Pivovarský bál
Centrum Lihovar v Třebíči zve na již 4. pivovarský bál. Ten se uskuteční v sobotu 10. března od 19 hodin právě v Lihovaru nad bazilikou. K poslechu a hlavně tanci zahraje kapela Jordan. Vstup je možný pouze se vstupenkou a ve společenském oděvu. Vstupenka stojí 250 Kč a lze ji zakoupit každý všední den do 17 hodin v Lihovaru.

Taneční ples Dance ball
Atom Hotel se v sobotu od 19 hodin rozezní hudbou kapely Big Papa. Každý návštěvník dostane welcome drink a může se těšit na mimořádně bohatou tombolu. Vstupné stojí 300 Kč s místenkou 200 Kč a bez místenky.

Dětský karneval na Atomu
Dětskými karnevaly se to poslední dobou jen hemží a jeden se o víkendu uskuteční i v sále Hotelu Atom v Třebíči. Na typické hry, soutěže, tombolu a energickou taneční hudbu v podání skupiny Los Valos se můžou děti těšit v neděli 11. března od 14 do 17 hodin.

Divadelní představení Nejkrásnější válka
Ochotnický divadelní soubor Budišov uvádí opět po čase nové představení. Tentokrát jde o výpravnou hudební komedii z prostředí antického Řecka. Neutichající válečná situace a dlouhé odloučení od mužů dožene athénské ženy k rozhodnutí netolerovat další boje a odepřít mužům sex, dokud nenastane mír. To, jak se muži pokusí nad nastalou situací vyzrát a jak to celé dopadne, budete moci sami zjistit 10. března od 18 a 11. března od 16 hodin v kulturním sále v Budišově. Vstupné činí 100 Kč.

Fotbalový ples SK Slavia Chlístov
I v březnu si ještě můžeme užít pár plesů. Jedním z nich bude v sobotu 10. března fotbalový ples SK Slavie Chlístov, který se uskuteční v kulturním domě v Předíně. Ples začne ve 20 hodin a provázet jím bude skvělá kapela Fontána. Nouze nebude samozřejmě ani o spoustu cen v tombole.

Čtení ke kafi
MALÉhRY z Brna, autorské divadlo tří hereček Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové a Nikoly Zbytovské zavítá v pátek 9. března do Třebíče. Od 18 hodin vystoupí v expozici Franta s autorským čtením fejetonů „ke kafi” z rukopisů právě jedné z nich, Daniely Zbytovské. V rukopisech Daniela popisuje to, že u kafe se nemůže přihodit nic špatného, je to posvátný rituál klidu, míru a pohody. Občas se u něj však pustíme i do filozofování nebo se zaposloucháme do hovorů lidí od okolních stolků… Vstupné činí 100 Kč.

Ježibaby a ženichové
Také v sobotu 10. března vystoupí tři dámy z divadla MALÉhRY, tentokrát v divadle Pasáž. Nikoliv však se čtením jako v pátek, ale s pohádkou pro děti i dospělé o tom, jak je těžké si vyčarovat ženicha. Představení s názvem Ježibaby a ženichové začne v 16 hodin a vstupné pro děti je 100 Kč a pro dospělé 140 Kč.Tajemství pánevního dna
Přednáška Renaty Sahani Skálové ve studiu Jóga Mirka Horáková v Třebíči bude věnována především ženám, které zajímá, jaké tajemství se ukrývá v pánevním dnu, co všechno můžeme jeho cvičením ovlivnit a budou se také moci naučit základní cviky a pochopit mechanismus dechu. Přednáška proběhne v sobotu od 9.30 hodin.