„Proto i letos zařadilo Muzeum Vysočiny Třebíč do svého programu hned sedm termínů těchto prohlídek, přičemž první odstartuje už v úterý 30. dubna,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro kulturu Jana Fischerová.

Scénář a režie je již tradičně v rukou třebíčského divadelníka Jaroslava Dejla. Muzejní divadelní společnost složená z ochotníků, zaměstnanců muzea a také deseti dětských herců secvičila hned dvě představení v dobových oblecích.

Kostýmovaná prohlídka s názvem „Provede vás Blažena!“ je cílena je na dětské návštěvníky. Tomu je uzpůsobeno i vstupné, které je v plné výši 50 korun, snížené 25 korun a v rodinné variantě činí 110 korun. Průvodcem během cesty expozicí bude uklízečka Blažena, která ví o všem, co se kde šustne.

Termíny jednotlivých prohlídek jsou úterý 30. dubna., pátek 3. května., pátek 10. května., sobota 11. května., neděle 19. května., pondělí 27. května a úterý 28. května. Začátky vždy v 10 hodin.

Druhá kostýmovaná prohlídka s názvem „Osudová věštba aneb O lvu v Třebíči“ připomíná dávnou pověst, ve které astrolog Magistr Segni předpověděl Karlovi z Vrbna smrt způsobenou lvem. Tyto prohlídky se uskuteční ve shora uvedených dnech vždy v 16 a 17.30 hodin. Vstupné pro jednotlivce činí 90 korun a pro rodiny 200 korun.

Na obě prohlídky je nezbytné rezervovat si místa předem, a to na tel. čísle 568 408 890.