Předchozí
1 z 5
Další

lidé odvedle foto 1Zdroj: Deník/Ivana Říhová

Napadlo mě, že bych mohl obilí a další plodiny zpracovávat sám, třeba i na mouku a až teď s Diou jsem se k té myšlence vrátil. Říkal jsem si, že už jsme na to dva a že bychom to mohli zkusit. Museli jsme vyřídit papírování, jednali jsme i s potravinářskou inspekcí a pak jsme začali.

lidé odvedle foto 2Zdroj: Deník/Ivana Říhová

Mouku melou v domě, kde bydlí. Vyhradili jsme si na to jednu místnost, kde máme vše potřebné. Kdyby se nám dařilo, tak do budoucna máme ještě nějaké nevyužité prostory, kam by se pak výroba mohla přestěhovat

lidé odvedle foto 3Zdroj: Deník/Ivana Říhová

Je to čistě regionální produkt. Meleme obilniny, které nám vyrostou u Výčap na polích. Je to pro nás výhoda i z toho důvodu, že jsem zemědělec, a tak si zpracovávám vlastní plodiny a proto nemusím mít mlynářskou školu, abych mohl mlít.

lidé odvedle foto 4Zdroj: Deník/Ivana Říhová

Vždy jde o celozrnnou mouku, lidé si od nás mohou koupit žitnou, špaldovou nebo pšeničnou. Kromě toho máme v nabídce i krupici, ze které se může dělat kaše a také pšeničné vločky. Plánujeme i ovesné vločky a chtěli bychom zkusit i pohanku. Vyvíjíme i chlebovou mouku nebo směs, u které by stačilo nasypat do pekárny a zalít vodou.

lidé odvedle foto5Zdroj: Deník/Ivana Říhová

Když se nám nashromáždí objednávky, jednou týdně je rozvážíme. Vždy jde o čerstvě namletou mouku, kterou připravujeme teprve po přijetí objednávky. Tu mohou lidé zadat na našich facebookových stránkách nebo přes telefon nebo email