Také knihovny na Třebíčsku si připravily bohatý a zajímavý program.

„Městská knihovna v Třebíči připravila pro své návštěvníky i nejširší veřejnost řadu akcí, na které všechny srdečně zveme. Hned v pondělí to bude již třetí výstava třebíčských amatérských umělců. Tentokrát bude květinová. Inspirovali jsme se názvem sbírky Karla Jaromíra Erbena,“ informovala zástupkyně ředitelky knihovny Eva Bazalová. Na vernisáž zavítá i majitel největší sbírky knižních vydání Erbenovy Kytice Karel Čermák a přiveze s sebou i některé cenné exponáty ze své sbírky.

V dalších dnech v knihovně chystají tvůrčí dílnu s Monikou Kabelkovou či oslavy 3. výročí založení Francouzského klubu.

„A to není zdaleka všechno. Během celého týdne budou probíhat i další besedy pro děti a dospělé, malování na chodníku pro děti ze školky, noví čtenáři se mohou zdarma zaregistrovat do konce letošního roku, amnestii mohou využít zapomnětliví čtenáři a spustíme také nový čtenářský katalog Carmen,“ dodala Bazalová.

Ale zajímavé akce nebudou jen v Třebíči. Například v Jemnici je připraven Pizza kvíz pro děti na téma „Pohádky pro malé i velké školáky“. V Moravských Budějovicích zase chystají Dny otevřených dveří, seznámení s webem knihovny, online katalogem a čtenářským kontem i akci Čtení na přání.