Koncert je určen nadačnímu fondu Krtek, který již léta působí při Dětské fakultní nemocnici v Brně Černých Polích a jehož onkologické oddělení poznalo i nemálo dětských pacientů z Třebíčska.


V pořadu, který budou moderovat Dana Černá a Nela Boudová, členky pražského Činoherního klubu, se divákům představí třebíčský pěvecký sbor Slunko, šestiletá harfenistka Vanda Šabaková spolu s Ivanou Dohnalovou, barytonista Jakub Pustina, Jaroslav Samson Lenk, Věra Martinová s Lenkou Slavíkovou a Roman Horký se skupinou Kamelot.


Ti všichni vystoupí bez nároku na honorář, právě ve prospěch a na podporu Krtka.


„Městské kulturní středisko propůjčilo k pořádání koncertu divadelní sál a pomáhá i s distribucí vstupenek. Před Vánoci je ten nejvhodnější čas vzpomenout si a přispět pomocí všem, kteří to opravdu potřebují. Pokud se jedná o děti, je tato pomoc o to naléhavější,“ uvedla programová ředitelka kulturního střediska Ivana Řídká.


Pomoci a přispět může každý, vstupenky v hodnotě 150 korun jsou k dostání u pokladny Národního domu nebo v Informačním centru na Karlově náměstí v Třebíči. Vánoční koncert ve prospěch nadačního fondu Krtek začíná 18. prosince v 17 hodin v divadle Pasáž.