Jen ať řvou kolejnice – Martin Kříž

Kolejnice budou řvát v pátek 2. března od 17 hodin v třebíčském knihkupectví Trojan. Spisovatel Martin Kříž tam totiž uvede a pokřtí svoji novou knihu právě s názvem „Jen ať řvou kolejnice“. Po představení knihy se uskuteční také afterparty v hudebním klubu Béčko v Třebíčí, kde vystoupí sám Martin Kříž společně se svojí kapelou Metronome Blues.

Na půl roku studentem před branami KLDR

V pátek 2. března od 17 hodin povypráví v Městské knihově v Třebíči Jiří Zhoř, student z Třebíče o životě v Jižní Koreji, kde studuje již půl roku. Přiblíží posluchačům, jak korejští studenti přistupují ke studiu, jaké mají podmínky a co je motivuje být stále lepšími. Vstupné na přednášku je 20 Kč.

Přednáška o Kanadě v Náměšti

V sobotu 3. března se v areálu Za špitálkem v Náměšti nad Oslavou uskuteční cestovatelská přednáška pana Filipa Křivánka. Pan Křivánek bude od 19.30 hodin vyprávět o Kanadě, druhé největší zemi světa, ležící v Severní Americe.

Purim

V neděli 4. března se v zadní synagoze v Třebíči uskuteční hned dvě zajímavé akce. První ve 14 hodin, a to pohádkové představení pro děti „O kouzelné rybce“ v podání divadelního souboru Malvína. Po představení budou navíc pro zájemce připraveny purimové dílničky v Domě Seligmanna Bauera. Vstupné činí 40 Kč. V 15.30 hodin se potom představí Rabín Štěpán Menaše Kliment, který povypráví, jakou úlohu hraje víno v judaismu a jak probíhá dozor výroby košer vína. Cena vstupného je 70 Kč a v ní je zahrnuta i ochutnávka vín.

Dětský námořnický bál

Dům zahrádkářů v Třebíči se v neděli 4. března od 14.30 hodin promění v loď plnou námořníků, uskuteční se tam totiž karneval pro děti právě v námořnickém stylu. Nouze opět nebude o soutěže, hry, bohaté občerstvení i tombolu. Vstupné pro děti činí 40 Kč, pro dospělé 50 Kč.