„Její výjimečnost spočívá v původu exponátů. Všechny totiž pocházejí pouze ze zdejšího mobiliárního fondu. Budou zde prezentovány předměty, které byly doposud uchovávány v zámeckých depozitářích, a lidé je nemohli vidět," informoval kastelán náměšťského zámku Marek Buš.

Ve čtyřech místnostech prohlídkové trasy Reprezentační prostory je nachystáno několik historických situací. Hned tou první je například takzvaná vídeňská snídaně. Ta se skládala z jednoho vejce na hniličku, jedné kaiserky a šálku kávy.

„Toť vše. My snídáme bohatěji. Stejně tak fyzicky pracující personál měl vydatnější stravu. Je to jiné, než jsme se učili ve škole. Spíše jsme zvyklí na třídní nenávist, že se šlechta přežírala a opíjela, zatímco lid jedl plesnivou kůrku chleba. My se snažíme o realističtější podání obrazu stravování šlechty. Zdůraznil bych na prvním místě slovo skromnost," vysvětlil autor nové výstavy Vítězslav Štajnochr.

V dalších místnostech uvidí návštěvníci například, jak se servírovala čokoláda či pražené kaštany, které leží na stole v dochované speciální nádobě. Hrnečky na čokoládu bylo nutné nahřívat v horké vodě, aby nápoj neztuhl.

Tvůrci výstavy nachystali také ukázku běžného stolování ve všední či postní době. „Většina jídel se podávala především v běžných dnech. Hostiny či bankety se pořádaly asi jednou za rok. Nepodléhejme představě, že šlechta měla neustále hostiny a seděla na banketech," upozornil Štajnochr.

Císařská pochoutka

V běžný den se mohlo servírovat například vařené hovězí maso s křenem a jablkem, což byla oblíbená strava samotného císaře. Nechybělo pivo. „V postní době se stůl prostíral pouze z poloviny nebo byl bez ubrusu, jen s ubrouskem pod talíř. To představovalo obnažený oltář nebo roušku Ježíše Krista na kříži, pouze částečně oděného," popsal Štajnochr.

Výstava si klade za cíl nejen ukázat veřejnosti poklady zámeckých depozitářů, ale také návštěvníky trochu poučit o historických pravidlech správného stolování, které se od těch dnešních příliš neliší.

„Polévka se zásadně podávala v šálku, nikoli na hlubokém talíři. To je dnešní nešvar. Na hluboký talíř patřilo ragú, těstoviny, kaše a podobné nesoudržné pokrmy," řekl autor výstavy. Na stole byl také takzvaný podkladový talíř, na něm ubrousek a teprve na něj se dával talíř k příslušnému chodu.

Výstava vrcholí svatebním banketem, kde slavnostnímu stolu dominuje bílá labuť jako symbol nevěsty. Podložní talíře jsou stříbrné a nápoje se nalévají do pozlacených sklenic.

Výstava na zámku vydrží také příští rok.