Předchozí
1 z 5
Další

Letos uběhnu víc jak 1100 kilometrů, říká Nikola

Běh, plavání, cyklistika. To jsou disciplíny, které musí triatlonistka Nikola Procházková z Třebíče ve svém sportu podstupovat. Aby si čtenář lépe představil, co to obnáší být ve své věkové kategorii úspěšným triatlonistou, zde jsou tři čísla: Loni, když byla Nikola v kategorii starších žákyň, uběhla 1100 kilometrů, uplavala 500 kilometrů a k tomu přidala 3100 kilometrů v sedle bicyklu.

Běh, plavání, cyklistika. To jsou disciplíny, které musí triatlonistka Nikola Procházková z Třebíče ve svém sportu podstupovat. Aby si čtenář lépe představil, co to obnáší být ve své věkové kategorii úspěšným triatlonistou, zde jsou tři čísla: Loni, když

„Tahle čísla letos určitě překonám, protože mám tréninkové objemy větší kvůli tomu, že už jsem postoupila do vyšší věkové kategorie.“ Za nejtěžší považuje plavání, nejlehčí jí připadá běh. Triatlon dělá čtyři roky, z toho dva na republikové úrovni. Často se účastní soutěží v duatlonu, to je kombinace cyklistiky a běhu.

„Tahle čísla letos určitě překonám, protože mám tréninkové objemy větší kvůli tomu, že už jsem postoupila do vyšší věkové kategorie.“  Za nejtěžší považuje plavání, nejlehčí jí připadá běh. Triatlon dělá čtyři roky, z toho dva na republikové úrovni. Často

Úspěchy? „V letech 2017 a 2018 jsem se pokaždé dostala na stříbrnou příčku v mistrovství republiky, letos doufám ve zlato.“ A zajímavý zážitek ze závodění? „To bych řekla, že byl rok 2017 a moje první účast na republikovém mistrovství právě v duatlonu. Poprvé jsem si zazávodila s nejlepšími a umístila se, což byl pro mě zajímavý a silný pocit.“

Úspěchy? „V letech 2017 a 2018 jsem se pokaždé dostala na stříbrnou příčku v mistrovství republiky, letos doufám ve zlato.“ A zajímavý zážitek ze závodění? „To bych řekla, že byl rok 2017 a moje první účast na republikovém mistrovství právě v duatlonu. Po

Ale Nikola kromě závodních disciplín ještě hodně lyžuje, běžkuje, bruslí a věnuje se atletice. Momentálně už se těší na Letní olympiádu dětí a mládeže 2019. Mimo sport se věnuje malování a kreslení.

Ale Nikola kromě závodních disciplín ještě hodně lyžuje, běžkuje, bruslí a věnuje se atletice. Momentálně už se těší na Letní olympiádu dětí a mládeže 2019. Mimo sport se věnuje malování a kreslení.

Je studentkou Gymnázia Třebíč a už teď ví, co dál. „Sportem bych se jednou chtěla živit. Je to totiž něco, co mě baví a naplňuje,“ říká s jistotou v hlase.

Je studentkou Gymnázia Třebíč  a už teď ví, co dál. „Sportem bych se jednou chtěla živit. Je to totiž něco, co mě baví a naplňuje,“ říká s jistotou v hlase.