Předchozí
1 z 9
Další

Už dobrých deset let se Aleš Kolařík věnuje trenérskému řemeslu.Už dobrých deset let se Aleš Kolařík věnuje trenérskému řemeslu.Zdroj: Aleš Kolařík
Rodné Rapotice, ale vůbec Třebíčsko a dá se říci, že i celá Vysočina, mi nesmírně přirostly k srdci. Díky fotbalu jsem v tomto regionu poznal hodně krásných míst a fantastických lidí.

KOLAŘÍK_2Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

Bylo mi asi patnáct, když mi dal Milan Laš starší důvěru a nabídl mi, zda nechci zkusit spolu s ním trénovat mladší žáky. Díky němu jsem se vrhl na trenérskou a funkcionářskou dráhu, za což jsem mu nesmírně vděčný.

KOLAŘÍK_3Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

Práce s mládeží mě opravdu chytla, moc mě to baví. Jednu dobu to ale bylo časově docela náročné, protože jsem trénoval více týmů současně, k tomu se staral o hřiště a navíc studoval vysokou školu.

KOLAŘÍK_4Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

Neustále se hovoří o tom, jak je to nyní s mladými špatné, že jich je málo a nechtějí nic dělat… Já si to úplně nemyslím. I na malé vesnici, když se najde dostatek zapálených lidí, se dá dělat dobrý fotbal či jiný sport.

KOLAŘÍK_5Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

I přes současné problémy s covidem-19 hledím do budoucna optimisticky. Jen u nás v Rapoticích vidím, jak teď mají kluci po té pauze velkou chuť do sportu. Musíme mít elán a chuť je u něj společnými silami udržet.

KOLAŘÍK_6Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

Největší odměnou práce pro mládež, která je vždy výsledkem kolektivního snažení týmu lidí, je to, když vidím nadšení a motivaci hráčů zlepšovat se.

KOLAŘÍK_7Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

Také při práci v okresním svazu se snažím věnovat mládeži. Těší mě, že se zlepšuje komunikace a spolupráce mezi trenéry a s mládeži se pracuje více regionálně a intenzivněji. Všem kolegům a trenérům za to patří obrovský dík.

KOLAŘÍK_8Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

Prosincový Čertovský pohár je nejen pro mě srdeční záležitostí. Poradíme si při jeho pořádání se sněhem i vodou, zvlášť, když víme, že přijedou třeba skvělí borci z Nové Vsi. To je pro nás vyznamenáním a také uznáním, že to má cenu.

KOLAŘÍK_9Zdroj: archiv Aleše Kolaříka

Jako fanoušek FC Rapotice bych si samozřejmě přál, aby Rapotice hrály co nejvýše. V tom, že se zatím nedaří přetavit kvalitní mládež v plnohodnotné hráče A i B mužstva, vidím svůj největší nedostatek i výzvu do budoucna.