Festival se uskuteční od 19. do 21. srpna 2016 na moravskobudějovickém zámeckém nádvoří a v kostele svatého Jiljí. Jeden z koncertů se tradičně koná v Rakousku na Zámku Riegersburg. Festival má speciální program. „Na každém koncertu je něco zvláštního, co se běžně na koncertních pódiích neslyší. Pro zahajovací koncert jsme zvolili rozšířený orchestr složený z mladých muzikantů Barocco sempre giovane, který dnes dobývá slávu po Evropě," popisuje Václav Hudeček. Pěveckými hvězdami zahajovacího koncertu budou sopranistka Anda Louise Bogza a muzikálový zpěvák Marián Vojtko. Česká operní pěvkyně rumunského původu Anda Louise Bogza je nositelkou Ceny Thálie v oboru opera za rok 2007. V České republice nyní působí jako sólistka Státní opery v Praze. „Patří ke špičce ve své generaci. Když jsem se před časem ptal Gabriely Beňačkové, kdo by ji mohl zastoupit, doporučila mi jedině Bogzu," svěřil se Václav Hudeček.

V programu nazvaném Nejkrásnější melodie světa zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Franze Schuberta, ale třeba také Hallelujah Leonarda Cohena. „Jsem přesvědčen, že publiku se to bude líbit, většinu z věcí budou lidé znát. Pro orchestr byly skladby speciálně zaranžované," slibuje Hudeček. I další z koncertů, nazvaný Odpolední setkání s královským nástrojem, slibuje výjimečný hudební zážitek. Koncert se koná v Kostele svatého Jiljí v neděli odpoledne a vystoupí na něm Václav Hudeček, Barocco sempre giovane a varhaník Pavel Svoboda, muž s tuctovým jménem, zato s výjimečnými hudebními schopnostmi. „Je ve své generaci druhý nejlepší varhaník na světě, nedávno vyhrál druhou cenu na největší varhanní soutěži světa v Lipsku," oznámil Václav Hudeček.

A hudební radost na závěr: Václav Hudeček si zahraje společně se známou skupinou Čechomor. Skupinu asi není nutné sáhodlouze představovat, Čechomor hraje české, moravské, slezské a slovenské lidové písně v nezaměnitelné úpravě, vystupoval s Jarkem Nohavicou a nejznámější album skupiny nese název podle titulní písně Mezi horami. S Čechomorem si Václav Hudeček na nedělním závěrečném festivalovém koncertě zahraje dvě skladby, společně s houslistou Karlem Holasem. Bude to jedna z mála příležitostí, kdy světoznámý houslista vystoupí s kapelou odlišného žánru. „Když jsem byl mladý, tak jsem takové experimenty občas dělal, ale spíše ze srandy a nikdy ne veřejně. Zastávám názor: Ševče, drž se svého kopyta. Rocková muzika nebo jazz jsou specifické obory, do kterých si netroufám. Netvářím se, že umím vše, nikdo neumí vše," řekl Třebíčskému deníku Václav Hudeček.

Pro úplnost zbývá zmínit koncert v Rakousku. Na zámku Riegersburg vystoupí opět Václav Hudeček a Barocco sempre giovane a na programu budou díla velikánů evropské hudby. Mimo jiné koncert F dur pro housle a orchestr Jakuba Jana Ryby, který mimochodem působil v rodném městě Václava Hudečka Rožmitálu pod Třemšínem. „Vedle České mše vánoční napsal spoustu krásných skladeb, které jsou u nás prakticky neznámé," podotkl na adresu Jakuba Jana Ryby Václav Hudeček.

Podle starosty Moravských Budějovic Vlastimila Bařinky bylo pro letošní ročník velmi obtížné sehnat peníze. Ale povedlo se. „Vedle generálního partnera máme i řadu malých sponzorů dvou či pětitisícových. Všech si velmi vážíme," podotkl Bařinka. V posledních čtyřech ročnících bývají podle něj všechny festivalové koncerty vyprodané. Lidé si malý budějovický festival oblíbili a neváhají na něj přijet i z veliké dálky. „Hodně hostů říká, že náš festival je takový rodinný. Je tu dobrá nálada, potkávají se tu dobří lidé, nikdo nezvedá nos. Jsem rád, že sem lidé jezdí," poznamenal Bařinka.