vypadlo marně, ale nakonec se zadařilo pár skvělých kapříků i tam. Já osobně mám raději, když chytím kapra šupináče, mají něco do sebe. Oproti lyscům, jsou prostě hezčí.

Foto7Zdroj: Archiv Honzy Růžičky

Letos jsem měl úspěšný rybářský rok. Na poslední výpravě se mi povedlo vylepšit můj osobáček. Koncem prázdnin jsme byli na jednom rybářsky proslulém místě u Pardubic. Třetí noc to přišlo. Hned jak jsem tohoto kapra podebral, jsem věděl, že je to můj nový osobák. Ale že ten kapr bude tak velký, to jsem nečekal. Po zvážení jsem zjistil, že má celých 30 kilo! Měl jsem neuvěřitelnou radost, to už je fantastický kapr. Jen teď bude těžké ji překonat nějakou větší.

Foto8Zdroj: Archiv Honzy Růžičky