Zahradní keramické slavnosti
V sobotu 14. dubna od 10 do 16 hodin se v Sedleci u Náměště nad Oslavou, v keramické dílně paní Lucie Maroušové uskuteční další zahradní slavnost. K výstavě i prodeji bude připravena zahradní a užitková keramika, kytky, bylinky, koření a mnoho dalšího. Nouze nebude jako každoročně ani o dílničky, ve kterých si budou návštěvníci moci vyrobit něco z korálků, fimo hmoty, pedigu nebo samotné keramiky. Ani děti se určitě nudit nebudou, od 13 hodin je pobaví klaun, různé soutěže a písničky. Probíhat bude také degustace vín a soutěž o nejlepší štrůdl, které se může zúčastnit každý, kdo svůj štrůdl přinese do 11 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Dětský ples na Marsu
Asi každé malé dítě touží po tom, být kosmonautem, letět do Vesmíru svojí vlastní raketou a vstoupit na Měsíc. Skoro splnit se jim to může už v sobotu 14. dubna v sokolovně v Náměšti nad Oslavou. Setkají se s opravdovými kosmonauty, prohlédnou si velké kosmické objekty a zažijí vesmírný rej. Vstupné mají děti 30 Kč, dospělí 40 Kč.

Netradiční ples v Náměšti

Po výše zmíněném plese pro děti se uskuteční ples ve stejném, kosmickém stylu také pro dospělé. V sobotu 14. dubna od 20 hodin zahraje skupina Proměny a ples proběhne jako rozloučení se sokolovnou před její rekonstrukcí. Vstup v historickém nebo futuristickém kostýmu je vítán. Vstupné činí 150 Kč.


Jarní drakiáda v Jaroměřicích
Ač je pouštění draků aktivitou typickou spíše na podzim, tak i jarní vítr postačí dětem k tomu, aby si draky společně vypustily a zasoutěžily mezi sebou o toho nejhezčího. V neděli 15. dubna se děti sejdou v 10 hodin na panelové cestě v ulici Čapkova v Jaroměřicích a kromě vypuštění draků se můžou podívat na ukázky letů RC modelu Antonína Nahodila.

Travesti skupina Screamers
Jedna z nejpopulárnějších travesti skupin, která se do Třebíče vrací pravidelně každé jaro i podzim vystoupí v neděli 15. dubna od 19 hodin opět v sále divadla Pasáž. Tentokrát diváky určitě pobaví svojí novou show s názvem „TV upoutávka“ a to nejen imitováním tuzemských i zahraničních zpěváků, ale i vtipnými scénkami. Vstupné pro dospělé je 230/260 Kč, děti a senioři mají vstup za 180/210 Kč.