Večírek se totiž uskuteční v Subakově továrně v Židovské čtvrti. „To znamená v místě, kde se v červnu roku 1997 konalo vůbec první Zámostí," podotkl David Šťastný, jeden z členů organizačního týmu. Místo akce však nebude jedinou netradičností. O další napoví grafická podoba názvu festivalu na plakátech.

Na nich stojí Zá[mo]stí. Zvýrazněná slabika „mo" odkazuje na charitativní akci Movember. „Zisk z Večírku půjde na nadaci Movember.cz, která se zabývá bojem s rakovinou prostaty," podotkl Šťastný. Kromě charitativní sbírky je účelem Movemberu (jehož název vznikl složením anglických slov moustache a november, tedy knír a listopad pozn. aut.) zvyšovat povědomí o mužském zdraví, na což zúčastnění pánové upozorňují svými kníry, které si od začátku listopadu pěstují. Součástí Zá[mo]stí tak bude také soutěž o nejlepší kníry a chybět nebude holič, který přítomným pánům jejich ozdobu přistřihne.

Hudba do sluchátek

Hlavní devízou červnového i podzimního Zámostí však stále zůstává hudba. A způsob, kterým se v Subakově továrně bude pouštět již tuto sobotu, je v Třebíči absolutní novinkou. Na návštěvníky akce totiž čeká silent disco. „Nebude hrát hlasitá reprodukovaná hudba, tu pustíme návštěvníkům do sluchátek, která každému návštěvníkovi půjčíme u vstupu. Akustika Subakovy továrny hlasitou reprodukci hudby ani neumožňuje a koncept silent disco se v Třebíči objeví vůbec poprvé," vysvětlil David Šťastný. Obyvatelé Židovské čtvrti se tak prý zvýšeného hluku obávat nemusejí. I přesto však organizátoři požádali o výjimku z vyhlášky o ochraně nočního klidu, ta platí do sobotní půlnoci.

Co si pod „tichou hudbou" vlastně představit? Na facebookové události Večírku se k tomu někteří postavili originálně. „Každý si donese z domu vlastní přehrávač a pustí si hudbu dle vlastní libosti přímo do sluchátek, alespoň si nikdo nemůže stěžovat, že blbě hráli," psala jedna z účastnic. Vlastní mobily a mp3 přehrávače však mohou lidé nechat doma. „Proti sobě budou hrát vždy dva dýdžejové. Jejich hudba půjde do fm vysílačů a každý návštěvník si na svých sluchátkách jednoduše zvolí, koho chce zrovna poslouchat. Podle toho, jaký Dj mu zrovna bude hrát, se sluchátka rozsvítí červeně nebo modře," doplnil další organizátor Dan Janík.

Hudební produkce začíná v 19 hodin, od 17.00 jí předchází promítání dokumentárních filmů. Vstupné je 60 korun.