Bylinky ovšem už nyní přesáhly rámec školních besídek. Nedávno spatřilo světlo světa stejnojmenné album s 21 písněmi a průvodním veršovaným slovem, kterému propůjčil svůj hlas herec Josef Somr. Veršované texty všech písní, stejně jako veršované průvodní slovo napsal Emanuel Míšek, hudbu složil Josef Fojta z muziky Hradišťan.

„Řekli jsme si, když už CD, proč ne divadlo,“ usmívá se Emanuel Míšek. Navštívil Slovácké divadlo v Uherském Hradišti, kde se setkal s příznivým přijetím a dostal objednávku na divadelní hru pro děti. Z Bylinek se zrodila pohádkově-muzikálové inscenace Anička a bylinkové kouzlo, kterou herci Slováckého divadla nedávno předvedli v premiéře.

Heřmánek pravý(text jedné z písní alba Bylinky)
Ty tajemná bylinko
voníš jako miminko
voníš jako maminka
říkají ti Kamilka
říkají ti Harmaneček
stvořená jsi pro hrneček
když po ruce nemáš lék
pomůže ti heřmánek

„Bylinkové písničky jsou krátké a pestré, je tam jazz, dechovka, horňácká muzika, barokní a renesanční hudba. Děti se nestačí nudit,“ říká Emanuel Míšek.

S hudebníkem Josefem Fojtou spolupracují dlouhodobě, společně mimo jiné už vytvořili CD Všechno má svůj čas. Album vyšlo v roce 2011 a momentálně je nedostupné. Vytvořili také hudbu a texty ke hře Studna světců pro Slovácké divadlo. V plánu mají celý triptych her.

Pojďme ale zpět k písničkám z hrnečku. S bylinkovým kouzlem se mohou posluchači setkat na vystoupení žáků 5. B ZŠ TGM v Městské knihovně v Třebíči v úterý 18. prosince dopoledne, ve středu 19. prosince odpoledne se uskuteční další představní pro rodiče. Kdo by chtěl zmíněné CD vlastnit, mlže je zakoupit v krámku s ručním zbožím v Janouškově ulici pod vlakovým nádražím v Třebíči. Ohlasy na ně jsou vesměs příznivé.

„Chtěl jsem si vyzkoušet svou cestu, líbí se mi jednoduché, přímočaré věci. Na rým nejsou děti příliš zvyklé, ale paradoxně jim pomáhá v učení a zapamatování si. Bez pomoci lidí kolem mne by ovšem nikdy nic nevzniklo,“ připomíná textař a učitel.