„Program letošního koncertu přednese soubor Ritornello pod vedením Michaela Pospíšila. Členové této kapely zazpívají a na dobové nástroje zahrají barokní adventní hudbu v programu nazvaném Barokní roráty aneb Dialogus Nebe a Země v áriích,“ představuje letošní koncert kastelán zámku Marek Buš.

Komorní soubor Ritornello se zabývá především hudbou 16. a 17. století. Hudebníci užívají historických nástrojů nebo jejich věrných replik. V jejich rukou se střídavě objevuje loutna, theorba, barokní kytara, niněra, renesanční dudy, barokní moldánky, varhanní positiv, cinky, šalmaje a další. Používají i starých ladění a původních herních a pěveckých technik.

„Posluchači se mohou těšit na krásnou a laskavou adventní hudbu, která nás uklidní, vytrhne ze spěchu a nervozity a naplní nás radostným očekáváním. A jak již bývá zvykem, po skončení koncertu bude v pokladně zámku připraveno svařené víno a malé adventní pohoštění,” zve kastelán Marek Buš. A dodává: „Protože knihovna není vytápěná, doporučujeme teplé oblečení. Hudba zahřeje duši, ale nohy mohou mrznout.”