Chanuka v Třebíči

Chanuka je židovský svátek, známý také jako Svátek světel, který připomíná vždy od konce listopadu do konce prosince zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských ve druhém století před naším letopočtem. V Třebíči si tuto tradici budeme moci připomenout v sobotu 9. prosince v domě Seligmanna Bauera a Zadní synagoze, kde se od 14 do 17 hodin bude hrát chanuková hra Drejdl, také vyučovat židovské tance, pro děti i dospělé budou připraveny soutěže a omalovánky a k občerstvení koblížky a bramboráčky. Navíc vystoupí taneční soubor Yocheved a děti po splnění všech úkolů dostanou malý dáreček. Vstupné je 30 korun.

Borovinské trhy

Již tradiční Borovinské trhy s podtitulem „Vše pod jednou střechou“ budou opět zahrnovat jednak bleší trhy s oblečením a různými doplňky, také farmářské trhy s výrobky všeho druhu a v neposlední řadě trhy řemeslné. To všec v sobotu 9. prosince od 8 do 13 hodin v budově vedle DDM v Borovině. Vstup je jako vždy zdarma a občerstvení bude také zajištěno.

Koncert folkové skupiny Marien

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnuje se hlavně akustické kytarové muzice a vícehlasému zpěvu. A právě všechny tyto své dovednosti předvedou členové skupiny v sobotu 9. prosince od 19 hodin v aule Katolického gymnázia v Třebíči. Cena vstupenky je jednotná 180 korun.

Vánoce na zámku v Jaroměřicích

Druhý adventní víkend bude v prostorách jaroměřického zámku patřit jak jinak než Vánocům. Po celé dva dny, tedy sobotu a v neděli, bude probíhat řemeslnický jarmark a také výstava na téma „Zvěřina na vánočním stole“. Každý den bude od 9 do 17 hodin připraven bohatý kulturní program v podobě historických tanců, kejklířských a šermířských vystoupení, pohádek z dílny jaroměřického ochotnického divadelního souboru a divadla Na nitce. Připraveno bude samozřejmě také tradiční vánoční občerstvení.

Koncert Jitky Zelenkové

Vynikající česká zpěvačka Jitka Zelenková zavítá v neděli 10. prosince do Třebíče se svým vánočním recitálem „Splněná přání“. Koncert začne v 19 hodin a vstupné činí 190 a 220 korun.

Den plný kreativity

DDM Třebíč a výtvarný spolek Frajeřinky pořádají opět po roce vánoční tvořivé dílničky pro děti i dospělé, tentokrát v neděli 10. prosince od 9 do 17 hodin. Kdo si však nebude chtít vánoční dekorace, přáníčka ani nic dalšího vyrábět, může si vánoční výrobky a dárečky zakoupit již hotové, z dílny právě Frajeřinek. Vstupné činí pro dospělé 30 korun, pro seniory 10 korun a děti a ZTP mají vstup zdarma.

Přednáška o Jiřím Mahenovi

V pátek 8. prosince se v Městské knihovně v Třebíči od 17 hodin uskuteční přednáška Jany Černé, která připomene 135. výročí narození Jiřího Mahena, významného českého spisovatele a knihovníka.

Adventní koncert v Lukově

Další z řady adventních koncertů se uskuteční v sobotu 9. prosince v Lukově. Koncert pořádá občanské sdružení Paměť, Nadační fond Niké a Římskokatolická farnost. Adventní odpoledne plné hudby Ruly Machačové s názvem „Děti a andělé” začne v 15 hodin v kostele sv. Jana Křtitele a po skončení hudebního programu proběhne také zastavení v Pamětní síni P. Jana Buly.

Sněhurka v Dalešicích

Dětský ochotnický soubor při T. J. SKOL Dalešice, který si letos zvolil název Dudek, se představí v sobotu 9. prosince v 17 hodin v sokolovně tradiční vánoční pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků, ve které se nově objeví i prvky "stínohry" a několik krásných písniček. Pohádku děti zopakují i v neděli 10. prosince, taktéž od 17 hodin.

Vánoční trhy za Špitálkem

Oblíbené, již tradiční vánoční trhy konané v prostorách za Kaplí svaté Anny v Náměšti nad oslavou se letos uskuteční v sobotu 9. prosince od 10 hodin. Domů si mohou návštěvníci odnést jako každoročně spoustu různých vánočních dárků, jmelí, ozdob, dobrot, ale hlavně pohodovou vánoční náladu. K té jim pomohou stánky se svařeným vínem, punčem, kávou, čajem nebo třeba palačinkami.