„Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení v roce 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na české a ve střední Evropě působící autory. Jako jeden z mála takto profilovaných profesionálních souborů v ČR má na repertoáru nejenom koncertní díla, ale pravidelně se také věnuje scénickým projektům, jak se mohli posluchači náměšťských koncertů již několikrát v minulých létech přesvědčit,“ představuje účinkující kastelán zámku Marek Buš.

Hlavní částí programu budou díla Johanna Sebastiana Bacha. Z jeho hudebního odkazu zazní velmi známá Suita č. 2 h-moll a ukázky z Bachovy rozsáhlé kantátové tvorby. „Posluchači vyslechnou árie z dvou světských kantát – Kávové a Selské a celou církevní kantátu Jauchzet Gott in alle Landen, tedy Jásejte Bohu všechny země, dílo sepsané pro koloraturní soprán, barokní trubku, smyčce a continuo a sólových partů se v ní ujmou sopranistka Kristýna Vylíčilová a hráč na klarinu Jaroslav Rouček,“ uvádí k programu Marek Buš.

Bachova tvorba bude doplněna Koncertem D-dur pro flétnu, smyčce a orchestr českého skladatele a Bachova současníka Františka Jiránka, v němž se jako sólistka představí umělecká vedoucí souboru Collegium Marianum, flétnistka Jana Semerádová.

Koncert začíná v zámecké knihovně v sobotu 21. září v 17 hodin, jednotné vstupné je 300 korun.